۳۰ قدم فوق العاده تا مدیریت زمان
ثبت نام شروع شد

۳۰ قدم فوق العاده تا مدیریت زمان

در این مقاله تلاش می‌کنیم ترفندهایی را برای مدیریت زمان در محل کار معرفی و به طور کامل به توضیح آنها بپردازیم. با استفاده از این تکنیک‌ها خواهید توانست بهترین استفاده را از زمان خود در حین انجام وظایف شغلی کسب کنید. پیشنهاد می‌کنیم این موارد را روی کاغذ یادداشت کنید تا هنگام روبه‌رویی با کمبود زمان، نگاهی به آن انداخته و با توجه به شرایط خود تکنیک مناسب‌تر را به کار بگیرید. برای آشنایی با این ترفندها با ما همراه باشید.

۱. شاید شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر همیشه از کمبود زمان شکایت داشته باشید. یا در میان دوستان از این‌‌که برای انجام کارها و وظایف خود وقت کافی را ندارید صحبت به میان آورده باشید. ولی خیلی کم پیش می‌آید تا زمانی را برای فکر کردن به این مسئله و پیدا کردن راه حلی برای آن صرف کرده باشید.

۲. سعی کنید در همان لحظه‌های اولی که وارد محل کار می‌شوید، بدون اتلاف کمترین وقت شروع به انجام وظایف خود کنید. تلف کردن وقت حتی برای زمانی کوتاه ممکن است باعث به وجود آمدن هزینه‌های زیادی بشود.

کلافگی از عدم مدیریت زمان

۳. اگر برای وقت خود ارزش قائل شوید و برنامه مشخصی داشته باشید اینکار باعث می‌شود تا دیگران هم به وقت شما اهمیت بدهد.

 

۴. در مواقعی که باید کاری را انجام دهید اما با کمبود وقت مواجه هستید، تمام ایمیل‌ها، کارها و برنامه‌های غیر‌ضروری و کم اهمیت را نادیده بگیرید و تنها روی کار مورد نظر تمرکز کنید.

 

۵. زمان و ساعات کاری تعریف شده برای تمامی افراد شاغل در یک شرکت، یکسان و برابر می‌باشد.

 

۶. سعی کنید حداقل روزی نیم ساعت تا یک ساعت ایمیل خود را ببندید و به سراغ آن نروید. این‌کار باعث می‌شود تا تمرکز بیشتری روی کار خود داشته باشید و در نتیجه از دقایق خود استفاده بهتری خواهید کرد.

۷. کارها و وظایف روزمره خود را اولویت‌بندی کنید و کارهایی که اهمیت چندانی ندارند را از برنامه خود حذف کنید.

ساعت هایی که بیهوده می گذردند

۸. اگر معمولا کارهای خود را دیر انجام می‌دهید و تا دقایق آخر درگیر آن هستید، سعی کنید تا به علت این مسئله پی ببرید. از خود بپرسید که دلیل این به تعویق افتادن کارها چیست؟ آیا کار مورد نظر برای شما سخت است؟ یا زیادی آسان است؟ آیا خسته هستید؟ یا انجام این‌کار از حوصله شما خارج است؟ انسان زمان و وقت زیادی را برای انجام کارهایی می‌کند که ثمر خاصی برای او ندارد.

 

۹. سعی کنید برای انجام دادن کارهای خود یک زمان‌بندی مشخص داشته باشید تا کارها را در زمان تعیین شده انجام دهید. وظایف خود را طوری انجام دهید که به بعدازظهر موکول نشود و تا پایان روزکاری وظایف خود را انجام داده باشید تا با زمانی که برای زندگی شخصی خود اختصاص داده‌اید تداخلی نداشته باشد. برای داشتن بهره‌وری بیشتر دو ساعت جدا برای اتمام کارهای خود در نظر بگیرید. یکی از زمان‌ها برای روزهایی که پر انرژی و سرحال هستید و ساعت دیگر برای روزهایی که کارهایتان به تعویق افتاده و مجبور هستید بیشتر بمانید.

 

۱۰. به موقع خوابیدن تاثیر زیادی در مدیریت زمان و در نتیجه بهره‌وری شما دارد.

 

۱۱. اگر کار شما مرتبط با شبکه‌های مجازی است و نیاز دارید تا روزی چند ساعت از وقت خود را برای رصد آنها بگذارید. به این فکر کنید که آیا نیاز است تا بیش از حد وقت خود را در این ضمینه تلف کنید؟

 

۱۲. بررسی و تحلیل زمان‌هایی که برای انجام کارهای مختلف خود صرف می‌کنید و آگاهی کامل از جزئیات آن می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که در کجا و به چه اندازه وقت تلف شده دارید. همچنین می‌توانید این‌کار را برای روزهای آخر هفته خود نیز انجام دهید تا بتوانید در کم کردن این وقت‌های تلف شده قدم بردارید.

 

۱۳. با آگاهی دقیق از زمان‌های تلف شده و بررسی و تحلیل آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که کدام قسمت از برنامه خود را باید تغییر داده و دوباره برنامه‌ریزی کنید. ببینید برای چه اموری باید وقت بیشتری اختصاص دهید و برای چه اموری کمتر. از دلایل عمده و فاکتورهایی که باعث به تعویق انداخته شدن کارهایتان در طول روز می‌شود، آگاه شوید و در جهت رفع آن ها بکوشید.

 

۱۴. سعی کنید بفهمید چه مسائلی باعث می‌شود که کارهایتان را به بهترین نحو مدیریت کنید. ۵ گزینه مهم و اصلی را برای خود در دفتری یادداشت کنید.

 

۱۵. به تمام این ۱۴ موردی که به آن‌ها اشاره شد نگاهی بیندازید و ببینید کدام یک را در طول یک‌ماه یا یک‌سال انجام داده‌اید.

مدیریت عالی زمان و استفاده صحیح از تایم

۱۶. دریابید که کدام مسئله یا دغدغه فکری بیشتر زمان شما را هدر می‌دهد.

 

۱۷. چه چیزهایی باعث شده تا زمان شما بیشتر تلف شود و چه چیزهایی انرژی بیشتری را از شما گرفته است.

۱۸. سعی کنید عواملی که بیشتر باعث گرفته شدن انرژی و وقت شما شده است را به حداقل برسانید. این‌کار وقت بیشتری برای صرف کردن به امور مهم‌تر و حرفه‌ای خود به شما می‌دهد.

 

۱۹. حتی در زمان‌های کم و کوچک نیز می‌توانید کاری انجام دهید و از آنها بهره بردارید. مثلا می‌توانید از وقت‌های بلااستفاده قبل از میتینگ‌ها و قرارهای کاری استفاده کنید. همین زمان‌های کوتاه در بلند مدت تاثیر خود را نشان می‌دهد.

 

۲۰. اهمیت دادن به زمان استراحت بسیار مهم است، پس به آن توجه بیشتری کنید.

 

۲۱. هرگاه در حین انجام کار احساس خستگی کردید می‌توانید زمان کوتاهی را به استراحت بپردازید تا دوباره انرژی خود را بازیافته و با حوصله بیشتر به کار خود ادامه دهید.

 

۲۲. خلاق بودن و کارآمد بودن یک نیاز مهم است. سعی کنید آخر هفته‌ها کاملا از مسائل کاری به دور باشید تا بتوانید به ذهن خود آرامش دهید تا با انگیزه بیشتری کار خود را پس از تعطیلات از سر بگیرید.

 

۲۳. عامل‌هایی که در تلف شدن وقت تاثیر دارند را پیدا کنید و حذفشان کنید. این عوامل می‌تواند سیستم کاری، همکاران، دوستان یا وقت گذراندن در اینترنت و فضای مجازی باشد. برای وقت خود ارزش قائل شوید و برنامه خود را از این‌گونه فعالیت‌ها خالی کنید.

 

۲۴. اگر شک دارید که انجام دادن بعضی کارها وقتی بیشتر از حد انتظار شما را به خود اختصاص داده، می‌توانید لحظه به لحظه کار خود را از لحاظ زمانی بررسی کنید تا بفهمید چه بازه‌ای به چه کاری پرداخته‌اید. پس از چند دفعه انجام دادن این‌کار متوجه خواهید شد که از چه راه به چه شکلی می‌توانید وظایف خود را بهتر و بهینه‌تر انجام دهید.

 

۲۵. ما معمولا زمانی که برای به پایان رساندن یک کار لازم است را حدس می‌زنیم. سعی کنید این‌کار را تا جایی که می‌توانید دقیق محاسبه کنید تا از وقت‌های تلف شده بهترین استفاده را بکنید.

 

۲۶. گاهی تعریف کردن یک ضرب‌الاجل برای انجام دادن یک وظیفه به شما انگیزه بیشتری برای اتمام آن می‌دهد. گاهی نیز تعیین کردن یک وقت زیاد و باز تا بتوانید با آرامش بیشتر به کار خود بپردازید. هردو روش می‌تواند مفید باشد. اما سعی کنید یک روش بهینه را برای خود در نظر بگیرید تا بتوانید از استعدادهای خود بهتر و بیشتر بهره بگیرید.

 

۲۷. دقت داشتن به زمان طلوع و غروب آفتاب و در نظر داشتن چرخه زمانی به شما کمک می‌کند برنامه مناسب‌تری برای انجام وظایف خود تعریف کنید.

 

۲۸. آیا برای شما امکان این‌که اجازه دهید تا کارها در روندی متعادل و طبیعی پیش بروند وجود ندارد؟ آیا سعی دارید تا همه کارهای خود را به صورت برنامه‌ریزی منظم و دقیق انجام دهید؟

 

۲۹. آیا در این هفته برای شما این شرایط به وجود آمده است که به‌جای صرف کردن پول، از وقت خود هزینه کرده باشید؟

 

۳۰. بهترین و موثرترین روش برای مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری خود، این است که برنامه ای که برای چند ماه یا یک‌سال انجام داده اید را بررسی و تحلیل کنید تا ببینید در کجاها زمان‌های تلف شده دارید و آن‌ها را از برنامه خود حذف کنید.


دریافت فایل PDF
۳۰ قدم فوق العاده تا مدیریت زمان
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

۹ قاتل مدیریت زمان را بشناسید
۹ قاتل مدیریت زمان را بشناسید
مدیریت زمان با دو ابزار ساده موبایل و دفترچه یادداشت
مدیریت زمان با دو ابزار ساده موبایل و دفترچه یادداشت

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام