برگزاری دوره‌های پیش دبستانی یکساله برای 170 هزار کودک دوزبانه - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

برگزاری دوره‌های پیش دبستانی یکساله برای 170 هزار کودک دوزبانه

مدیرکل دفتر پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش خبرداد:

برگزاری دوره‌های پیش دبستانی یکساله برای 170 هزار کودک دوزبانه

مدیرکل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری دوره‌های یکساله پیش دبستانی برای 170 هزار کودک در مناطق دوزبانه گفت: پیش بینی می‌کنیم به جایی برسیم که کودکان در مناطق دو زبانه از آموزش‌های پیش دبستانی یک ساله برخوردار شوند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از ايسنا، رخساره فضلی درباره اقدامات انجام شده پیرامون آموزش‌های قبل از دبستان در مناطق دو زبانه اظهارکرد: امروز شاخص‌های آموزش پیش دبستانی یک ساله در مناطق دو زبانه نسبت به گذشته وضعیت بسیار خوبی پیدا کرده است.

وی افزود: در سنوات قبل، دوره های تابستانی یک ماهه برگزار می‌کردیم و به عنوان مثال تا 100 هزار کودک را پوشش می‌دادیم، اما در سالی که گذشت 170 هزار کودک را در دوره یکساله پوشش دادیم، بنابراین دوره‌های یک ماهه به دوره‌های یکساله رسیده و از این منظر رشد کرده است.

مدیرکل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم به جایی برسیم که کودکان در مناطق دو زبانه از آموزش‌های پیش دبستانی یک ساله برخوردار شوند گفت: دوره‌های یک ماهه آموزش برای دوره پیش از دبستان نمی‌توانند پاسخگوی نیاز ما باشند.

فضلی ادامه داد: خوشبختانه کماکان دولت از ما حمایت می‌کند و اداره کل پیش دبستانی ردیف مستقلی دارد که مشمول افزایش اعتباری شد. به دنبال آن هستیم از طریق آمایش سرزمینی، گامی برای رشد شاخص‌های جمعیتی و آموزشی برداریم.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.