معادل سازی مدرک فنی حرفه ای
ثبت نام شروع شد

معادل سازی مدرک فنی حرفه ای

فنی حرفه ای یکی از ارگان های آموزشی کشورفنی حرفه ای یکی از ارگان های آموزشی کشور می باشد؛ در این جا سعی کرده ایم که شما را با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معادل سازی مدرک فنی حرفه ای آشنا نماییم؛ با ما همراه باشید.

سازمان فنی و حرفه ای کشور

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال ۱۳۵۹ برای آموزش های فنی حرفه ای از ادغام سه نهاد آموزشی تشکیل شد. سازمان فنی حرفه ای کشور وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی می باشد. این سازمان از یک ستاد مرکزی، ۳۱ اداره کل در سطح کشور و تربیت مربی می باشد؛ هدف از تشکیل سازمان آموزش فنی حرفه ای، دستیابی به تازه های علوم و فناوری روز، همسان سازی با استانداردهای بین المللی می باشد. این سازمان بیشتر در گسترش روابط بین المللی به خصوص با سازمان بین المللی کار و آموزش های حرفه ای کشور های مختلف فعالیت می کند.

از مزایای مدرک فنی و حرفه ای می توان به موارد ذیل اشاره کرد. این مدارک مورد تایید سازمان جهانی کار می باشد، دوره های آموزشی دارد که معادل تجربه کاری محسوب می شود، می توان از گواهینامه مهارت آن به عنوان ۹۰۰ ساعت برای مهاجرت و اعزام نیروی کار به خارج استفاده کند، با مدرک می تواند پروانه کسب اخذ نمود.

امروزه برای استخدام در کارهای دولتی یا غیر دولتی نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشد؛ برخی افراد با وجود داشتن تجربه در برخی از شغل ها، اما نداشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی آن شغل را از دست می دهند و نمی توانند به آن دست پیدا کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه با معادل سازی مدرک فنی حرفه ای بیشتر آشنا کنیم.

لوگوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

از معادل سازی مدرک فنی حرفه ای بیشتر بدانید

برخی از  سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در برخی از مواقع سال فراخوان برای برخی شغل ها می دهند. افراد با داشتن مدرک فنی حرفه ای و تجربه، تخصص و تبحر در آن کار، نمی توانند ثبت نام کنند و آن سازمان برای ثبت نام نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی دارند.

بر اساس بخشنامه که در دولت نهم ثبت شد، طرح معادل سازی مدرک فنی حرفه ای ابلاغ شد. طرح تعیین سطح شغلی بر اساس استانداردهایی با دانش تخصصی و مشخصه هایی با رویکردهای کاربردی مثل سوابق کاری، اختراعات و ابداعات، مدرک تحصیلی پایه واحد های درسی پاس شده، مقالات و سخنرانی ها می باشد.

کاربردهای گواهی نامه که در پایان معادل سازی فنی حرفه ای به فرد داده می شود می تواند شامل موارد ذیل باشد؛ رزومه کار فرد را تکمیل و تثبیت می کند؛ در برخی از سازمان های نیمه دولتی و با توجه به ضوابط داخلی آن گواهی نامه مذکور استفاده می شود؛ می توان با این گواهینامه در برخی از مواقع کارت بازرگانی اخذ کرد.

علاوه بر این، در برخی از شرکت ها و کارخانه های خصوصی می توانند فرد را استخدام کنند یا به موقعیت شغلی اش ارتقاء بخشد و افزایش حقوق را در پی داشته باشد و موقعیت فرد را بالا می برد؛ فرد می تواند تمامی دوره های آموزشی که طی کرده است را به صورت یک جا در اختیار داشته باشد؛ فرد می تواند در انجمن ها و تشکل های مختلف عضو شود؛ همچنین می تواند پروانه کسب از برخی اتحادیه ها را اخذ کند.

فواید معادل سازی مدرک فنی حرفه ای

معادل سازی مدرک فنی حرفه ای می تواند برای کارفرمایان، فرد و جامعه تاثیر داشته باشد که در زیر به برخی از آن ها پرداخته ایم. این معادل سازی می تواند برای بعضی از آموزشگاه ها جایگزینی برای مدرک های ساعتی کوتاه مدت باشد؛ همچنین باعث همسطح سازی سوابق آموزشی و استاندارد سازی دوره های طی شده می شود.

معادل سازی مدارک فنی و حرفه ای

همچنین در برخی از نهادها و سازمان ها این مدرک را به عنوان طی کردن دوره های عرضی قبول می کنند؛ علاوه بر این، این مدرک بر اساس ساعت هایی که فرد آموزش دیده است، صادر می شود که نتیجه آن سازماندهی ساعت های آموزشی در یک قالب کلی می باشد.

یکی از مهم ترین دستاوردهای که این همسطح سازی دارد این است که از فروش و صدور مدارک غیر قانونی و جعلی که برخی افراد را به پست هایی که آموزشی برای آن پست ندیده اند می رساند و به همراه افرادی که آن ها را صادر می کنند نیز به مراجع قانونی رفت و آمد دارند و حکم های متفاوتی برای آن ها صادر می شود، جلوگیری می کند و این مدارک و افراد را کم می کند.

همچنین این مدارک برای کارفرمایان نیز بهره وری دارد؛ یکی از مزایای این گواهی نامه برای بهبود عملکرد و سودآوری می باشد؛ علاوه بر آن، به افزایش بهره وری نیز کمک می کند که در پایان می تواند نتیجه خوبی داشته باشد؛ این مدرک در جامعه نیز می تواند تأثیرگذار باشد و باعث افزایش مشارکت می شود. مشارکت بین افرادی که تجربه در کار دارند و افرادی که در دانشگاه ها و موسسات معتبر علمی درس خواندند.

باعث افزایش تحرک و انسجام اجتماعی می شود و سلامتی جامعه را ارتقا می‌بخشد؛ برای افراد نیز می تواند پایداری شغل او را تضمین کند؛ افزایش موفقیت شروع به کار ها را بالا ببرد؛ سطح دستمزد افراد را افزایش دهد و بر میزان رضایت مدیران از کارکنان بیفزاید؛ تسهیل در ورود هر شغل داشته باشد؛ افزایش اشتغال و کارآفرینی داشته باشد؛ رکود اقتصادی را بکاهد.

علاوه بر این‌ها، می تواند استاندارد تخصصی و تعیین سطح فرد متخصص و ماهر را تنظیم نماید. در ادامه مدارکی را که برای معادل سازی مدرک فنی حرفه ای لازم دارید را برای شما شرح میدهیم تا در صورتی که مایلید معادل سازی مدرک فنی حرفه ای را انجام دهید بتوانید به راحتی نسبت به این کار اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای معادل سازی مدرک فنی حرفه ای

در ابتدا فرد باید تمامی مدارک دوره های آموزشی و آخرین مدرک تحصیلی خود را داشته باشد؛ دوره های آموزشی می تواند دوره های باشد که زیر نظر وزارت علوم، وزارت ارشاد، گواهی شرکت در سمینارها، دوره های ضمن خدمت و فنی حرفه ای باشد. علاوه بر این، باید سوابق پژوهشی خود را کپی کند و آن ها را ارائه دهند. همچنین حداقل مدرک تحصیلی دیپلم باشد.

مدارک مورد نیاز برای معادل سازی مدرک فنی حرفه ای شامل مدارک ذیل می باشد؛ کپی برابر اصل کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان، عکس تمام رخ سه در چهار جدید، کپی برابر اصل کارت ملی پشت رو، کپی برابر اصل آخرین مدرک تحصیلی، کپی برابر اصل شناسنامه از تمامی صفحات، هم چنین فرد می تواند سوابق شخصی خود را از کار داشته باشد.

مدرک تحصیلی از فنی و حرفه ای

این مدارک می تواند گواهی اشتغال به کار، کپی برابر اصل آگهی تاسیس، استشهاد محلی با دو نفر که تایید کنند که شخص در مغازه، موسسه، شرکت یا کارخانه مشغول به کار بوده است؛ از سوابق علمی فرد کپی برابر اصل و تقدیر حضور در همایش و سمینار ها، کپی برابر اصل گواهینامه پایان دوره مهارت آموزی که اخذ کرده اید.

این مدرک می تواند مدرک فنی حرفه ای، جهاد دانشگاهی، موسسات آموزش عالی آزاد، دوره های داخلی سازمان ها و نهادها و جهاد کشاورزی باشد. توجه کنید که می توانید تمامی مدرک های کپی را در یکی از دفاتر اسناد رسمی یا موسسات حقوقی برابر اصل کنید.

گواهی تعیین رتبه تخصصی مدیریت بر اساس مدارج و مدارک تحصیلی می تواند شامل موارد اختراعات و ابداعات و نوآوری های مدیریتی، سوابق مدیریتی، احکام گواهی رتبه و مقام تشویقات و ترفیعات، تالیف و تحقیقات و مقالات کاربردی تخصصی در زمینه مدیریت باشد.


دریافت فایل PDF
معادل سازی مدرک فنی حرفه ای
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

سلام تاثیر مدرک آموزش فنی ازاتحادیه تعمیرکاران یخچال روی حقوق واحکام کارگزینی درسازمان بهزیستی.ممنون.

2 هفته پیش

سلام من کارمند بخش تآسیسات بهزیستی هستم قصددارم درکلاسهای آموزش یخچال اتحادیه تعمیرلوازم خانگی شرکت کنم آیا ارائه مدرک مهارتم به بهزیستی تاثیری درافزایش حقوقم دارد یااینکه میتوانم معادل سازی کنم درضمن مدرک تحصیلی ام دیپلم اقتصاد است ممنون.

2 هفته پیش
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم
شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم
شرایط اخذ مدرک معادل کاردانی پیام نور
شرایط اخذ مدرک معادل کاردانی پیام نور

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام