برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مراسم عزاداری و سینه زنی برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم عزاداری سالار شهیدان و 72 تن از یاران باوفایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان غرب برگزار شد .

در این مراسم که با سخنرانی حجت الاسلام احمدیان و مداحی برادران محمودی و مرزبانی همراه بود، عزاداران حسینی در سوگ حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) با قرائت زیارت عاشورا اشک ماتم ریختند و برای مظلومیت سید الشهدا بر سر وسینه زدند.

حجت الاسلام احمدیان در ابتدای این مراسم هدف از قیام سیدالشهدا را احیای دین اسلام دانست و گفت: اگر امام حسین قیام نمی کرد آثاری از دین باقی نمی ماند و سیدالشهدا دین را احیا کرد.

وی گفت: مردم در آن زمان با تظاهر به اسلام نمادها را تغییر داده و از نور به ظلمات رسیدند.

احمدیان بیان کرد: بنی امیه دنبال این بودند که دین را از بین ببرند و امام حسین(ع) با خون خود نهال اسلام را آبیاری کرد.

وی افزود: اگر انسان از فضائل اخلاقی فاصله گرفت و دنیا دوست شد حاضر است سر امام معصوم بالای دار برود.

مراسم پرفیض زیارت عاشورا و سینه زنی و زیارت قبور مطهر شهداء در واحد شیراز

مراسم باشکوهی در مسجد دانشگاه و قبور مطهر شهدای گمنام واحد شیراز با حضور دکتر محمدکاظم کاوه‌پیشقدم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز، مسئولان دانشگاه، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

دکتر محمد علی اخگر، معاون دانشجویی فرهنگی واحد شیراز در خصوص فلسفه قیام امام حسین (ع) گفت: مجالس و محافل عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از بهترین مکان ها برای معرفت افزایی نسبت به اسلام و قرآن است و اگر به درستی مورد توجه قرار گیرد، مانع انحراف درجامعه می شود.

وی گفت: مجالس عزاداری امام حسین(ع) جای سیاست‌زدگی، اسراف و گفتگو‌های بیهوده نیست، بلکه مجلس معرفت افزایی است و این وظیفه هیأت‌های مذهبی و مداحان است که با برگزاری مطلوب مجالس اهداف و فلسفه قیام سیدالشهداء را بیان کنند و باید بدانیم که فلسفه مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) ارتقای معرفت و شناخت در بین آحاد جامعه است و این موضوع باید روز به روز و بیش از پیش بصورت یک فرهنگ غنی درآید و با زندگی تک تک مردم عجین شود.

اخگر تصریح کرد: بدون شک، فلسفه نهضت حضرت امام حسین (ع) که درسال 61 هجری قمری و به گفته این امام همام با هدف امر به معروف و نهی منکر و اصلاح امت جدش نبی مکرم اسلام (ص) انجام شد، علاوه بر احیای اسلام، به این دین الهی نیز حیات جاودانه‌ای بخشید.

نواختن سنج و دمام بوشهری و ایجاد فضای جبهه و جنگ از طریق اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با شرایط خاص دوران دفاع مقدس از سوی دانشجویان بسیجی واحد شیراز صورت گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو بوی محرم گرفت

سید ابوالقاسم موسوی معاون دانشجویی و فرهنگی واحد ماکو در مراسم عزاداری در خصوص ماه محرم و قیام امام حسین (ع) و عاشورا گفت: بی شک قیام خونین عاشورا یکی از برگهای سترگ تاریخ است که جاودانگی این قیام بر جهاد و شهادت بنا گذاشته شده است که همواره انگیزه جهاد و شهادت را با آرمانهای اصیل آن نشان می دهد، ایثار و شهادت که از ابعاد قیام عاشورا است به عنوان اوج وارستگی نوین و نشانه بارز پیوستگی به خدا و مکتب تلقی شده و در قرآن از آن برای آزمودن مردان بزرگ خدا استفاده شده است.

نصب پرچم مشکی یا حسین (ع) در سر درب دانشگاه، سیاه پوش کردن کل فضای سالن ها، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای دانشگاه، برگزاری مراسم نوحه خوانی و سینه زنی، دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری نشست بصیرتی توسط بسیج استادان دانشگاه از مهمترین مراسمی بود که در واحد بین الملل ماکو برگزار شد.

برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) توسط هیات جان نثاران ثارلله دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت با حضور پرشور دانشجویان، اساتید وکارکنان این واحد دانشگاهی به همت روابط عمومی و معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد و کانون قرآن و عترت این حوزه برگزار شد.

در این مراسم که در مسجد امام حسین (ع) این واحد دانشگاهی برگزار شد، با مداحی و سینه زنی و توزیع شربت وپذیرایی از عزاداران و نمایشگاه عکس از جهادگران بسبج دانسجویی این واحد دانشگاهی همراه بود و در پایان عزاداری، نماز جماعت ظهر و عصر به یاد نماز ظهر عاشورا در همان مکان اقامه شد.

سوگواری دانشگاهیان واحد بندر انزلی در ماه محرم

مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در قالب دسته عزاداری، در سوگ سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) اشک ماتم ریختند.

سرپرست، اعضای هیات رئیسه، استادان، کارکنان و جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در قالب دسته عزاداری و با طی مسیر خیابان مفتح تا گلزار شهدای این شهرستان ، با حضور بر مزار شهید مدافع حرم، سردار شهید جواد دوربین، درغم شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)اشک ماتم ریختند.

مراسم سوگواری و عزاردای سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در واحد اندیمشک

مراسم سوگواری و عزاردای سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک و به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حسین پور استاد حوزه و دانشگاه دراین مراسم با بیان این نکته که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای کربلا اولین شهیدان مدافع حرم زینبی (س) بودند، اظهارکرد: حرکت امام حسین (ع) از مکه به سمت عراق برای مبارزه با ظلم جور و عمل نکردن به قرآن و فرامین الهی و اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود و امروز هم حرکت مدافعان حرم در عراق و سوریه جهت مبارزه با ظلم یزیدیان زمان است.

این رزمنده دفاع مقدس و استاد حوزه و دانشگاه گفت: تمام مصائب و مشکلات جامعه بشری در عمل نکردن به قرآن کریم و فرمایشات ائمه معصومین (ع) است که انسان را در این دنیا و آخرت به عذاب الهی گرفتار می‌سازد. دستورات قرآن کریم برای اداره شئون مختلف زندگی فردی و اجتماعی، جهت نیل به سعادت هر دو سرا می‌باشد که در این زمان، توسط افرادی معرض و کم سواد، تفسیر به رأی می‌شود و یا اصلاً وارد مرحله عمل و زندگی فردی و اجتماعی ما قرار نگرفته و این بزرگ‌ترین گرفتاری بشریت است.

مراسم گلباران قبور شهدا و عزاداری سالار شهیدان و یاران باوفایش در واحد میمند

مراسم گلباران قبور شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای گمنام شهر میمند از طرف دانشگاه آزاد اسلامی میمند با حضور ریاست، معاونت، تعدادی از اساتید و کارکنان دانشگاه، بخشدار بخش میمند، روحانیت معزز حاج آقا کاراندیش، اعضای شورای اسلامی شهر میمند و تعدادی از رؤسای ادارات شهرمیمند در امامزاده سید حسین(ع) و تپه شهدای گمنام با ذکر فاتحه به روح پرفتوح شهیدان و نثار شاخه گلی به رسم ادب و احترام به مقام شامخ شهدا برگزار شد. در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) جنب دانشگاه آزاد اسلامی میمند مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان با حضور هیات رئیسه،اساتید، کارکنان و دانشجویان ،همچنین مسؤلین شهر و بخش میمند،معاونت محترم دانشجویی-فرهنگی دانشگاه آزاد واحد فیروزآباد حجت الاسلام و مسلمین حاج آقا روستا ابتدا با قرائت زیارت عاشورا و سپس مداحی مداحان اهل بیت و سینه زنی حضار برگزار شد. بعد از مرثیه خوانی نماز ظهرو عصر به امامت حاج آقا کاراندیش به صورت جماعت برپا و سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا روستا به تشریح واقعه عاشورا پرداختند.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.