درباره ما
ثبت نام شروع شد

درباره ما

جایگاه تجربه،حرفه و مهارت در توسعه علم :

بدیهی است آنچه که تا به امروز موجب توسعه علمی و پیشرفت و نوآوری های علوم گردیده، بهره مندی از تجارب، حِرَف و فنون و مهارت های کسب شده است که با گذر زمان کلاسه بندی شده و بصورت سرفصل های مختلف علمی مطرح گردید و می توان گفت دارای جایگاهی برابر با علم و به بیانی دیگر، پایه و اساس علم است که به مباحث علمی محتوی می بخشد. بطوری که بسیاری از علوم بدون امکان تجربه و آزمایش، به سادگی ارزش خود را از دست داده است. بعنوان مثال می توان به علم ریاضی، مکانیک و مواد، و یا علوم پزشکی و طب سنتی و مدرن، و یا عرفان، فلسفه و منطق، و یا علوم دینی و مذهبی اشاره کرد که در تمام این علوم، تجربه و مهارت و امکان آزمون و خطا از مهمترین ویژگی های آن ها بوده و به نوعی عامل ایجادشان نیز می باشد. از این رو تجربه، حرفه و مهارت دارای جایگاه ویژه ای در توسعه علمی می باشد.

 

درباره تعیین و ارتقاء سطح شغلی و مهارتی :

همانطوری که از نام این طرح مشخص است، مبحث تعیین سطح و اعتباربخشی از مبانی وابسته به یکدیگر است که در آن پس از تعیین سطح علمی، تجربی، حرفه ای و مهارتی، سطح و مرتبه جدیدی به متقاضی آن اعطا شده تا بر اساس آن از مزایای آن بهره مند گردد. با مرور سابقه تعیین سطح در گذر تاریخ، مشاهده می شود که قدمت آن به سالیان دور و دراز باز می گردد. بعنوان مثال بسیاری از نوابغ علمی از قبیل حکیم عمر خیام، فردوسی، حافظ، شمس تبریزی، بوعلی سینا، فارابی و … از هیچ دانشگاهی فارغ التحصیل نشده اند، اما مباحث علمی ارائه شده توسط ایشان در بالاترین مدارج علمی تدریس می شود و امروزه ایشان را به عنوان حکیم، فیلسوف و طبیب می شناسند.

امروزه موضوع اعتبارسنجی و تعیین سطح جایگاه ویژه ای در آموزش بین الملل داشته، بطوری که از همان سالیان اولیه تحصیلی دانش آموزان نیز امری مهم و حیاتی شناخته شده و جایگاهی اساسی در تعیین مسیر تحصیلی و نهایتا زندگی افراد دارد. حتی در بسیاری از علوم جنبه استانداردسازی داشته و مباحث با عنوان پیاده سازی سیستم های مدیریتی و ممیزی ایزو نیز از جمله موارد مربوط به تعیین سطح است.

با گسترش علوم و روی کار آمدن علوم آکادمیک و دانشگاهی، تعیین سطح و اعتباربخشی از مهمترین عوامل پیدایش همین سطح بندی های آکادمیک بوده است. مثالا در رشته علوم پزشکی و طب که اساس آن تجربه است، اولین اساتید دانشگاهی فاقد هر نوع تحصیلات آکادمیک بوده اند که با آموزش تجربیاتشان به دانشجویان، سطوح مختلف علم پزشکی ایجاد نمودند. همین امر سبب شد دانشگاه ها به منظور ایجاد رشته های دانشگاهی جدید و ارتقاء سطح اساتیدشان، به حرف و فنون شان اعتبار بخشیده که موجب ارتقاء مدارج علمی ایشان گردید.

 

درباره موسسه پردیس بین المللی علم و فن دانشوران نیکان:

موسسه پردیس بین المللی علم و فن دانشوران نیکان به شماره ثبت ۴۳۹۹۲ در سال 1396 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری با توجه به اجرایی نمودن دو اثر علمی ثبت شده در دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی با عناوین “تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و مهارتی کاربردی” و “معادل سازی سوابق آموزشی، پژوهشی، علمی و حرفه ای” در موضوع فعالیت موسسه ثبت گردیده و شروع به ارائه خدمات مشاوره در موضوعات مذکور گردید در این طرح که اکثر بازار هدف با متخصصین و افراد ماهر و کسانی که سوابق شغلی داشته و یا تعدادی گواهینامه های مهارتی و پایان دوره آموزشی داشته ولی در ارائه به مراکز و شرکتها و کارخانجات فاقد گواهینامه مرجع و جامع می باشند این موسسه سوابق و مهارتهای آنها را در یک گواهینامه تجمیع نموده و گواهینامه مشاغل و حرف را به آنها ارائه می نماید ضمنا این موسسه در نظر دارد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 96 (در راستای اجرائی عملیاتی نمودن اقتصادمقاومتی و اشتغال) و در جهت بالابردن بهره وری و کارآیی متخصصین و افراد ماهر افرادی که از این مرکز گواهینامه دریافت می نمایند در بخش متخصصین ثبت نموده و در معرض دید کارفرمایان، اصناف، محققین و مخترعین و مراکزی که به هرنحوی از عناوین نیروی ماهر و متخصص نیاز دارند اطلاع رسانی نماید امید است که هرچند قدمی کوچک به کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران و عزیزان متخصص و ماهر برداشته باشیم.کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام