مدیریت زمان با دو ابزار ساده موبایل و دفترچه یادداشت
ثبت نام شروع شد

مدیریت زمان با دو ابزار ساده موبایل و دفترچه یادداشت

در مقالات گذشته در رابطه با مدیریت زمان بسیار صحبت کرده ایم اما موضوعی که پیش می آید این است که گاهی برای مدیریت زمان این بهانه را آورده میشود که مدیریت زمان نیازمند ابزار ها و نرم افزار های بسیار و پیچیده ای می باشد و این نرم افزار ها را باید بر روی گوشی یا لپ تاپ خود نصب کنند که این امری وقت گیر است. در ادامه ی این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه به کمک موبایل و دفترچه یادداشت خود مدیریت زمان بهینه ای برای خود داشته باشید.

مدیریت زمان کاری ساده و حرفه ای

این دست بهانه هایی که در بالا به آنها اشاره نمودیم را نه تنها افرادی که مدیریت زمان برایشان اهمیت چندانی نداشت، بلکه مدیران کسب و کارها هم می آورند و زمان های بسیار زیادی را تلف میکنند .حتی هنوز هم زمان زیادی را صرف پیدا کردن راهی به منظور مدیریت هرچه بهتر زمان صرف میکنند.

برای مثال به مدیری که باید درطول روز چندین کسب و کار را مدیریت نماید می گوییم  چرا امروز در جلسه ی مهمی که برای شرکت داشتیم حاضر نشدی برای توجیه این بهانه را می آورد که : وقت کافی نداشتم یا آنقدر درگیر کار های مختلف دیگر هستم که نرسیدم به جلسه بیام .

اگر بحث انظباط شخصی را از مسئله ی مدیریت زمان جدا کنیم شاید تا به حال به دوستان خود گفته باشید که برای مدیریت کار ها و زمان خود چرا از برنامه های مدیریت زمان استفاده نمیکنند و احتمالا با این جواب رو به رو شده اید که وقت و حوصله ای برای وارد کردن کار های خود در برنامه را ندارند و به همین دلیل نمیتوانند مدیریت زمان مناسبی برای وقت خود داشته باشند و همین امر سبب می شود که بسیاری از زمان خود را از دست داده و نتوانند به همه یا بخشی از کار های خود برسند.

نرم افزار های مدیریت زمان مخصوص افرادی است که کار های بسیاری را در مدت زمان کمی می بایست انجام دهند و به همین دلیل مناسب بسیاری از افرادی که شاید تا به حال تجربه استفاده از چنین نرم افزار هایی را ندارند مناسب نباشند. اما برای این دست از افراد می بایست چکار کرد؟ چه پیشنهادی می توان به آنها ارائه کرد؟

برای پاسخ به این سوالات باید گفت که قبلا که نرم افزار وجود نداشته است مردم چطور کارهایشان را مدیریت می کردند تا آن ها را فراموش نکنند و هرکاری را سر زمان خودش انجام دهند ؟ در این مقاله به چندین روش  بسیار جالب  و عملی می پردازیم.

استفاده از دفترچه یادداشت برای مدیریت زمان

یک کار ساده و کم هزینه برای مدیریت زمان تهیه یک دفترچه یادداشت می باشد. شما می توانید به راحتی با توضیحاتی که در ادامه به شما ارائه میکنیم با استفاده از یک دفترچه یادداشت نسبت به مدیریت زمان خود اقدام کنید.

برای مدیریت زمان به کمک دفترچه یادداشت تنها کافی است کارهایی که می بایست در طول روز انجام دهید را در یک دفترچه یادداشت نوشته و اولویت بندی نمایید. به این صورت خواهید دانست که در طول روز چه کارهایی دارید و می بایست کدام را ابتدای روز و کدام را در انتهای آن انجام دهید.

در واقع هنگامی که ما کارهای خودمان را به صورت لیست مینویسیم و آن ها را همراه خود داریم می دانیم که در حال حاضر اولویت با انجام کدام کار است و زمان خودمان را با انجام کارهای اولویت پایین هدر نمیدهیم . کارهای کم اولویت برای هر کس متغیر است ، به عنوان مثال میتوان مدیر کسب و کاری را مثال زد که به جای آنکه حساب گوگل خود را برای تبلیغات اینترنتی شارژ کند وقت خود را صرف کار های دیگری کرده است و روزی که موعد شروع تبلیغات کسب و کارش بوده است به یاد می آورد که شارژ حساب را انجام نداده و به همین دلیل دو روز تبلیغات وی به تعویق می افتد و همین دو روز باعث ضرر چند میلیونی وی خواهد شد.

