دبستان 10کلاسه "خواجه نصیرالدین طوسی" ویژه دانش آموزان اتباع خارجی در زنگی آباد افتتاح شد - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

دبستان 10کلاسه "خواجه نصیرالدین طوسی" ویژه دانش آموزان اتباع خارجی در زنگی آباد افتتاح شد

با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان:

دبستان 10کلاسه “خواجه نصیرالدین طوسی” ویژه دانش آموزان اتباع خارجی در زنگی آباد افتتاح شد

دبستان 10 کلاسه “خواجه نصیرالدین طوسی” ویژه دانش آموزان اتباع خارجی در شهر زنگی آباد از توابع شهرستان کرمان با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان، نمایندگان سازمان امور پناهندگی نروژ (NRC) و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، حسین میرزایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان افزود : دبستان "خواجه نصیرالدین طوسی" از محل کمک های بشر دوستانه اتحادیه اروپا و کشور آلمان در شهر زنگی آباد احداث شده است.

وی با بیان این که در سال تحصیلی 97 – 96 حدود 30 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در حدود 500 مدرسه استان مشغول به تحصیل هستند تصریح کرد:  این 30 هزار دانش آموز اتباع در یازده شهرستان و منطقه ی استان ساماندهی شده اند.

میرزایی با بیان این که حدود یک هزار و 200 کلاس درس در سراسر استان در سال تحصیلی جدید آماده خدمت رسانی به دانش آموزان تبعه خارجی هستند، تصریح کرد: دانش آموزان اتباع خارجی بدون هیچگونه تفاوتی همانند دانش آموزان ایرانی دراین کلاس ها مشغول به تحصیل هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان با تقدیر ازکمک‌های بین المللی و حمایت های بشر دوستانه انجمن های مختلف اظهاركرد: این انجمن ها بخش بسیار کمی از نیازهای پناهندگان را برآورده می کنند.

میرزایی با اشاره به اهمیت آموزش30 هزار دانش آموز اتباع در استان اظهاركرد: به دلیل اهمیت بسیار زیاد این موضوع، مدیرکل اتباع خارجی و مهاجرین استانداری کرمان عضو شورای آموزش و پرورش استان می باشد.

وی تصریح کرد: امروز شاهد افتتاح پنجمین مدرسه اتباع که با کمک های انجمن های بین المللی در استان ساخته شده است می باشیم ولی برای تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانی در استان کرمان بین 130 تا 140 مدرسه باید ساخته شود.

گفتني است؛ مدرسه 10 کلاسه خواجه نصیرالدین طوسی با زیر بنای 500 مترمربع در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بریک میلیارد و 500 میلیون تومان از محل کمک های بشر دوستانه اتحادیه اروپا وکشورآلمان درآموزش و پرورش ناحیه دو در شهر زنگی آباد احداث شده است.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.