کالج کینگ لندن
ثبت نام شروع شد

کالج کینگ لندن

اطلاعات اولیه درباره‌ی کالج کینگ لندن:

کالج کینگز لندن (king’s college London) (KCL)با بیش از 29 هزار دانشجو، بزرگ‌ترین و پر سابقه ترین کالج دانشگاهی لندن به شمار می‌آید. در رده‌بندی دانشگاه‌های لندن این کالج پس از دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج قرار می‌گیرد اما جز ۲۰ دانشگاه برتر اروپا محسوب می‌شود. دانشگاه کینگز در سال 1829 بنا شد و نام آن به جرج چهارم، پادشاه انگلستان برمی‌گردد.

کالج کینگز درزمینه های عرفان، حقوق، علوم پزشکی و علوم اجتماعی ازجمله امور بین‌الملل شهرت جهانی دارد. کالج کینگز جز ۷ دانشگاه برتر انگلستان درزمینه درآمد پژوهشی است و درآمد سالیانه آن به 684 میلیون پوند می‌رسد. این دانشکده یکی از موفق‌ترین مراکز آموزشی-پژوهشی در انگلستان است که از ادغام بین دانشگاه علوم پزشکی با دانشگاه پزشکی ایجادشده است.

این دانشگاه دارای تخصص‌هایی درزمینه آلرژی، بیوفیزیک، زیست‌شناسی سلولی، سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی، تغذیه و دیابت، ژنتیک، عفونت و ایمنی‌شناسی، تصویربرداری و مهندسی پزشکی است. این دانشکده شامل دو مدرسه آموزش‌وپرورش علوم زیستی و یک دانشکده علوم پزشکی است. همچنین دارای مقطع کارشناسی ارشد در بخش علوم حرفه‌ای و کاربردی بهداشت هست.

شرایط بورسیه کالج کینگز لندن:

دریافت بورسیه از کالج کینگز منوط به رشته‌ی تحصیلی می‌شود. بورسیه رشته محیط‌زیست و روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌شود. هدف از این نوع بورسیه پشتیبانی از دانشجویانی است که تمایل به توسعه مهارت‌های تحقیقاتی خود در یک محیط چند رشته‌ای دارند.

همچنین بخوانید : رشته مهندسی نساجی وضعیت درآمد، بازار کار و بهترین گرایش های این رشته

شرایط و مدارک لازم جهت این نوع بورسیه مدرک کارشناسی روانشناسی یا رشته‌های مرتبط با معدل عالی، مهارت زبان انگلیسی عالی، رزومه و گواهینامه‌های تحصیلی و ریزنمرات به همراه توصیه‌نامه تحصیلی. این نوع بورسیه برای دانشجویان تمامی کشورها قابل‌استفاده است و ارزش آن برابر 50 درصد تخفیف شهریه سالیانه می‌شود. در تمام مدت تحصیل استفاده از این بورسیه مجاز و ممکن بود و مهلت اقدام تا تاریخ ۳۱ مارس می‌باشد.

هزینه‌های تحصیل در کالج کینگز لندن:

هزینه‌های زندگی برای هر دانشجوی انگلیسی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال جدید برابر 9.250 پوند به مدت یک سال می‌باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی که ورودی بین سال‌های 2012 و 2016 بوده‌اند، هزینه سالیانه‌شان را برابر 9 هزار پوند پرداخت می‌کنند. برای دوره‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، مبلغی برابر ۵ هزار پوند در ابتدا و مابقی نیز در طول‌ترم پرداخت می‌گردد.

برای تمامی دیگر دروس مقطع کارشناسی، ودیعه‌ای به مبلغ ۲ هزار پوند دریافت می‌شود که این در صورتی است که دانشجو تمامی شروط لازم را دارا باشد. یافتن محل اسکان در دانشگاه کینگز لندن آسان است و خوابگاه‌های بسیاری به این منظور برای دانشجویان و متقاضیان فراهم‌شده است.

شرایط تحصیل در کالج کینگز:

ازجمله شرایط تحصیل در کالج کینگز لندن همانند دیگر کالج‌ها و دانشکده‌ها استطاعت مالی و داشتن مدارک معتبر است که هرساله با توجه به مقررات دانشگاه تغییر پیدا می‌کند. کالج کینگز جز دانشگاه های برتر در زمینه پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی است.

متقاضی ورود به دانشگاه کینگز و یا دیگر دانشگاه‌های انگلستان بایستی دوره GCSE را با حداقل نمره C گذرانده باشد. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدارک تحصیلی و ریزنمرات سال آخر دوره دبیرستان الزامی است. معمولاً دانشگاه علاقه‌مند‌است تا وضعیت درسی و رفتار متقاضی را در زمان تحصیل در مقطع پیشین بداند، بنابراین ریزنمرات شما درنتیجه اخذ پذیرش مؤثر است.

کشفیات، دستاوردها و یافته‌ها:

-برنده ۲ جایزه اسکار، ۳ جایزه گرمی و ۱ جایزه‌امی

-برنده 12 جایزه نوبل و مشارکت در کشف ساختار DNA و هپاتیت C

-۱۹ عضو کنونی مجلس مردمی انگلستان و 16 عضو مجلس اعیان از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند

-برخی مسئولین دولتی و رئیس‌جمهوران نیز از این دانشگاه مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده‌اند

-این کالج درزمینهٔ لقاح آزمایشگاهی، سلول‌های بنیادین، شبیه‌سازی پستانداران پیشگام است.

محیط کالج کینگز:

چهار پردیس از پنج پردیس این دانشگاه در فضایی به مساحت یک مایل مربع در ساحل رودخانه تیمز بناشده‌اند. پردیس پنجم این دانشگاه نیز فاصله زیادی با ۴ پردیس دیگر ندارد و در دانمارک هیل و در جنوب لندن واقع‌شده است. بسیاری از دانشکده‌های پزشکی در شعبه اصلی و پردیس واترلو قرار دارند. دانشکده‌های پرستاری، مامایی و برخی رشته‌های زیست پزشکی نیز در واترلو هستند اما رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی به‌طور عمده در بیمارستان Guy در نزدیکی پل لندن و در بیمارستان سنت توماس در نزدیکی مجلس قرار دارد. گروه‌های روان‌پزشکی، روان‌شناسی و علوم اعصاب و همچنین برخی رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی نیز در پردیس دانمارک هیل واقع‌شده‌اند.

 

 


دریافت فایل PDF
کالج کینگ لندن
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه بوعلی سینا همدان
دانشگاه ایلینویز

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام