موظف به حمایت و تامین منابع مالی ارائه دهندگان خدمات سلامت اعم از دولتی و خصوصی هستیم/ تامین منابع مالی پایدار، چالش جدی سازمان‌های بیمه گر است - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

موظف به حمایت و تامین منابع مالی ارائه دهندگان خدمات سلامت اعم از دولتی و خصوصی هستیم/ تامین منابع مالی پایدار، چالش جدی سازمان‌های بیمه گر است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: موظف به حمایت و تامین منابع مالی ارائه دهندگان خدمات سلامت اعم از دولتی و خصوصی هستیم/ تامین منابع مالی پایدار، چالش جدی سازمان‌های بیمه گر است   رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ما موظف هستیم ارائه دهندگان خدمات سلامت از جمله موسسات خصوصی، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها اعم از دولتی و خصوصی را حمایت و تامین منابع مالی کنیم.

به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی گفت: یکی از چالش‌های جدی امروز پیش روی سازمان‌های بیمه گر، تامین منابع مالی پایدار است و طبیعتاً سازمان بیمه سلامت که ۹۵درصد بودجه آن از طریق بودجه عمومی تامین می‌شود با مشکلات جدی مواجه بوده و اثرات آن به طور مستقیم به ارائه دهندگان خدمت وارد می‌آید.

وی گفت: بیمارستان‌های دولتی، موسسات خصوصی، مراکز تصویربرداری و داروخانه‌ها در معرض این آسیب‌ها هستند و گلایه‌های به حقی به مجموعه‌ی بیمه‌ای کشور دارند.

موهبتی با اشاره به اینکه مطالبات موسسات خصوصی، داروخانه ها و بیمارستانهای دولتی در سال ۹۵از سازمان حدود ۴هزار میلیارد تومان است، گفت: حدود ۴۲هزار موسسه طرف قرارداد ارائه کننده خدمت با سازمان بیمه سلامت داریم و خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته مقرر شد در چند روز آینده مطالبات داروخانه‌ها در سال ۹۵در سراسر کشور تسویه شود.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت افزود: در بعضی استان‌ها پرداخت مطالبات داروخانه ها به فروردین امسال نیز رسیده و بخشی از مطالبات سال ۹۵بیمارستان‌های دولتی که انصافاً در شرایط عسر و حرج هستند، پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اخیرا جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی ، وزیر اقتصاد و دارایی و خزانه داری کل کشور داشتیم تا اعتباراتی که از سوی سازمان برنامه و بودجه به سازمان بیمه سلامت تخصیص یافته است، محقق شود.

موهبتی گفت: ما موظف هستیم ارائه دهندگان خدمات سلامت از جمله موسسات خصوصی، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها اعم از دولتی و خصوصی را حمایت و تامین منابع مالی کنیم.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: داروخانه‌های بخش خصوصی از تعدد و تکثر بیشتری برخوردار هستند و چون یک بنگاه اقتصادی کوچک بوده و حجم مطالبات آن نسبت به بیمارستان‌های دولتی کمتر است، بنابراین پرداخت مطالبات این بخش راحت‌تر است و گرنه در حال حاضر بیمارستان‌های دولتی ۴تا ۵ماه از سال ۹۵را از ما مطالبه دارند و امیدواریم که تخصیص ها به زودی تامین شده و این مطالبات هم پرداخت شود.   نسخه چاپي ارسال به دوست پنج شنبه ٦ مهر ١٣٩٦ – ٠٩:٣٠ / شماره خبر: ١٦٦٦٥٤ / تعداد نمايش: 436 برای این خبر نظری ثبت نشده است نام : ايميل :  *نظرات : متن تصویر را وارد کنید:   …در حال ثبت نظر  نظر شما نام : ايميل :  *نظرات : متن تصویر را وارد کنید: خطا! متن تصویر را اشتباه وارد کرده اید.   …در حال ثبت نظر  

خروج


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.