کالج کینگ لندن (انگلیس)
ثبت نام شروع شد

کالج کینگ لندن (انگلیس)

کالج کینگ لندن (انگلیس)

کالج کینگ لندن که یک دانشگاه دولتی و زیرمجموعه دانشگاه لندن است در شهر لندن واقع شده است. این دانشگاه در سال 1829 توسط جورج چهارم پادشاه بریتانیا تاسیس گردید و بدین ترتیب چهارمین دانشگاه قدیمی بریتانیا شناخته می‌شود. جورج چهارم این کالج را با تکیه بر ارزش‌های سکولار و امکان تحصیل غیر مسیحیان در بریتانیا بنیان گذاشت، تا این امکان را به افراد غیرمتمول که اجازه تحصیل در دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج را ندارد، فراهم شود. این کالج که در ابتدا یکی از دو کالج دانشگاه لندن بود و به تدریج با کالج‌های دیگر ادغام شد و امروزه پنج پردیس در نقاط مختلف شهر لندن دارد.

با وجود اینکه این کالج زیرمجموعه دانشگاه لندن حساب می‌گردد، در پذیرش دانشجو و اداره خود به صورت مستقل عمل می‌کند و حتی دانشنامه‌های این دانشگاه توسط خود کالج کینگ صادر می‌شود. ممکن است این کالج در سال‌های آینده از دانشگاه لندن جدا شود و نام دانشگاه کینگز لندن را انتخاب کند.

این کالج در کنار دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج، کالج سلطنتی لندن، و مدرسه اقتصاد لندن به عنوان موسسات طلایی پژوهش در در انگلیس شناخته می‌شوند. همچنین این دانشگاه بزرگترین مرکز آموزش و تحقیقات پزشکی در اروپا شناخته می‌شود. به علاوه در رتبه‌بندی‌ها بهترین کالج دنیا در رشته پرستاری معرفی می‌شود.

همچنین بخوانید : گرایش های رشته تربیت بدنی، شرایط ورود و بازارکار

این دانشگاه در سال 2017 حدود 43820 متقاضی تحصیل در دوره‌های گوناگون خود داشته است که از این میان 6030 دانشجو پذیرش شده کرده است. در رتبه‌بندی QS کالج کینگ لندن رتبه 19 جهانی و در رتبه‌بندی تایمز رتبه 27 جهانی را در سال 2015 داشته است. هم‌چنین این دانشگاه جزو هفت دانشگاه برتر بریتانیا شناخته می‌شود.

این دانشگاه در سال 2016 در حدود 778 میلیون پوند درآمد داشته است که یک چهارم آن را قراردهای تحقیقاتی خود به دست آورده است.

12 برنده جایزه نوبل در میان دانش‌آموختگان این کالج دیده می‌شوند. تعداد زیادی از دانش‌آموختگان این کالج در مجالس عوام و اعیان انگلیس حضور دارند. دو برنده جایزه اسکار، سه برنده جایزه گرمی و یک برنده جایزه امی در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. کاشفین ساختار DNA و بیماری هپاتیت از دانش‌آموختگان و اساتید این دانشگاه بوده‌اند.

اغلب دانشکده‌‌های این دانشگاه دو ترم تحصیلی در سال دارند که ترم پاییزی آن‌ها از آخرین دوشنبه ماه سپتامبر شروع و تا اولین جمعه ماه دسامبر ادامه می‌یابد، ترم بهار از اواسط ژانویه تا انتهای آوریل است. در چند دانشکده این دانشگاه ترم تابستانی جزو تقویم تحصیلی آن‌ها است. تعطیلات زمستانی این دانشگاه یک ماهه و تابسستانی سه ماهه است.

این دانشگاه در حال حاضر 9 دانشکده دارد که عبارتند از:

 • هنرو علوم انسانی
 • حقوق
 • پرستاری
 • بازرگانی
 • پزشکی
 • روانشناسی و روانپزشکی
 • دندانپزشکی
 • علوم طبیعی و ریاضی
 • علوم اجتماعی و علوم سیاسی

دانکشده علوم اجتماعی و سیاسی کالج لندن خود چهار مدرسه مهم، مدرسه اقتصاد و سیاست، مدرسه آموزش، ارتباطات و جامعه، مدرسه روابط بین‌الملل مدرسه مطالعات امنیت را در خود دارد. هم‌چنین دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه بزرگترین دانشکده دندانپزشکی در اروپا و قدیمی‌ترین در جهان شناخته می‌شود.

از نکات جالب تحصیل در این دانشگاه این است که جشن‌های فارغ‌التحصیلی این دانشگاه هرساله در مرکز باربیکن لندن که بزرگترین مرکز فرهنگی اروپاست برگزار می‌گردد. این دانشگاه بیشتر از 50 تیم ورزشی دارد

همچنین این دانشگاه دوره‌های پیش-ارشد یکساله جهت آماده‌سازی دانشجویان بین‌اللملی برای تحصیل در دوره‌های ارشد این دانشگاه برگزار می‌نماید. به علاوه این دانشگاه به متقاضیانی که که نمرات کافی زبان انگلیسی ندارند، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی نیز برگزار می‌کند. مدرسه زبان انگلیسی این کالج جزو 20 مدرسه برتر جهان در زمینه آموزش به غیرانگلیسی زبان‌ها است.

هزینه تحصیل

براساس برآورد این دانشگاه هر دانشجو برای هزینه‌های اقامت و زندگی در حدود 1200 پوند در ماه نیاز دارد.

شهریه سالانه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان غیراروپایی در رشته‌های مختلف بین 18 تا 24 هزار پوند در سال است.

با وجود اینکه پردیس‌های این دانشگاه در مناطق شهری واقع شده‌اند، این دانشگاه به دانشجویان کارشناسی سال اول و بی‌المملی تحصیلات تکمیلی تضمین تامین خوابگاه را می‌دهد.

این دانشگاه برای تحصیل در دوره‌های ارشد و دکترا بنا به فاندهای موجود، پیشنهاد دستیاری به دانشجویان می‌دهد.

مدارک مورد نیاز

دوره کارشناسی:

 • معدل دیپلم بالاتر از 17
 • نمرات آزمون SAT و ACT
 • حداقل نمره زبان آیلتس براساس خواست دانشکده

دوره کارشناسی ارشد

 • معدل کارشناسی ارشد بالاتر از 15
 • حداقل نمره زبان آیلتس براساس خواست دانشکده

 


دریافت فایل PDF
کالج کینگ لندن (انگلیس)
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

کالج ارتباطات لندن
دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام