گرایش های رشته تربیت بدنی، شرایط ورود و بازارکار
ثبت نام شروع شد

گرایش های رشته تربیت بدنی، شرایط ورود و بازارکار

معرفی رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی یکی از شاخه های علوم انسانی است. دانشجویان رشته تربیت بدنی در طول تحصیل خود همانند یک پزشک یار با جسم و روان انسان های مختلف آشنا شده و بعد از پایان تحصیل خود می تواند مانند یک مربی به ورزشکاران و شاگردان خود در زمینه های مختلف ورزشی کمک کند. از طرفی قابل ذکر است که دروس ارائه شده در رشته تربیت بدنی این امکان را به دانشجویان می دهد تا با تنش و واکنش افراد مختلف آشنا شده و آن ها را در حل این تنش ها کمک کرده و همچنین بهترین رفتار را با چنین افرادی از خود نشان بدهند.

یکی دیگر از اهداف رشته تربیت بدنی آشنایی دانشجویان با انواع مختلفی از رشته های ورزشی است، به گونه ای که مهارت کافی را در رشته های مختلف به دست آورده و آموزش های لازم را در این رشته فرا می گیرد.

گرایش های رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی از دو گرایش علوم زیستی و علوم انسانی تشکیل شده است که دانشجویان و متقاضیان می توانند با توجه به علاقه خود در هر یک از این گرایش ها به تحصیل بپردازند.

دانشجویان رشته تربیت بدنی در گرایش علوم ریستی می بایست واحد های زیر را در طول تحصیل خود بگذرانند:

20 واحد دروس عمومی، 14 واحد دروس پایه نظری، 30 واحد دروس پایه عملی، 20 واحد دروس نظری اصلی، 16 واحد دروس عملی اصلی، 20 واحد دروس تخصصی نظری، 6 واحد دروس عملی انتخابی و 6 واحد دروس انتخابی نظری

همچنین دانشجویان رشته تربیت بدنی در گرایش علوم انسانی موظف به گذراندن واحد های زیر هستند:

20 واحد دروس عمومی، 14 واحد دروس پایه نظری، 30 واحد دروس پایه عملی، 20 واحد دروس نظری اصلی، 16 واحد دروس عملی اصلی، 20 واحد دروس تخصصی نظری، 6 واحد دروس عملی انتخابی و 6 واحد دروس نظری انتخابی

همچنین بخوانید : آشنایی با رشته کتابداری + دروس و بازار کار و آینده شغلی در ایران

گرایش های مقطع کارشناسی و دکتری رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی از 6 رشته مختلف در دوره کارشناسی ارشد تشکیل شده است که شامل فیزیولوژی ورزشی، رفتار حرکتی، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، روان شناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و مدیریت ورزشی می شود.

هر کدام از رشته های ذکر شده شامل چندین گرایش متفاوت می باشد.

گرایش های فیزیولوژی ورزشی: فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی، فیزیولوژی ورزشی کاربردی، فیزیولوژی فعالیت بدنی محض، فیزیولوژی فعالیت بدنی بالینی و تغذیه ورزشی. این رشته به عنوان یکی از قدیمی ترین رشته های تربیت بدنی به شمار می رود.

گرایش های رفتار ورزشی: یادگیری و کنترل حرکتی، رشد حرکتی، آموزش تربیت بدنی. دانشجویان در این رشته با رفتار انسان از زمان تولد تا لحظه مرگ آشنا می شوند. این رشته نیز از رشته های قدیمی تربیت بدنی به شمار می رود و نقش به سزایی در استعدادیابی ورزشی ایفا می کند.

گرایش های رشته تربیت بدنی

گرایش های آسیب شناسی و حرکات اصلاحی: حرکات اصلاحی،  امدادگر ورزشی، تربیت بدنی ویژه مختص متقاضیان معلول.

گرایش های بیومکانیک ورزشی: بیومکانیک پایه ورزشی، بیومکانیک عملکرد ورزشی، بیومکانیک بازتوانی ورزشی، بیومکانیک و مهندسی ورزشی. قابل ذکر است که به دلیل کمبود و یا عدم وجود متخصصان در هر گرایش، این رشته تنها تحت عنوان بیومکانیک ورزشی در دانشگاه ها شناخته می شود. با کمک این رشته می توان از طریق تحلیل پیکرسنجی افراد به استعدادیابی آن ها در زمینه های مختلف ورزشی دست یافت.

گرایش های مدیریت ورزشی: مدیریت بازاریابی در ورزش، مدیریت اماکن و تأسیسات ورزشی، مدیریت اوقات فراغت و ورزش‌های تفریحی، مدیریت راهبردی در سازمان‌های ورزشی، مدیریت رسانه‌های ورزشی، مدیریت رویدادهای ورزشی. این رشته مجموعه ای از یافته های مرتبط در بخش مدیریت را در برمیگیرد. فارغ التحصیلان از این رشد نقش به سزایی در اداره امور مربوط به سازمان های ورزشی ایفا کرده و به عنوان عنصر شاخص و ارزشمندی در این سازمان ها شناخته می شوند.

روان شناسی ورزشی: از جمله جدیدترین رشته های اضافه شده به تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می رود. در این رشته تأثیرات روانی که ورزش بر روی افراد می گذارد مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

همچنین رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری از 3 رشته مجزا مدیریت ورزشی، رفتار حرکتی و فیزیولوژی ورزشی تشکیل شده است و دانشجویان می توانند با توجه به علاقه خود در هر یک رشته های ذکر شده ادامه تحصیل دهند.

همچنین بخوانید : شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم

دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی:

زبان انگلیسی عمومی و تخصصی_ فیزیولوژی و تغذیه ورزش_ آمار، سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی_ حرکت شناسی و بیومکانیک ورزشی_ رشد و یادگیری حرکتی_ حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی_ مدیریت سازمان ها و مسابقات ورزشی

دروس امتحانی آزمون دکتری رشته تربیت بدنی در گرایش رفتار حرکتی:

استعداد تحصیلی_ زبان انگلیسی_ آمار _ سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی_ رشد جسمانی و حركتی _ كنترل و یادگیری حركتی

دروس امتحانی آزمون دکتری رشته تربیت بدنی در گرایش فیزیولوژی ورزشی:

استعداد تحصیلی_ زبان انگلیسی_ آمار _ سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی_ فیزیولوژی ورزشی پیشرفته  بیوشیمی و متابولیسم ورزشی

دروس امتحانی آزمون دکتری رشته تربیت بدنی در گرایش مدیریت ورزشی:

استعداد تحصیلی_ زبان انگلیسی_ آمار _ سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی_ مدیریت رویدادها و اماكن و تأسیسات ورزشی_ اصول و مبانی مدیریت در سازمان ورزشی_ بازاریابی ورزشی

بازار کار رشته تربیت بدنی:

یکی از مهم ترین نکاتی که هر فردی در هنگام انتخاب رشد بدان توجه می کند، فارغ از علاقه مندی به رشته موردنظر، بازار کار آن است؛ بنابراین با آشنایی در رابطه با بازار کار رشته موردنظر، انتخاب آن در هنگام کنکور بسیار آسان تر خواهد بود.

فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی می توانند به عنوان مشاور طراح لباس ها و همچنین وسایل ورزشی شروع به فعالیت کرده و نیز می توانند به عنوان مربی در وزارت ها مشغول به کار شده و از تجربیات و مهارت های خود به منظور بیشترین و بهترین بازدهی استفاده نمایند.

به جرئت می توان گفت که اکثر فارغ التحصیلان این رشته مشغول به کار می شوند، زیرا حتی اگر در اداره های دولتی نیز مشغول به کار نشدند می توانند به عنوان مربی در رشته های مختلف شروع به آموزش در باشگاه های خصوصی نمایند.

همچنین سازمان تربیت بدنی در درجه اول به جذب نیروهای فارغ التحصیل از رشته تربیت بدنی می پردازد و بدین ترتیب آن ها می توانند به عنوان کارشناس و مربی ورزشی در این سازمان مشغول به کار شوند.

از فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی می توان به عنوان کارشناس در سازمان های دولتی، نهادهای انقلابی، فدراسیون های ورزشی و مراکز ورزشی و درمانی جانبازان و معلولین کمک گرفت.

در نهایت ذکر این نکته ضروری است که اغلب سازمان ها و نهادها از فارغ التحصیلانی با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر دعوت به همکار می کنند؛ بنابراین کسانی که به دنبال آینده شغلی در رشته تربیت بدنی هستند می بایست به مدرک کارشناسی خود قانع نبود و تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند.

همچنین بخوانید : ۹ قاتل مدیریت زمان را بشناسید

شرایط ورود به رشته تربیت بدنی

یکی از پایه ترین و ابتدایی ترین شرایط ورود به رشته تربیت بدنی میزان قد افراد است، به طوریکه حداقل قد برای متقاضیان آقا 165 و برای متقاضیان خانم این رشته 158 سانتی متر است. البته قابل ذکر است که این شرط برای ورزشکاران تیم ملی صدق نمی کند و آن ها تنها می بایست از حداقل دید چشم برخوردار باشند.

برای ورود به رشته تربیت بدنی در دانشگاه دو روش متفاوت برای شما وجود دارد:

اول از طریق هنرستان های تربیت بدنی و دوم از طریق انتخاب شاخه نظری در دوره دبیرستان. با انتخاب روش اول محدودیت هایی در برابر شما قرار می گیرد. به عنوان مثال با انتخاب این روش شما نمی توانید این رشته را به صورت کارشناسی در دانشگاه بخوانید و می بایست پس از اتمام دوره کاردانی مجدد برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کنکور بدهید، اما با انتخاب روش دوم کار برای شما آسان تر بوده و شما می توانید در یک دوره چهار ساله در دانشگاه برای اخذ مدرک کارشناسی به تحصیل بپردازید.

نتیجه گیری نهایی

کسانی که علاقه مند به تحصیل در رشته تربیت بدنی هستند، می بایست یک نکته مهم را قبل از ورود به این رشته در نظر بگیرند، در واقع آن ها باید از آمادگی جسمانی و قدرت بدنی بالایی برخوردار باشند و از دوران کودکی ورزشکار باشند.

 


دریافت فایل PDF
گرایش های رشته تربیت بدنی، شرایط ورود و بازارکار
میانگین امتیاز : 5


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

من از کودکی کاراته کار کردم و در حال حاضر کمربند مشکی دان ۵ هستم داور ملی و مربی ملی می باشم لیسانس مدیریت صنعتی هم می باشم آیا امکان ادامه تحصیل در رشته کارشناسی ارشد تربیت بدنی بدون کنکور را دارم یا نه؟ اگر وجود دارد احیانا در چه مراکزی امکان پذیر است لطفا راهنمایی بفرمایید – سپاسگزارم

2 هفته پیش

سلام اینکه میگین تربیت بدنی یه رشته جداس یعنی کنکورش جدا بر گزار میشه؟

3 هفته پیش

سلام میخواستم بدونم رشته تربیت بدنی رشته سختی است؟

4 هفته پیش

سلام. کارشناسی تربیت بدنی دارم میتونم برای ارشد رشته فنی مهندسی بخونم؟؟

4 هفته پیش

سلام من در هنرستان رشته ی گرافیک تحصیل میکنم . امسال کنکور دارم میخاستم ببینم میتونم کنکور تربیت بدنی بدم؟؟؟؟

4 هفته پیش

سلام..من رشته تجربی هستم کلاس دهم…من میخوام برم رشته تجربی در کنکور باید رتبه چنو هزار بیاری و بعد ایا مربیگری فوتبال و رشته های مختلف در علوم ورزشی هست؟ بدنساز.والیبال.فوتبال..هست؟

4 هفته پیش

سلام من رشته تجربی هستم و میخوام واسه تربیت بدنی کنکور بدم باید از نظر امادگی جسمانی ورزش خاصی رو بلد باشم و اینکه باید تغییر رشته بدم؟میشه از کنکور تجربی تربیت بدنی رو قبول شد؟

1 ماه پیش

سلام.خداقوت.یک سوال دارم و ممنونم اگه جواب بدید…من لیسانس زیست فناوری دارم و از کودکی کاراته کار می کردم ودان یک کاراته دارم.به رشته تربیت بدنی علاقه دارم میتونم برای ارشد این رشته رو بخونم؟؟آیا شرایط خاصی داره این رشته؟؟

1 ماه پیش

سلام خسته نباشین یعنی اگر از بچگی ورزشکار نباشی نمیشه رفت؟چه امتحانایی گرفته میشه؟

1 ماه پیش

سلام امسال کنکور علوم تربیتی قبول شدم میخوام اینده شغلیشو نسبت به علوم ورزشی بدونم ایا میشه رو علوم تربیتی حساب کرد یا خیر؟ ممنون میشم قبل اینکه مهلت ثبت نام بگذره راهنماییم کنید

1 ماه پیش

سلام،وقت بخير ،من كارداني كامبيوتر دارم،الان ميخام كارشناسي نابيوسته تربيت بدني بخونم،ميتونم ؟!يا شرايط ويا كزراندن دوره داره؟

2 ماه پیش

سلام میشه از طریق رشته تربیت بدنی رفت فیزیوتراپی؟؟؟ مرسی

2 ماه پیش

سلام من کارو دانش هستم میتونم برای دانشگاه رشته تربیت بدنی اقدام کنم؟گرایش داره؟

2 ماه پیش

  سلام بله میتونید اقدام کنید بله تربیت بدنی دارای گرایش های متنوعی می باشد.

  2 ماه پیش

سلام میخاستم بدونم آزمونی ک برای ورودی ب دبیرستان میگیرن چ حرکاتی داره؟

2 ماه پیش

  سلام ازمون های ورودی مدارس تربیت بدنی :بارفیکس؛دو سرعت؛دراز و نشست؛دارت؛سوالات شفاهی و دررشته تخصصی فرد امتحان عملی

  2 ماه پیش

  سلام اطلاعی ندارم

  2 ماه پیش

برای قبولی دررشته تربیت بدنی دردفترچه انتخاب رشته بایداین رشته روجزو۱۰اولویت اول بنویسیم؟

3 ماه پیش

سلام من الان میخوام انتخاب رشته کنم..فرق رشته ی علوم ورزشی با کاردانی علوم ورزشی چیه؟؟

3 ماه پیش

سلام من مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي نقاشي دارم،خيلي به ورزشي علاقه دارم و خودم هم دوسال شنا كار كردم.
ميخواستم بدونم دانشگاه ازاد بدون كنكور اين رشته داره يا نه؟شرايطش چه جوره؟وكدام گرايش برايم مناسب تره؟
ممنون ميشم پاسخ بديد

3 ماه پیش

سلام من خانمی سی وشش ساله هستم وبرای امتحان آما گی جسمانی تقاضا دادهام امتحان تئوری رو قبول شدم و منتظر امتحان عملی هستم .من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم .میخواستم بدونم میتونم کارشناسی ارشد تربیت بدنی شرکت کنم ؟

3 ماه پیش

با سلام ایا رشته تربیت بدنی پیش دانشگاهی هم داره؟

3 ماه پیش

  خیر رشته تربیت بدنی پیش دانشگاهی ندارد

  3 ماه پیش

سلام من امسال قراره برم دوازدهم رشته م ریاضیه از اول علاقه ای به رشتم نداشتم و بخاطر معدلم رفتم اما پشیمونم خواستم بدونم اگه من امسال تغییر رشته بدم و برو رشته تربیت بدنی بهتره یا کنکور ریاضی بدم و رشته علوم ورزشی بخونم؟کدوم راه بهتره؟ممنون

4 ماه پیش

  منم میرم سال دوازدهم و رشته منم ریاضیه و اینکه انتخابت درسته ادامه بده و مایی که ریاضی میخونیم ۳ بر هیچ از اونایی که تربیت بدنی میخونن جلوییم چون اونا بعد از پایان کاردانی برای ادامه تحصیل باید کنکور بدن ولی ما خیر …

  3 ماه پیش

سلام ،ببخشید با مدرک کاردانی تربیت بدنی میشه کنکور کارشناسی هوشبری یا اتاق عمل یه رشته ایی تو این مایه ها شرکت کرد؟

4 ماه پیش

  دانشجویان کارشناسی پیوسته امکان تغییر گرایش یا رشته خود را دارن اما این امکان برای دانشجویان کارشناسی ناپیوسته وجود ندارد. البته برای کارشناسی ارشدمیشه گرایش بدی

  3 ماه پیش

سلام
من سال اخر رشته مهندسی پرشکی هستم،
از بچگی به ورزش و مخصوصا فوتبال علاقه ی زیادی داشتم و در تیم های مختلف بازی کردم، در طول مدت دانشگاه هم به طور غیر رسمی مربی یک تیم نونهالان بودم و الان هم میخوام دوره مربی گری فوتبال رو شرکت کنم اگر امکانش باشه، بعد میخواستم بدونم راهی هست بتونم برای ارشد یکی از گرایش های تربیت بدنی رو شرکت کنم،؟؟

4 ماه پیش

آیا از طریق رشته فنی حرفه ای می توان بدون کنکور در مقطع کارشناسیادامه تحصیل داد

4 ماه پیش

سلام. من دیپلم ریاضی و لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم. میخواستم برای ارشد یکی از گرایش های تربیت بدنی رو بخونم. امکانش هست؟

4 ماه پیش

سلام
من دانشجوی ترم ۲ کاردانی سراسریم توتبریز
الان سال بعد که تموم شه قراره فوق دیپلم بگیرم
میخواستم بدونم برای اینکه بخام لیسانس بگیرم چیکاربایدبکنم بعدتموم کردن فوق دیپلم؟؟
خیلیا توضیح دادن ولی خوب متوجه نشدم
اگه میشه واضح برام توضیح بدید ممنون

4 ماه پیش

سلام خسته ننباشید من دوم هنرستان در رشته برق اسانور و صنعتی هستم میخواستم بدونم به چعه شکل میتونم به این رشته ورود کنم چون علاقه زیادی دارم ولی راشو بلد نیستم و میخواستم بدونم این رشته تدریس تربیت بدنی هم دارهخیر مرسی جواب بدید خیلی مننونم

4 ماه پیش

سلام
بنده دانشجوی ترم دو دانشگاه امام صادق تهران هستم.چطور میتونم وارد تربیت بدنی بشم؟؟اخه سال ۹۶ کنکور دادم!الان هم الهیات میخونم.

4 ماه پیش

سلام اگه مقدور هستش جواب بدین میخواستم بدونم که با دیپلم ریاضی بدون پیش دانشگاهی میتونم در رشته تربیت بدنی در دانشگاه علمی کاربردی این رشته رو بخونم یا حتما باید پیش رو پاس کنم و اگر مقدور هستش باید چه کار کنم چه مدارکی میخواد و کجا باید برم؟لطفا جواب بدین با تشکر

4 ماه پیش

  سلام
  تغییر رشته امکانش هست ولی جهت اطمینان به دانشگاه عملی کاربردی مراجعه کنید و از اساتید اونجا پیگیر شوید.
  موفق باشید.

  4 ماه پیش

سلام. من میخواستم رشته تربیت بدنی برم، منتها چشمام ضعیفه و شماره چشمام ۳ و نیم هستش باید چی کار کنم؟ پذیرفته نمیشم.

5 ماه پیش

  سلام میتونید از اساتید این حوزه اطلاعات صحیح تری بگیرد
  موفق باشید.

  4 ماه پیش

با سلام و خسته نباشید.من امسال کنکور میدم میخواستم بدونم دانشگاه رشته تربیت بدنی به صورت ملی است یا آزاد؟ اگه ملی هم وجود داشته باشه چه رتبه ای میپذیره؟؟

5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  از اساتید این رشته میتونید دقیق تر اطلاعات بگیرید.
  موفق باشید.

  5 ماه پیش

من امسال انتخاب رشته میکنم بین دوراهی گیر کردم که تجربی بخونم یا تربیت بدنی اگه لطف کنید در مورد تربیت بدنی راهنمایم کنید ممنون میشم؟

5 ماه پیش

  داداش نرو تجربی من خواستم برم تربیت بدنی رفتم تجربی الانتو باتلاق گیر کردم

  2 ماه پیش

  هدفتون در نهایت چی هستش؟

  5 ماه پیش

آیا در رشته تربیت بدنی میتونیم پول خوبی ازش در بیاریم؟؟

5 ماه پیش

  سلام
  مهم علاقه می باشد اگر بتونید این رشته را برای ۲۰ سال آینده خود برنامه ریزی کنید مسالما میتونید به موارد مالی هم دسترسی پیدا کنید و برای خودتان درآمد زایی داشته باشید.
  در غیر اینصورت نمیتونید اگر معیار انتخابتان پول باشد نه میتونید این رشته رو ادامه بدید و نه به پول برسید.
  موفق باشید.

  5 ماه پیش

سلام.من رشته کاردانیم گرافیک بوده اما میخوام واسه کارشناسی برم تربیت بدنی ۴ سال هم بدنسازی کار کردم ایا میشه بدون کنکور دانشگاه ازاد امسال وارد این رشته بشم

5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  برای دریافت مدرک معادل کارشناسی نیاز به تجربه دارید نه آزمون و نه کنکوری
  لطفا اطلاعاتتون رو به آدرس زیر ارسال نمایید
  https://moadelsazi.com/request/
  با تشکر از شرکت در این پرسش و پاسخ

  5 ماه پیش

درضمن علاوه بر رشته حسابداری چند سالی هم تو سطح لیگ و دسته یک فوتبال دارم فوتبال بازی میکنم و تو دوران تحصیلم حکم های متعددی در آمادگی جسمانی دو و میدانی فوتبال و … دارم تاثیر داره تو دانشگاه یا نه؟

5 ماه پیش

  تاثیر مستقیم در دانشگاه نداره ولی با علاقه ای که دارین حتما موفق می شوید در رشته تربیت بدنی

  5 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر بنده تو هنرستان رشته حسابداری خوندم و الان دارم فوق دیپلمم رو میگیریم.میتونم کنکور تربیت بدنی برای دانشگاه دولتی بدم؟

5 ماه پیش

  سلام وقتتون بخیر
  بله میتونید در کنکور شرکت نمایید.
  موفق باشید.

  5 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر
من دانشجوی کاردانی مهندسی نرم افزارم ومیخام بدون کنکور دررشته تربیت بدنی شرکت کنم از شش سالگی رزمی کارمیکردم .میخاستم بدونم من برای ثبت نام باید کاردانی تربیت بدنی روبخوانم یاکارشناسی
این دوسال درس خودم چی ؟؟؟
میتونم بدون گذراندن کاردانی تربیت بدنی کارشناسی رو بخوانم؟؟؟؟

5 ماه پیش

  سلام
  لطفا به مراکز آموزشی که رشته تربیت بدنی در آن تدریس می شود مراجعه نمایید و موردتان را بررسی کنید.
  باتشکر

  5 ماه پیش

سلام ميخواستم ببينم تربيت بدني در امد هم داره يعني توش پول هس

5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  مشخصا در هر حوزه ای اگر علاقه مند و بتونید چندین سال این کار را انجام دهید ایده های درآمد زایی نیز به دنبال شما خواهد آمد.
  با تشکر

  5 ماه پیش

سلام وقت بخیر
من از۱۹ سالگی والیبال کار کردم الان میخوام بدون کنکور تربیت بدنی بخونم ولی تو بیشتر سایتا گفتن باید ژیمناستیک هم کار کرده باشی ایا این رشته ملاکه؟؟

5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  در صورتی که در رشته والیبال دارای دوره های آموزشی هستید می توانید با تجمیع آن ها مدرک معادل دریافت نمایید.
  و برای شرکت در این رشته به مراکز آموزشی مراجعه کنید و کسب اطلاعات نمایید.
  با تشکر

  5 ماه پیش

سلام خسته نباشید
من لیسانس تربیت بدنی خواندم
میخواهم ارشد اسیب شناسی بخوانم
ایا ازطریق اسیب شناسی میشود رفت طب سنتی؟
چون شنیده ام کسانی که طب سنتی خوانده اند ارشد اسیب شناسی دارند
فقط میدانم از طریق اسیب شناسی میتوان رفت فیزیوتراپی
ولی طب سنتی نمیدانم
اگر میشود رفت بهم بگید ممنون
لطفا راهنماییم کنید

5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  طب سنتی رشته ای جداست از طریق آسیب شناسی نمیتوان وارد این رشته شد
  باز شما از اساتید طب سنتی و آسیب شناسی در این رشته تحقیق نمایید.
  با تشکر از ارسال دیدگاهتان

  5 ماه پیش

ازمونی ک قبل از ورود ب دانشگاه میگیرن ب چ تواناهایی مربوطه من الان فقط چشمم ضعیفه ممکنه مشکلی برام پیش بیاد تو ورود ب دانشگاه؟؟

5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  برای ورود به رشته تربیت بدنی و تحصیل در آن نیاز مبرم به سلامتی کامل فرد نیست شما میتونید در جهات دیگه این رشته فعالیت خودتون رو انجام بدهید.
  با تشکر

  5 ماه پیش

سلام
من یک خانم چهل ساله هستم می خواهم در رشته تربیت بدنی ثبت نام کرده و لیسانس بگیرم آیا منع قانونی ندارد از نظر سن؟