یا خیلی ساده تر دانشجویی که در طول ترم مدیریت زمان نداشته است دقیقا شب امتحان یادش می افتد که جزوه ی درس را از دوستش نگرفته و خودش هم جزوه ای ننوشته و نتایج امتحان این دانشجوی بی برنامه را خودتان حدس بزنید .

داشتن یک دفترچه ی جیبی از چنان اهمیتی برخوردار است که می توان چندین مقاله از فواید آن نوشت اما ما به طور مختصر  به مزیت های آن اشاره می کنیم.

مزیت های دفترچه یادداشت :

همیشه همراه داشتن لیست کارها

فراموش نکردن اولویت ها و کارها

اضافه کردن کارهای جدید

تیک زدن یا حذف کارهای انجام شده

مدیریت زمان به کمک گوشی موبایل

یکی از دمه دستی ترین ابزار هایی که امروزه دیگر همه ما از یکی از انواع مختلف آن استفاده میکنیم موبایل می باشد. تقریبا می توان گفت که تمامی موبایل ها دارای سیستم یاداور می باشند و شما می توانید به کمک آن کار های خود را به ترتیب ساعتی که می بایست آن کار را انجام دهید تنظیم نمایید تا در سر ساعت به شما کمک نماید کار های خود را به خوبی انجام دهید. به عنوان مثال یکی از کار هایتان تماس با یکی از دوستان و یا همکارانتان در ساعت 5 عصر فردا می باشد، برای اینکه این تماس به شما یاداوری شود می توانید به قسمت یاداوری گوشی خود رفته و نسبت به ثبت این کار در ساعت 5 اقدام نمایید. به این صورت گوشی شما در ساعت 5 به شما یاداوری خواهد نمود که می بایست به دوست یا همکار خود تماس بگیرید و به کمک این قابلیت شما دیگر نگران فراموش کردن این کار در زمان مقرر خود نیستید.

از جمله ویژگی های استفاده از موبایل برای مدیریت زمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در همه نوع گوشی موبایلی موجود و قابل استفاده است
  • دقیقا راس ساعت دلخواه یادآوری می کند
  • تقریبا همیشه و در هر شرایطی قابل استفاده و در دسترس است
  • هشدارهای بلند و واضحی می دهد

در اکثر موارد برای مدیریت زمان نیاز به ابزار بسیار پیشرفته ندارید فقط کافی است بخواهید و از ابزار های در دسترس خودتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. البته باید قبول کنیم که دیگر اغلب افراد از ابزارها و گوشی های موبایل هوشمند استفاده می کنند و دغدغه ی ابزار مدیریت زمان تقریبا کم رنگ می شود. باید نیاز به مدیریت زمان احساس شود، یعنی باید بدانیم که نیاز داریم کارهای بیشتر یا مفید تری را در طول روز در زمان مشخص انجام دهیم و یا از زمان خود بهره بیشتری را ببریم و این نیاز و نیاز هایی از این قبیل منجر به این می شود که به سمت یادگیری مدیریت زمان هدایت شوید.

استفاده از این ابزار های ساده برای مدیریت زمان به درد افرادی خواهد خود که از امروز تصمیم گرفته اند تا زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند و با فهمیدن ارزش وقت طلایی خود سعی میکنند با یک برنامه ریزی حرفه ای کار های بیشتری را در طول روز انجام دهند و یا کار های خود را سر ساعت به انجام برسانند.

مطمئنا نظرات شما می تواند ما را در ادامه مسیر همراهی نماید به همین جهت از شما می خواهیم تا تجریبات خود در زمینه ی مدیریت زمان را از طریق نظرات همین پست با ما در میان گذارید.


دریافت فایل PDF
مدیریت زمان با دو ابزار ساده موبایل و دفترچه یادداشت
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

۳۰ قدم فوق العاده تا مدیریت زمان
۳۰ قدم فوق العاده تا مدیریت زمان

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام