سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع دانش آموزان عاشورایی - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع دانش آموزان عاشورایی

باحضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد؛

سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع دانش آموزان عاشورایی

سوگواره احلی من العسل همراه با تجمع دانش آموزان عاشورایی استان مازندران در مصلی جمعه ساری برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان مازندران؛ سید علی قاسمی مدیرکل آموزش وپرورش مازندران در این مراسم با بیان اینکه ما فرزندان مکتب عاشورا هستیم، گفت: امام حسین(ع) و یارانش برای احیا اسلام، مقاومت در برابر ظلم و اصلاح جامعه اسلامی تمام هستی خود را ایثار کردند.

وی با بیان اینکه حضرت قاسم(ع) در دشت کربلا با رشادت و شجاعت غوغا به پا کرد افزود: بنا بر سنت تاریخی شب ششم محرم و روز ششم متعلق به رشادت های حضرت قاسم است.

قاسمی با بیان اینکه حضرت قاسم در مکتب حسینی پرورش یافت خاطر نشان ساخت: تجمع شما دانش آموزان در این مراسم نشانگر یاری گری نوجوان کربلا است.

این مقام مسئول با بیان اینکه حضرت قاسم مرگ را شیرین تر از عسل دانست اضافه کرد: امام شهیدان در دشت کربلا تا آخرین نفس ایستاد و لحظه ای درنگ نکرد وتسلیم ظلم و ستم نشد.

وی پیروی از راه امام حسین (ع ) را بیانگر سعادت و سربلندی انسان برشمرد و اذعان داشت: در کلاس درس ما عشق، ایثار، شهامت و ارادت خالصانه به خاندان پیامبر(ص) موج می زند. از زندگی نامه امامان معصوم درس مقاومت، ایثار و از خود گذشتگی آموختیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سرافرازی ها و شهامت های ائمه(ع ) را سرلوحه زندگی جامعه اسلامی دانسته و اضافه کرد: ما نوجوانان امروز و مردان بزرگ نبرد، یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، آزادگان و جانبازان هستیم و باید با شایستگی برای ایرانی مستقل و متکی بر فرهنگ اسلامی تلاش کنیم.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.