موسسه فناوری کالیفرنیا
ثبت نام شروع شد

موسسه فناوری کالیفرنیا

موسسه فناوری کالیفرنیا

موسسه فناوری کالیفرنیا در سال 1891 در پاسادنا در ایالت کالیفرنیا به عنوان دانشگاهی دولتی تأسیس شد. پردیس اصلی این دانشگاه از مساحتی بالغ بر 124 هکتار برخوردار بوده و در شمال شرقی لس آنجلس واقع شده است. نکته قابل ذکر و وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها در اداره آزمایشگاه پیشرانه جت متعلق به ناسا می باشد. شایان ذکر است که چیزی حدود 1.6 میلیارد دلار بودجه در سال 2008 به تحقیقات انجام شده توسط این دانشگاه اختصاص یافت. از طرفی بیش از ۵ هزار کارمند به منظور انجام پروژه های مختلف و پشتیبانی در این آزمایشگاه استخدام شدند.

شایان ذکر است که مشاهیر بزرگی از جمله هریسون اشمیت فضانورد و سناتور آمریکایی، گوردن مور بنیان گذار شرکت اینتل، مصطفی ابوشکور نخست وزیر اسبق کشور لیبی و آرنولد بکام زیست شناس و پایه گذار مقیاس PH از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند. مهم ترین وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها در کیفیت تدریس، درآمد از صنعت، تحقیقات و ارجاع تحقیقات علمی به محتوای تولید شده است.

دانشجویان و اعضای هیئت علمی این موسسه در طول دوره فعالیتشان موفق به کسب عناوین و افتخارات زیادی شده اند. از جمله این افتخارات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کسب جایزه نوبل توسط 31 نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه
  • کسب مدال ملی علوم و فناوری توسط 66 نفر از اعضای هیئت علمی
  • برگزیده شدن 109 نفر از اعضای هیئت علمی برای آکادمی های ملی
  • ارتباط برخی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه با موسسه پزشکی هوارد هیوز

براساس ارزیابی ها و رتبه بندی های صورت گرفته در سال 2011 توسط Times Higher Education موسسه فناوری کالیفرنیا در جایگاه برترین دانشگاه جهان، براساس رتبه بندی های صورت گرفته توسط World Report در جایگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان، براساس رتبه بندی ARUW در جایگاه هشتمین دانشگاه برتر و همچنین براساس رتبه بندی QS در جایگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

در حال حاضر تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه معادل 900 نفر، تعداد کل دانشجویان محصل معادل 2240 نفر که از این تعداد چیزی حدود 44 درصد در مقطع کارشناسی و مابقی در مقاطع بالاتر در حال تحصیل هستند. همچنین قابل ذکر است که از این تعداد 67 درصد را دانشجویان مرد و مابقی از دانشجویان زن تشکیل شده و چیزی حدود 600 نفر از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند.

همچنین بخوانید : درآمد،بازار کار و دروس رشته مهندسی معدن

موسسه فناوری کالیفرنیا دارای 7 دانشکده مجزا به شرح زیر می باشد:

دانشکده شیمی_ دانشکده زیست شناسی_ دانشکده فیزیک، ریاضی و نجوم_ دانشکده علوم کاربردی_  دانشکده علوم انسانی و اجتماعی_ دانشکده میان رشته ای و دانشکده زمین شناسی و علوم سیاره ای

در موسسه فناوری کالیفرنیا 24 رشته تحصیلی مجزا در دوره کارشناسی ارائه می گردد. برخی از رشته های تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی عبارتند از:

بازرگانی، زبان انگلیسی، هوافضا، علوم زیستی و مهندسی، مکانیک ساختاری و اقتصاد و مدیریت

همچنین این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی زیر دانشجو می پذیرد:

علوم اجتماعی، محاسبات و ریاضی کاربردی، مهندسی فضایی، مهندسی زیستی، عصب شناسی زیستی، علوم عصبی رفتاری و اجتماعی.

از جمله محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی این دانشگاه می توان به علوم رایانه، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، فیزیک و مهندسی الکترونیک اشاره نمود.

با توجه به غیرانتفاعی بودن این دانشگاه بالطبع انتظار شهریه های بالایی از آن می رود، طبق آمار و ارقام به دست آمده هزینه تحصیل در دوره کارشناسی این موسسه چیزی حدود ۶۸ هزار و ۹۰۱ دلار و همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چیزی بالغ بر ۷۸ هزار و ۷۸۶ دلار می باشد. قابل ذکر است که موسسه فناوری کالیفرنیا به منظور راحتی و کاهش فشارهای مالی برای دانشجویان خود تسهیلات و کمک های مالی در نظر گرفته است.

دانشجویان محصل در این دانشگاه موظفند که به طور میانگین در هر ترم 40 واحد را بگذرانند. همچنین قابل ذکر است که حداقل واحد اخذ شده در هر ترم 36 واحد و حداکثر واحد در هر ترم معادل 48 واحد می باشد.

برخی از سازمان ها از جمله ناسا، بنیاد ملی علوم، وزارت بهداشت و خدمات درمانی، وزارت دفاع و وزارت انرژی آمریکا تحقیقات خود را تحت نظر موسسه فناوری کالیفرنیا انجام می دهند.


دریافت فایل PDF
موسسه فناوری کالیفرنیا
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه UCLA
دانشگاه UCLA
دانشگاه زوریخ
دانشگاه زوریخ

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام