سوگواری30هزارنوجوان عاشورایی درهمایش احلی من العسل - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

سوگواری30هزارنوجوان عاشورایی درهمایش احلی من العسل

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبرداد:

سوگواری30هزارنوجوان عاشورایی درهمایش احلی من العسل

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همزمان با ششمین روز محرم الحرام بیش از 30هزار و 500نوجوان عاشورایی استان با شورو شعور حسینی در مراسم احلی من العسل شرکت کرده و بر حرکت بر صراط ولایت تأکید کردند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، عباس لامعی صبح امروز در حاشیه همایش احلی من العسل نوجوانان عاشورایی بیرجند، اظهارکرد: در حال حاضر بیش از 200 هیأت مذهبی دانش آموزی در آموزش و پرورش استان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: زمان شناسی، دشمن شناسی، ترویج فرهنگ ایثارو شهادت، ترویج روحیه مقاومت و استکابار ستیزی و تداوم راه 36 هزار دانش آموز، از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش به شمار می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که وسعت دید نوجوان 13 ساله دشت کربلا نشان‌دهنده آگاهی‌بخشی مکتب اهل‌بیت (ع) و نگرش آنها به مرگ و زندگی است، تأکید کرد: همایش احلی من العسل در 12 بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود.

لامعی با اشاره به بازگشت و تشییع پیکر شهید حججی و بیان این مطلب که امروز نظام جمهوری اسلامی ایران چندان با واقعه عاشورا بی‌ربط نیست، بیان کرد: شهید حججی با الگو قرار دادن اباعبدالله(ع) برای دفاع از حرم اهل‌بیت اقدام کرده و به درجه رفیع شهادت نائل شد و پیکر این شهید معزز در ماه محرم برای تشییع به وطن بازگشته است.

گفتنی است؛ همایش احلی من العسل با حضور یک هزار و 500 دانش آموز بیرجندی در آستانه مبارکه شهدای باقریه این شهر برگزار شد.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.