موسسه فناوری جورجیا
ثبت نام شروع شد

موسسه فناوری جورجیا

 

اطلاعات اولیه درباره دانشگاه:

موسسه فناوری جورجیا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است در آتلانتا است. این موسسه بخشی از سیستم دانشگاهی جورجیا است و دارای مدارس و محیط‌های آموزشی ماهواره‌ای در ساوانا، جورجیا، فرانسه، آتلون، ایرلند، شنزن، چین و سنگاپور دارد. مدرسه جورجیا در سال 1885 به‌عنوان دانشکده فنی جورجیا و به‌عنوان بخشی از برنامه‌های بازسازی برای ایجاد اقتصاد صنعتی در جنگ، گس از اتمام جنگ جنوب در ایالات‌متحده تأسیس شد.

در ابتدا تنها مدرک مهندسی مکانیک ارائه می‌شد؛ اما تا سال 1901 برنامه درسی خود را شامل مهندسی برق، مدنی و شیمیایی کرد. در سال 1948 نام مدرسه تغییر یافت تا تکامل آن را از یک مدرسه تجاری به یک موسسه فنی و مهندسی بزرگ‌تر و کارآمدتر نشان دهد. موسسه فناوری جورجیا یک موسسه دولتی است که بودجه را از ایالت جورجیا دریافت می‌کند که به مصرف هزینه تحصیل، کمک‌های پژوهشی و کمک‌هایی به فارغ‌التحصیلان می‌شود.

همچنین بخوانید : شرایط ورود، گرایش، بازارکار و ادامه تحصیل در رشته طب سنتی از مقاطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد

ورود به موسسه جورجیا در کشور آمریکا چگونه است؟

در هنگام درخواست پذیرش برای موسسه جورجیا مهم است که مهلت ثبت‌نام را در تاریخ ۱ ژانویه ذکر کنید و مهلت اولیه اقدام ۱۵ اکتبر است. نمرات برای آزمون‌های ACT یا SAT وابسته به ۱ فوریه است، درصد قابل‌پذیرش ۲۶ ٪ است.

به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون‌ها، مقالات، مصاحبه‌ها و مراحل پذیرش به مرکز علمی کالج مراجعه کنید.

 

شرایط بورس:

در موسسه جورجیا کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه به‌طورمعمول حدود 11 هزار دلار هست. برنامه فرصت‌های پژوهشی فارغ‌التحصیلی در هر ترم تحصیلی به دانش جویانی که فعالیت‌های پژوهشی را دنبال و پیگیری می‌کنند، بورس تحصیلی اعطا می‌کند. این کمک‌هزینه به نام جوایز پژوهشی ارائه می‌شود که به دانش آموزان در تأمین مخارج سفر و یا تحصیل کمک می‌نماید.

هزینه‌های تحصیل در موسسه جورجیا به چه شکل است؟

هزینه‌های تحصیل در موسسه جورجیا و به‌طورکلی در ایالت جورجیا پایین است و به همین می‌تواند انتخابی مناسب برای دانشجویان باشد. هزینه‌های تحصیل در این موسسه متغیر بوده و با توجه به رشته و مقطع تحصیلی تفاوت خواهد داشت. به‌طور مثال هزینه‌ی افراد مقیم و بومی کمتر از هزینه‌ای است که افراد خارجی پرداخت می‌کنند. هر نیم ترم تابستانی در 2018 برای داوطلبین مقیم کارشناسی ارشد و دکتری مبلغی بالغ‌بر ۷ هزار دلار و داوطلبان غیرمقیم مبلغی بالغ‌بر 14 هزار دلار تعیین‌شده است.

شرایط تحصیل در موسسه جورجیا چگونه است؟

موسسه تکنولوژی جورجیا طیف وسیعی از فعالیت‌های دانشجویی را ارائه می‌کند. به دانشجویان سال اولی خوابگاه و محل سکونت داده می‌شود. این دانشگاه از یک‌روند و برنامه درسی ترمیک استفاده می‌کند.

کشفیات، دستاوردها و یافته‌های موسسه جورجیا:

این موسسه به خاطر برنامه های دوره ای و متناوب خود در مهندسی، محاسبات، مدیریت کسب و کار، علوم، طراحی و هنرهای لیبرال شناخته می‌شود. جورجیا رتبه ۷ را در میان دانشگاه های دولتی ایالات متحده دارد.

موسسه فنّاوری جورجیا برای مهندسی و برنامه‌های تجاری به‌شدت در سطح بین‌المللی شناخته‌شده است و به‌عنوان؛ هوشمندانه‌ترین؛ کالج عمومی در آمریکا شناخته می‌شود.

گروه‌های ورزشی درون دانشگاهی بانام تیم زنبور زرد، چندین بار نام جورجیا را در صدر فهرست قرار داده‌اند. تیم فوتبال این موسسه ۴ بار در رده کشوری به قهرمانی رسیده است.

به‌تازگی رباتی در موسسه جورجیا ساخته‌شده است که قادر است در بیمارستان‌ها لباس‌های بیماران را مرتب کرده و آستین‌هایشان را بالا بزند. همچنین موسسه جورجیا به‌تازگی به جستجوی هوش عملیاتی در سرتاسر جهان پرداخته است و بدین طریق به نیروی هوایی کمک شایانی می‌کند. از دیگر یافته‌ها و موفقیت‌های موسسه جورجیا می‌توان به کشف پروتئین مخفی “tail” اشاره کرد که سیگنالینگ سلول را متوقف می‌کند و آن را عملاً در حالت خاموش قرار می‌دهد. طی تحقیقات جالب و کنجکاو کننده‌ای دانشمندان موسسه جورجیا تک می‌توانند میزان بیمار شدن افراد در یک پرواز را نیز تخمین بزنند.

محیط موسسه جورجیا به چه شکل است؟

موسسه جورجیا متشکل از ۶ کالج است و شامل حدود 31 واحد مبتنی بر علم و تکنولوژی می‌شود. محوطه دانشگاهی اصلی در مرکز شهر قرار دارد و در زمان برگزاری المپیک تابستانی سال 1996، محوطه دانشگاه در نقش دهکده المپیک بود.

افراد مشهور فارغ‌التحصیل موسسه جورجیا:

بسیاری از افراد ممتاز سابقه حضور در موسسه جورجیا را داشته‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به جیمی کارتر رئیس‌جمهور پیشین ایالات‌متحده و برنده جایزه صلح نوبل، ژوان کارلوس وارلا فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع، کری مورلیس برنده جایزه نوبل شیمی، چارلز گری بتی مدیرعامل زمینلین، دیوید دورمن مدیرعامل AT &T و…


دریافت فایل PDF
موسسه فناوری جورجیا
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه ارومیه
تحصیل در آمریکا در دانشگاه استنفورد

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام