بهره مندی بیش از 2 هزار آموزشیار سواد آموزی از آموزش های مجازی جهاددانشگاهی کردستان - تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی جهت معادل سازی سوابق علمی و شغلی افراد

بهره مندی بیش از 2 هزار آموزشیار سواد آموزی از آموزش های مجازی جهاددانشگاهی کردستان

سیروان صیدی معاون آموزش جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به بهره مندی 2107 از آموزشیار سواد آموزی از آموزش های مجازی این معاونت گفت: در راستای تفاهم نامه ملی منعقد شده بین جهاددانشگاهی و معاونت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، آموزشیاران پس از ثبت نام در سامانه آموزش مجازی جهاددانشگاهی دوره های توانمند سازی و ارتقا شغلی را در دو سطح عمومی و تخصصی به صورت غیر حضوری فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد کردستان، مهندس صیدی ضمن اشاره به فرآیند اجرای دوره های مذکور بیان کرد: آموزشیاران پس از ثبت نام اولیه در سامانه Imooc و دریافت کد کاربری و رمز عبور اختصاصی مطالب و محتوای مورد نیاز را در قالب ۴۳۰ کلیپ ویدیویی منتشر شده دریافت و پس از مطالعه فیلم ها، در آزمون ارزشیابی شرکت می کنند.
صیدی با اشاره به نحوه ی برگزاری آزمون توانمندسازی گفت: براساس توافق صورت گرفته تمام فرآیند آزمون اعم از تعیین زمان و مکان آزمون توسط آموزشیاران و شرکت در آزمون پایانی به صورت مجازی بوده و آموزشیاران بایستی به ۱۰۰ سوال طراحی شده در ۳ سطح آسان، متوسط و سخت پاسخ دهند.
وی هدف از این ارزشیابی را شناسایی آموزشیاران توانمند عنوان کرد و افزود: طبق بخشنامه های صادره از سوی معاونت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش شرط ادامه همکاری مراکز نهضت با آموزشیاران موفقیت در این آزمون است و صرفا کسانی که موفق به دریافت گواهینامه پایانی شوند می توانند با نهضت همکاری کنند.
وی در پایان با اشاره به مراکز ایجاد شده در راستای این طرح افزود: به منظور رفاه حال آموزشیاران و دسترسی راحت تر به مراکز آزمون، این آزمون در 8 مرکز آموزش جهاددانشگاهی در شهرستان های بانه،سقز، دیواندره، کامیاران، بیجار، مریوان، قروه و سنندج برگزار می گردد.
معاون آموزش جهاددانشگاهی کردستان زمان اعلام نتایج را هفته اول آبان ماه اعلام کرد و گفت: برای کسانی که در این آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی شوند گواهینامه ۱۲۶ ساعتی جهاددانشگاهی صادر و برای کسانی که در این آزمون نمره قبولی رتبه کسب نکنند، آزمون مجدد برگزار خواهد شد.
وی بیان داشت: طبق برنامه زمانبندی اعلام شده، تمام شرکت کنندگان کردستان حداکثر تا 6 مهر در این آزمون ها شرکت خواهند کرد.


لینک منبع مطلبکپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.