بازدید معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری همدان از جهاددانشگاهی همدان استان - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

بازدید معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری همدان از جهاددانشگاهی همدان استان

الهی تبار به همراه مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری در ادامه از مرکز آموزش مهارت های پیش از ازدواج و مرکز مشاوره تخصصی معاونت آموزشی جهاددانشگاهی همدان بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت ها و توسعه فضای کالبدی این مرکز طی یکسال گذشته قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان و دکتر دوروزی مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری 28 شهریورماه از بخش های مختلف جهاددانشگاهی واحد همدان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، در ابتدای این برنامه معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری و مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری از پروژه عمرانی جهاددانشگاهی واحد همدان بازدید و از روند اجرای مراحل مختلف ساخت این طرح ابراز رضایت و خرسندی کردند.
الهی تبار گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای این پروژه، انجام آن برای کاربری خدماتی و درمانی یا ایجاد طرح های ملی بسیار مناسب است و باید برنامه ریزی خوب در این خصوص انجام داد و استانداری از این طرح حمایت و پشتیبانی می کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان، ضمن تقدیر و تشکر از جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: اقدام جدی در بحث تولید و محتوا، اثر گذار بودن و تاکید بر حرکت مثبت در آموزش مهارت های پیش از ازدواج با توجه به تغییر سبک زندگی بسیار پر اهمیت است.
وی افزود: اقدام جهاددانشگاهی، استانداری و دادگستری در امر مشاوره تخصصی پیش از ازدواج زوجین یک امر درست و ضروری بود که اتفاق افتاده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: آموزش مهارت های پیش از ازدواج همچنین باید در مدارس و در خانواده ها آموزش داده شوند و همکاری بیشتری بین نهادهای ذیربط در انتقال تجربه و دانش به وجود آید.
الهی تبار ضمن خرسندی از فعالیت های مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان تاکید کرد: برند سازی محصولات این مرکز برای صادرات بسیار پر اهمیت است و باید مرکز تخصص سفال و سرامیک برند سازی شود.
مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری که برای دومین بار در ماه جاری از جهاددانشگاهی بازدید داشت ضمن تشکر از جهاددانشگاهی به جهت برگزاری مناسب این کلاس ها افزود: از زمانی که مراکز مختلفی در استان به منظور بررسی درخواست های طلاق تشکیل شده آمار طلاق در استان رو به کاهش می باشد .
وی همچنین گفت: مطالبی که در این کلاس ها تدریس می شود مطمئنا در روند زندگی زوجین تاثیر بسیار خوبی را خواهد داشت.
دکتر دوروزی این طرح را از حرکت های بسیار عالی و تاثیرگذار استان در تحکیم بنیان خانواده بیان برشمرد و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع تر این دوره ها در سایر شهرستان های استان ایجاد گردد.
در این بازدید رییس جهاددانشگاهی همدان به تعداد پذیرش زوجین اشاره کرد و گفت: تمام افرادی که قصد ازدواج و تشکیل خانواده شهر همدان، ملایر و نهاوند دارند بایستی بعد از انجام آزمایشات لازم در مرکز بهداشت به مدت چهار ساعت در کلاس های فوق شرکت نمایند که تا این تاریخ بیش از دوازده هزار نفر از خدمات این مراکز بهره مند شده اند.
رییس جهاددانشگاهی همدان اظهار نمود: با توجه به بازخورد مثبت این دوره ها از طرف مردم و حمایت مسوولان استان، جهاددانشگاهی اقدام به ایجاد این مراکز در سطح شهرستان ها تا پایان سال جاری می نماید. که این موضوع در حال پیگیری می باشد.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.