6 ماه پیش

  سلام وقت بخیر
  رشته تربیت بدنی محدودیت سنی ندارد و میتونید در آن تحصیل نمایید
  موفق باشید

  6 ماه پیش

سلام
ممنون از مطالبتون:)
ببخشید میخواستم ببینم یه سریا میگن این رشته بهدرد نمیخوره و بازار کار نداره اینا واقعیت داره یا نه؟؟؟
من خودم علاقه فوق العاده زیادی دارم به این رشته و از بچگی ورزش میکردم و الان طبق معمول پدر مادرای ایرانی:)))که این رشته به درد نمیخوره و بازار کار نداره و….این چیزا
من البته برای کارشناسی میخوام تغییر رشته بدم و قبلا معماری بودم.
ممنون میشم کمک کنین

6 ماه پیش

  سلام
  ممنون از ارسال دیدگاه ارزشمندتان
  بله متاسفانه جو جامعه برای رشته تربیت بدنی مناسب نیست و برای کسب درآمد در هر حوزه ای از اول علاقه و عشق فرد به آن هست و بعد در مرحله بعدی رسیدن به منابع مالی که مشخصا افرادی که واقعا به تربیت بدنی علاقه مند باشند میتوانند از آن ثروت های عظیمی را کسب نمایند.

  6 ماه پیش

سلام من ۲۵ سالمه و فوق لیسانس ادبیات فارسی هستم. رشته دبیرستانم هم علوم انسانی بوده. هیچ ورزشی رو هم از کودکی کار نکردم. اما به تربیت بدنی علاقه دارم بخصوص بخاطر بازار کارش. بنظرتون میتونم واسه این رشته شرکت کنم؟ و اینکه فرق گرایش علوم انسانی با گرایش علوم زیستی چیه؟

6 ماه پیش

  سلام بادیپلم گرافیک میتونم رشته تربیت بدنی

  4 ماه پیش

  سلام جهت دریافت مدرک معادل در حوزه تربیت بدنی باید یا سابقه کار و یا دوره های آموزشی جهت تجمیع داشته باشید
  در رشته تربیت بدنی گرایشی با عنوان علوم انسانی فکر کنم نداشته باشیم
  موفق باشید.

  6 ماه پیش

سلام وقت بخیرمن میخوام دولتی بخونم…رتبه کنکورم باید چند باشه که بتونم تهران قبول شم؟

6 ماه پیش

  سلام
  اطلاع دقیق ندارم عذرخواهی میکنم

  6 ماه پیش

سلام من امسال کنکور تجربی دارم میخواستم بدونم میتونم سال دیگه بیام رشته تربیت بدنی و کنکور تربیت بدنی رو بدم برای ورود ب دانشگاه؟

6 ماه پیش

  سلام
  تا اونجا که اطلاع دارم اگه در رشته تجربی انتخاب بشید نه نمیتونید و در صورتی که پشت کنکور بمونید میتونید بله تو رشته تربیت بدنی هم کنکور دهید.

  6 ماه پیش

سلا میخواستم بدونم من تو هنرستان فنی خوندم میخوام دانشگا تربیت بدنی بخونم
میشه خوند یانمیشه

6 ماه پیش

   سلام وقت بخیر
  تغییر رشته در هر سطحی بله امکان پذیر هستش
  و جهت دریافت مدرک معادل در رشته تربیت بدنی فقط نیازمند سابقه و یا دوره های آموزشی که گزارنده اید هست.
  و مدرک معادل مدرک دانشگاهی محسوب نمیشه
  با تشکر از دیدگاه ارزشمند شما

  6 ماه پیش

سلام من میخواستم بدونم
رشته تربیت بدنی مثل رشته ی تجربی یه رشته جدا گونه‌س؟؟
یا زیر شاخس؟؟
ممنون میشم ج بدین

6 ماه پیش

  سلام بله یه رشته جدا محسوب میشه

  6 ماه پیش
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

گرایش های رشته مهندسی شهرسازی، شرایط ورود و بازارکار
گرایش های رشته مهندسی شهرسازی، شرایط ورود و بازارکار
گرایش های رشته تاریخ، شرایط ورود و بازارکار
گرایش های رشته تاریخ، شرایط ورود و بازارکار

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام