بیش از 35 درصد از دانش آموزان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کرده اند - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

بیش از 35 درصد از دانش آموزان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کرده اند

مدیرکل دفتر آموزش های فنی حرفه ای وزارت آموزش و پرورش:

بیش از 35 درصد از دانش آموزان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کرده اند

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با بيان اين كه بر اساس برنامه ششم توسعه امسال باید 38 درصد از دانش آموزان دوره دوم متوسطه وارد هنرستان های کشور شوند، افزود: بیش از 35 درصد از دانش آموزان واجد شرایط کشور در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کرده اند

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبیل، محسن حسینی مقدم در بازدید از هنرستان شهید کلانتری مشگین شهر اظهاركرد: تاکنون بیش از 35 درصد از دانش آموزان واجد شرایط کشور در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود در روزهای آینده با تکمیل ثبت نام این میزان افزایش یابد.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال 13 میلیون دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی وارد مدارس کشور شدند که از این تعداد 7.5 میلیون دانش آموز مقطع ابتدایی ، سه میلیون متوسطه اول و 2.5 میلیون نفر دانش آموزان مقطع متوسطه دوم می باشند.

وی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و بر اساس ابلاغ ریاست جمهوری مهارت آموزی در وزارت آموزش و پرورش در اولویت کاری قرار گرفته و نحوه آموزش باید طوری باشد که هنرجویان بتوانند پس از فارغ التحصیل شدن وارد بازار کار شوند.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی حرفه ای وزارت افزود: هم اکنون دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش مشغول تدوین طرحی جامع می باشد که بر اساس آن تا پنج سال آینده تعداد هنرجویان از 38 درصد فعلی به 50 درصد افزایش یابد.

حسینی مقدم گفت: امسال علاوه بر اختصاص 540 میلیارد ریال کمک دولتی برای تجهیز هنرستان های کشور 2 هزار میلیارد ریال نیز در قالب تسهیلات در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وي افزود: بر اساس مصوبه هیات دولت 2 درصد از درآمد حاصله از فروش گاز نیز برای توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش در نظر گرفته شده است.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.