بهره مندی بیش از 5 هزار آموزشیار سوادآموزی از آموزش های مجازی جهاددانشگاهی لرستان - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

بهره مندی بیش از 5 هزار آموزشیار سوادآموزی از آموزش های مجازی جهاددانشگاهی لرستان

5 هزار و 200 نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی استان لرستان از آموزش های توانمندسازی معاونت آموزش جهاددانشگاهی واحد لرستان که به صورت مجازی برگزار شده است، بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، احمد عبدی پور معاون آموزش جهاددانشگاهی با بیان مطلب فوق گفت: در راستای تفاهم نامه ملی منعقد شده بین جهاددانشگاهی و معاونت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، آموزشیاران پس از ثبت نام در سامانه آموزش مجازی جهاددانشگاهی دوره های توانمند سازی و ارتقا شغلی را در دو سطح عمومی و تخصصی به صورت غیر حضوری فرا گرفتند.
عبدی پور ضمن اشاره به فرآیند اجرای دوره های مذکور بیان کرد: آموزشیاران پس از ثبت نام اولیه در سامانه Imooc و دریافت کد کاربری و رمز عبور اختصاصی مطالب و محتوای مورد نیاز را در قالب ۴۳۰ کلیپ ویدیویی منتشر شده دریافت و پس از مطالعه فیلم ها، در آزمون ارزشیابی شرکت می کنند.
معاون آموزش جهاددانشگاهی واحد لرستان تصریح کرد: به منظور تسهیل در امر دریافت محتوای تولید شده، علاوه بر امکان دانلود مطالب، آموزشیاران با مراجعه به مراکز آموزشی جهاددانشگاهی و دفاتر سوادآموزی مستقر در ادارات آموزش و پرورش مطالب ارایه شده را درقالب لوح فشرده مباحث تخصصی و عمومی به صورت مجزا دریافت کرده اند.
مهندس عبدی پور با اشاره به نحوه ی برگزاری آزمون توانمندسازی گفت: براساس توافق صورت گرفته تمام فرآیند آزمون اعم از تعیین زمان و مکان آزمون توسط آموزشیاران و شرکت در آزمون پایانی به صورت مجازی بوده و آموزشیاران بایستی به ۱۰۰ سوال طراحی شده در ۳ سطح آسان، متوسط و سخت پاسخ دهند.
وی هدف از این ارزشیابی را شناسایی آموزشیاران توانمند عنوان کرد و افزود: طبق بخشنامه های صادره از سوی معاونت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش شرط ادامه همکاری مراکز نهضت با آموزشیاران موفقیت در این آزمون بوده و صرفا کسانی که موفق به دریافت گواهینامه پایانی شوند می توانند با نهضت همکاری کنند.
وی در پایان با اشاره به مراکز ایجاد شده در راستای این طرح افزود: به منظور رفاه حال آموزشیاران و دسترسی راحت تر به مراکز آزمون، ۱۰ مرکز آزمون با ظرفیت تقریبی ۲۵۰ نفر در هر سانس در ۹ شهرستان استان ایجاد شده است که آموزشیاران همزمان با سراسر کشور در این آزمون ها شرکت می کنند.
عبدی پور زمان اعلام نتایج را اوایل آبان ماه اعلام کرد و گفت: برای کسانی که در این آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی بشوند گواهینامه ۱۲۶ ساعتی جهاددانشگاهی صادر و برای کسانی که در این آزمون نمره قبولی رتبه کسب نکنند، آزمون مجدد با ساز و کار اجرایی که متعاقبلا اعلام می گردد، برگزار خواهد شد.
وی با اعلام این که تمام تمهیدات لازم از قبیل سایت مناسب، اطلاع رسانی کافی، تعامل با دیگر متولیان آزمون انجام شده است، بیان داشت: طبق برنامه زمانبندی اعلام شده، تمام شرکت کنندگان لرستانی حداکثر تا ۱۱مهر در این آزمون ها شرکت خواهند کرد.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.