8 نکته در رابطه با یک رزومه بد
ثبت نام شروع شد

8 نکته در رابطه با یک رزومه بد

یک جوان جویای کار برای اینکه بتواند کار مناسب با توانایی ها و مدارک تحصیلی خود به دست آورد می بایست در ابتدای کار یک رزومه ی هر چند مختصر از شرح توانایی ها و ، مدارک تحصیلی ، دوره های گذرانده شده ، سوابق کاری و … تهیه نماید و آنرا برای کارفرمایانی که به فردی مثل او نیازمند هستند ارسال کند.

طبیعتا درست کردن رزومه حرفه ای کار سخت و زمانبری خواهد بود و این سختی در صورتی که فرد سابقه ی ساخت رزومه را نیز نداشته باشد دو برابر خواهد شد. شاید بتوان اصلی ترین مانع برای ساخت رزومه را در این دانست که یک رزومه تنها 8.8 ثانیه فرصت دارد تا بتواند در یک نگاه کلی کارفرما شما را به همراه ویژگی ها و توانایی هایی که دارید به کارفرما معرفی نماید.

پس با تمام این تفاصیر ساخت رزومه حرفه ای که مورد پسند کارفرمایان قرار گیرد کار آسانی نخواهد بود از این رو در این مقاله قصد داریم تا به 8 نکته در رابطه با یک رزومه بد با شما دنبال کنندگان همیشگی صحبت نماییم تا با درک این موارد متوجه اشتباهات خود در ساخت رزومه خود شوید و بتوانید با رفع آنها یک رزومه کاری مناسب برای خود ایجاد و آنرا برای کارفرمایان مورد نظر خود ارسال نمایید.

مطمئنا وقتی در شرکت و یا موسسه ای و یا هر کسب و کاری موقعیتی برای استخدام یک فرد ایجاد می شود صد ها نفر برای به دست آوردن آن جایگاه اقدام به ارسال رزومه می کنند و مدیران و یا مسئولین استخدام فرصت کمی برای رسیدگی به همه ی رزومه های ارسالی خواهند داشت. در این لحظه است که دارا بودن یک رزومه حرفه ای به شما کمک خواهد کرد تا از میان خیل عظیم درخواست های استخدام رزومه شما مورد قبول کارفرما قرار گرفته و برای تعیین وقت ملاقات حضوری با شما تماس گرفته شود. برای اینکه بدانید در ساخت رزومه کاری از چه نکاتی می بایست استفاده نکنید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه بفرمایید.

فرصت کم و تعداد بالای رزومه ها

در صورتی که برای شرکت و یا موسسه ی بزرگی رزومه فرستاده باشید مطمئنا شما یکی از چند صد نفری هستید که در صف بررسی رزومه ها قرار خواهید گرفت. طی تحقیقاتی که از شرکت های مطرح انگلیسی انجام شده است، مسئولین استخدامی این شرکت ها اذعان داشته اند در صورتی که قرار باشد در شرکت استخدامی صورت گیرد بیش از 400 رزومه از سمت افرادی که خود در جایگاه کسب آن شغل می دانند ارسال میشود. تمامی این مسئولین استخدامی به یک نتکه مشترک اشاره نموده اند که به دلیل حجم بالای رزومه های ارسالی تنها حدود 6 الی 10 ثانیه فرصت برای مطالعه هر رزومه گذاشته و در صورتی که رزومه مورد نظر طبق خواسته آنها نباشد، رزومه ی مورد نظر رد می شود.

یکی از کارافرینان اروپایی می گوید” با توجه به اینکه استخدام کنندگان زمان کمی برای بررسی رزومه درخواست دهندگان دارند پیشنهاد میکند تا نسبت به ساخت رزومه حرفه ای اقدام شود تا این رزومه بتواند در همان ثانیه های اول جرقه ی مثبتی را در ذهن کار فرما انداخته  تا  وقت بیشتری را برای مطالعه ی دقیق رزومه کاری شما صرف نماید.

روزنامه ایندیپندنت در جدید ترین چاپ خود در رابطه با 810 نکته ای که رزومه شما را تحت تاثیر قرار میدهد یاداور شده است که انسان ها میتوانند با برطرف نمودن این موارد 8 گانه بر روی رزومه خود نسبت به ساخت رزومه کاری حرفه ای برای خود اقددام نمایند

 

 

ایندیپندنت 8 نکته یک رزومه بد را که همه باید از آن اجتناب کنند، گوشزد کرده است:

۱- گرامر بد : مطمئنا یکی از اشتباهاتی که بر روی کیفیت کلی رزومه شما تاثیر منفی می گذارد اشتباهات گرامری می باشد. برای نوشتن یک رزومه ی حرفه ای می بایست حتما دستور زبان فارسی را به خوبی بلد باشید و در رزومه خود به کار ببرید. برای این کار بهتر است ابتدا یک بار رزومه ی نوشته شده ی خود و یا رزومه آنلاین طراحی شده ی خود را به یکی از اساتید زبان فارسی نشان دهید تا در صورتی که اشتباهات گرامری در آن رخ داده است بتواند شما را در راستای رفع آن کمک نماید.

 

۲- غلط املایی: غلط املایی یکی از پر تکرار ترین اشتباهات افراد جویای کار در ساخت روزمه ی آنلاین آنها و یا نوشتن رزومه ی آنها می باشد. بهترین کار برای پیدا کردن غلط های املایی در رزمه ی آنلاین این است که پس از پایان نوشتن رزومه و یا ساخت رزومه ی آنلاین متن نوشته شده ی آنرا به دقت بخوانیم تا در صورتی که در بخشی از محتوای آن اشتباه املایی صورت گرفته است بتوانیم آنرا اصلاح نماییم.

 

۳- جمله‌بندی نامناسب : یکی دیگر از اشتباهاتی که حتی ممکن است باعث رد شدن رزومه آنلاین ما از سمت مسئول استخدام شرکت مورد نظر شود جمله بندی نامناسب محتوای رزومه آنلاین می باشد. این کار سبب می شود تا بی نظمی در متن رزومه شما ایجاد شود و با توجه به اینکه یک مسئول استخدام فرصت کمی برای بررسی رزومه هر شخص دارد رزومه شما در همان لحظات اولیه رد خواهد شد. برای این منظور پیشنهاد میکنیم پس از ساخت رزومه آنلاین خود آنرا در اختیار یکی از اعضای خانواده و یا دوستانتان قرار دهید و از آنها در خواست کنید به عنوان فردی که مایل است تا شما را برای انجام کاری استخدام کند رزومه شما را بررسی کند تا در صورتی که بخشی از رزومه شما مشکلی داشت به شما اطلاع دهد و آنرا قبل از ارسال برای مسئولین استخدام اصلاح نمایید.

 

۴- رزومه طولانی‌تر از دو صفحه : مسئولین استخدام در طی یکی دو روز می بایست حتی بیش از 200 رزومه ارسالی را مطالعه و مورد بررسی قرار دهند. مطمئنا دارا بودن رزومه ای بیش از دو صفحه به ضرر شما خواهد بود و موجب رد شدن رزومه آنلاین شما میشود. پیشنهاد میکنیم در رزومه آنلاین خود نسبت به نوشتن اصلی ترین ویژگی ها و تجارب خود اقدام کنید و مابقی مسائل را برای روز مصاحبه حضوری گذارید.

 

۵- لحن خودمانی : لحن رزومه یک لحن رسمی است و نباید به صورت خودمانی نوشته شود این کار باعث می شود تا احساس نا خوشایندی به مسئول استخدام منتقل شود و رزومه آنلاین شما را رد نماید.

 

6- اندازه قلم یا فونت غیر معمول : در صورتی که در رزومه آنلاین خود از فونت و یا اندازه قلم نا متعارفی استفاده نمایید ممکن است مورد پسند مسئول استخدام قرار نگرفته و رزومه ی شما را کنار گذارد پس در انتخاب فونت و سایز نوشته های رزومه خود نهایت دقت را داشته باشید.

 

7- فهرست تمام امتحاناتی که فرد از ابتدا گذرانده : قرار نیست مسئول استخدامی شما از تمامی امتحاناتی که شما از اول زندگیتان تا به حال گذرانده اید مطلع شود. بهترین کار این است که در رزومه آنلاین خود تنها به نوشتن مدارک اخذ شده تا به حال بسنده نمایید.

 

8- کمبود فعالیتهای مربوط به توسعه توانایی‌های شخصی : تمامی کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که دارای توانایی های رو به رشد باشند در صورتی که در رزومه ی شما به چنین مسائلی اشاره ای نشود در ذهن مسئول استخدام این تصور به وجود می آید که شما در طول سالهای سابقه کاری خود صرفا چند کار تکراری و روز مره را انجام داده و پیشرفتی نداشته اید.

 

امیدواریم با بررسی این 8 نکته بتوانید یک روزمه ی ایده آل و مناسب را برای کسب بهترین جایگاه های شغلی برای خود در نظر بگیرید.


دریافت فایل PDF
8 نکته در رابطه با یک رزومه بد
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

نحوه ساخت رزومه کاری، نکاتی که باید در ساخت رزومه آنلاین حتما به آن توجه کنید
نکاتی که باید در ساخت رزومه آنلاین حتما به آن توجه کنید

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام