چند نکته مهم برای دوستادارن رشته مهندسی هوانوردی
ثبت نام شروع شد

چند نکته مهم برای دوستادارن رشته مهندسی هوانوردی

معرفی رشته مهندسی هوانوردی

یک خلبان چه دانشگاه چه رشته‌ای خوانده است؟ هوافضا یا هوانوردی؟ هوافضا شاخه‌ای علم مهندسی نزدیک به علم مکانیک است و به طراحی و مطالعه اجسام پرنده می‌پردازد، در حالی که رشته مهندسی هوانوردی با گرایش‌های خود یعنی خلبانی و مراقبت پرواز رشته‌ای است که به مطالعه طراحی هواپیما، روش استفاده و مراقبت از آن می‌پردازد.

پرواز، یکی از بزرگ‌ترین رؤیاهای انسان‌ها در طول تاریخ بوده است، اما امروزه،‌ امری عادی و اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود. در اواخر قرن هجدهم میلادی، با پرواز اولین بالن به آسمان، آرزوی پرواز شکل جدی‌تری به خود گرفت. با توسعه موتورهای بنزینی، جرقه ساخت هواپیماهای موتوردار به ذهن بعضی از افراد خطور کرد. احتمالاً برادران رایت را می‌شناسید. به عقیده بسیاری، ارویل و ویلبر رایت اولین کسانی بودند که موفق به ساخت هواپیمای قابل‌کنترل موتوردار که جرمی بیشتر از هوا داشته باشد، شدند. این دو برادر دوچرخه‌فروش با خواندن خبری در یک روزنامه مبنی بر مرگ یک گلایدر سوار، به فکر ساخت یک گلایدر کارآمد افتادند. پس از چند سال آزمایش و ساخت چند گلایدر برای پرواز، سرانجام در سال 1903 موفق به ساخت یک هواپیمای تک‌موتوره شدند و یک پرواز کوتاه‌مدت را تجربه کردند. این پرواز شروعی بر ماجراجویی افراد مختلف برای ساخت انواع وسایل پرواز بود.

 

رشته مهندسی هوانوردی

رشته هوانوردی به مطالعه موضوعاتی در زمینه طراحی، توسعه، تحلیل، ساخت، نگهداری، استفاده و تعمیرات هواپیما است. عملیات ایمنی و کنترل پرواز نیز در این رشته بررسی می‌شود. هوانوردی علم پرواز است. هوانوردی دانشی است که با تکیه بر فنون مهندسی با توسعه حریم هوایی، طراحی فرودگاه و هواپیما، فناوری‌های ناوبری هواپیما و برنامه‌ریزی فرودگاه‌های کوچک سروکار دارد.

 

گرایش‌های رشته هوانوردی

رشته مهندسی هوانوردی دارای 3 گرایش اصلی خلبانی، مراقبت پرواز و ناوبری هوایی است. تنها انتخاب رشته خلبانی از طریق کنکور سراسری ممکن است. دانشجوی رشته خلبانی از بدو ورود به دانشگاه افسر نظامی تلقی می‌شود. سایر رشته‌های هوانوردی نیز رشته‌های نظامی هستند و نیروی هوایی تشخیص می‌دهد که هر فرد در کدام گرایش قرار گیرد.

 

گرایش خلبانی

در این رشته خلبانی هواپیمای نظامی، هواپیمای غیر نظامی و هلیکوپتر آموزش داده مس شود. در این گرایش از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرفته می‌شود. این رشته در دانشگاه نظامی شهید ستاری ارائه می‌گردد. دروس اصلی که در این رشته ارائه می‌گردد شامل درس‌های کامپیوتر و برنامه‌نویسی‌، ارتعاشات‌ عمومی‌، استاتیک‌، مبانی‌ مهندسی‌ برق‌، دینامیک‌ عمومی‌، اصول‌ ایمنی‌ پرواز، الکترونیک‌ عمومی‌، آئرودینامیک‌ عمومی‌، اصول‌ هوانوردی‌، موتورهای‌ هواپیما، سیستم‌های‌ الکتریکی‌ و الکترونیکی‌ هواپیما، ناوبری‌ هوائی‌، هواشناسی‌، فیزیولوژی‌ هوائی‌ و قوانین‌ و مقررات‌ هوانوردی‌ است.

دروس تخصصی که گرایش خلبانی از رشته مهندسی هوانوردی ارائه می‌شود شامل دروس مقاومت‌ مصالح‌، مبانی‌ مدیریت‌ و تحقیق‌ در عملیات‌، ایرودینامیک‌ سیالات‌ تراکم‌پذیری، انتقال‌ حرارت‌ عمومی‌، مکانیک‌ پرواز کاربردی‌، زبان‌ تخصصی‌، پرواز اولیه‌، پرواز پایه‌، پرواز پیشرفته‌ نظامی‌ و پرواز تخصصی‌ نظامی‌ است.

 

گرایش مراقبت پرواز

در گرایش مراقبت پرواز متخصصانی پرورش می‌یابند که در برج مراقبت فرودگاه مشغول به کار می‌شوند. از وظایف یک متخصص مراقبت پرواز راهنمایی خلبان‌ها و ارائه دستورات لازم در خصوص وزش باد، هدایت، گردش، فرود، کاهش و یا افزایش سرعت هواپیماها است. دروس اصلی که در رشته مهندسی هوانوردی گرایش مراقبت پرواز آموزش داده می‌شود عبارت است از مبانی‌ مهندسی‌ برق‌، مکانیک‌، نقشه‌کشی‌ و نقشه‌خوانی‌ هوانوردی‌، الکترونیک‌ عمومی‌، سیستم‌های‌ کمک‌ ناوبری‌، ناوبری‌، هواشناسی‌ عمومی‌، سرویس‌ هواشناسی،‌ هوانوردی‌، مکانیک‌ پرواز، زبان‌ تخصصی‌، فرودگاه‌ها، حقوق‌ هواپیمایی‌، مبانی‌ مدیریت‌، اصول‌ مخابرات‌، اصول‌ رادار، کاربرد کامپیوتر و اتوماسیون‌ در مراقبت‌ پرواز و آمار و احتمالات‌ مهندسی‌ در پرواز.

گرایش مراقبت پرواز از رشته مهندسی هوانوردی شاخه حساسی از این علم است و برای اینکه دانشجویان در موقعیت‌های حساس توانایی‌های لازم را داشته باشند، با آن‌ها دروس تخصصی از جمله مراقبت‌ هوانوردی‌ و طرح‌ پرواز، سرویس‌های‌ ترافیک‌ هوایی‌، سرویس‌های‌ اطلاعاتی‌ هوانوردی‌، دستورالعمل‌های‌ ناوبری‌ و مراقبت‌ پرواز، دستورالعمل‌های‌ کنترل‌ هواپیما به‌وسیله‌ رادار، آموزش‌ عملی‌ رادار، تجسس‌ و نجات‌، بررسی‌ سوانح‌، طراحی‌ دستورالعمل‌های ‌پرواز، عملیات‌ هواپیمایی‌، صلاحیت‌ پرواز، سیستم‌ ناوبری‌، ارتباطات‌ و نظارت‌ ماهواره‌ای‌، روش‌ تدریس‌ هواپیمایی‌، سیمولاتور برج‌ کنترل‌، سیمولاتور کنترل‌ منطقه‌ای‌ و سیمولاتور تقرب‌ پرواز آموزش داده می‌شود.

اهداف رشته مراقبت پرواز

در رشته مهندسی هوانوردی و گرایش مراقبت پرواز اهداف و وظایفی برای متخصص این حوزه در نظر گرفته شده است. از جمله این اهداف جلوگیری از برخورد هواپیماها، جلوگیری از برخورد هواپیماها و موانع در اطراف فرودگاه‌ها، تسریع و ایجاد نظم در جریان پروازها، ارائه اطلاعات مفید به خلبانان و آماده نمودن واحدهای ذی‌ربط از هواپیماهایی که در حالات مختلف اضطراری قرار دارند. این وظایف بسیار حساس است و سلامت خلبان و سرنشینان وسیله نقلیه هوایی بر عهده متخصص مراقبت پرواز قرار دارد.

 

گرایش ناوبری هوایی

ناوبری هوایی مانند ناوبری دریایی برنامه‌ریزی برای حرکت وسیله نقلیه است. برای موفقیت در سفر وسایل نقلیه بزرگ مانند کشتی‌ها و هواپیماها نیاز به ناوبری است. در ناوبری هوایی فردی متخصص طراحی نقشه مسیر پرواز را به عهده می‌گیرد. او با استفاده از دانش خود ارتفاع و سرعت هواپیما را مشخص کرده و در مواقعی که مشکلاتی در مسیر به وجود آید مسیر را تغییر می‌دهد. مشکلات جوی و وجود ابرهای باران‌زا از مهم‌ترین عواملی است که به تغییر مسیر هواپیما منجر می‌شود. اگر ناوبر فردی متخصص و از دانش کافی در رشته مهندسی هوانوردی برخوردار باشد در شرایط سخت نیز مسیری مناسب برای هواپیما اعلام می‌کند. ناوبر را خلبان دوم پرواز می‌نامند.

ناوبرهای متخصص در بخش نظامی مشغول به فعالیت هستند. آن‌ها ناوبر هواپیماهای شکاری هستند و در دانشگاه هوایی شهید ستاری آموزش‌دیده‌اند. کار آن‌ها پیچیده و دشوار است زیرا علاوه بر ناوبری مسافری دوره‌های دیگری مانند نجات خدمه از مرگ را نیز فرامی‌گیرند. وظیفه آن‌ها کنترل سلاح‌ها و مهمات و مسیریابی صحیح است. این ناوبرها هواپیماهای دشمن را شناسایی کرده و خلبان‌ها را برای هدف قرار دادن آن‌ها راهنمایی می‌کنند.

 

شرایط پذیرش دانشجو در رشته مهندسی هوانوردی

پس از قبولی فرد در آزمون کنکور سراسری و راه‌یابی به دانشگاه نکات دیگری نیز مد نظر قرار می‌گیرد و سپس اجازه تحصیل به فرد داده می‌شود. در مهندسی هوانوردی سلامت جسمی اهمیت بالایی دارد، شرایط جسمی که برای دانشجویان این رشته ضروری و الزامی است عبارت است از حداکثر سن ۲۰ سال تمام، حداقل قد ۱۶۵ سانتی‌متر، برخورداری از وزن متعارف، دید کامل و عدم کوررنگی، سلامت کامل در تشخیص نوار مغزی و سلامت دهان و دندان. اگر تمامی این موارد را با موفقیت پشت سر گذاشت مجوز حضور در کلاس‌های درس به او داده می‌شود. شرایط پذیرش رشته خلبانی دشوار است و از هر 100 نفر تنها 7 نفر موفق می‌شوند در نهایت به رشته مهندسی هوانوردی وارد شوند.

 

فرصت‌های شغلی رشته مهندسی هوانوردی

متخصصان این حوزه با فرصت‌های شغلی فراوانی روبرو هستند. شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها، بخش خصوصی و آژانس‌های هواپیمایی از جمله حوزه‌هایی است که فرصت شغلی مناسب را در اختیار این افراد قرار می‌دهند. افرادی که رشته‌های مهندسی هوانوردی را می‌گذرانند می‌توانند آژانس هوایی احداث کنند.

 


دریافت فایل PDF
چند نکته مهم برای دوستادارن رشته مهندسی هوانوردی
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

بررسی وضعیت بازار کار رشته مهندسی صنایع
بررسی وضعیت بازار کار رشته مهندسی صنایع

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام