شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم
ثبت نام شروع شد

شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم

مدرک معادل فوق دیپلم چیست؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که برای بسیاری از دانشجویان ممکن است پیش آمده باشد این است که شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم چیست؟ برای صحبت در این باره باید ابتدا در رابطه با پاسخ به این سوال مهم اقدام نماییم. مدرک معادل فوق دیپلم در واقع مدرکی است که به جای مدرک فوق دیپلم به شما داده می شود ولی شما دیگر نمی توانید بعد از دریافت این مدرک ادامه تحصیل دهید و در صورتی که بخواهید در این رشته دوباره تحصیل کنید باید دوباره از اول رشته دانشگاهی مورد نظر خود را شروع کنید.

کاربردهای دریافت مدرک معادل فوق دیپلم

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد این است که دریافت این مدرک چه کاربردی برای شما دارد؟ در ادامه قبل از این که بخواهیم درباره شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم صحبت کنیم بهتر است با استفاده هایی که ممکن است در طول زندگی از این مدرک کنید آشنا می شویم.

فرصت های استخدامی

یکی از مهم ترین کاربردهایی که دریافت مدرک معادل فوق دیپلم دارد فرصت های استخدامی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. این فرصت ها معمولا خیلی سریع اتفاق می افتند و در کوتاه ترین زمان نیاز پیدا می کنید که مدرک خود را دریافت کرده و به شرکتی که می خواهید در آن استخدام شوید ارائه دهید، برای این کار بهتر است از طریق دریافت مدرک معادل فوق دیپلم استفاده کنید چرا که شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم بسیار آسان تر از شرایط گرفتن مدرک فوق دیپلم می باشد و شما به سرعت و با بهترین شرایط می توانید این مدرک را دریافت کرده و به کارفرمای خود ارائه دهید.

فرصت رفتن به خارج از کشور

یکی دیگر از فرصت هایی که ممکن است برای شما پیش بیاید و شما نیاز داشته باشید که در کوتاه ترین زمان مدرک معادل فوق دیپلم خود را دریافت کنید فرصت رفتن به خارج از کشور می باشد. این فرصت می تواند فرصت تحیل در یک کور خارجی و یا کار در یک کشور خارجی باشد که در هر صورت باید بتوانید در کمترین زمان مدرک خو را دریافت کنید تا این فرصت را از دست ندهید. برای این کار می توانید با فراهم کردن شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم به راحتی درخواست دریافت مدرک معادل فوق دیپلم خود را بدهید و بعد از آن نیز به راحتی از فرصت پیش آمده نهایت استافده را ببرید.

شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم

تعداد واحد مورد نیاز برای دریافت مدرک معادل فوق دیپلم

یکی از شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم داشتن تعداد واحد پاس شده مشخصی می باشد، این تعداد واحد معمولا ابهامی است که در بسیاری از دانشجویان وجود دارند و بسیاری از دانشجویان این سوال را دارند که این تعداد واحد پاس شده به صورت دقیق چه تعداد می باشد؟ این سوال آن جایی ارزش پیدا می کند که ممکن است تنها با دو واحد موفق به دریافت مدرک معادل فوق دیپلم خود در ترم جاری نشوید. تعداد واحد لازم برای گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم به صورت دقیق بین 68 تا 72 واحد می باشد و در صورتی که این تعداد واحد پاس شده را داشته باشید می توانید اقدام به دریافت مدرک معادل فوق دیپلم کنید.

همچنین بخوانید : دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

آیا نوع واحد های پاس شده مهم می باشد؟

سوال دیگری که در زمینه شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم مهم است و دانشجویان بسیاری این سوال را می پرسند و معمولا جواب درستی را دریافت نمی کنند این است که آیا نوع واحدهای که پاس کرده ایم در تعداد واحدهایی که در قسمت قبلی توضیح داده شد مهم است؟ در جواب این سوال باید بدانید که به صورت کلی این قانون وجود ندارد که نوع واحدها تاثیر زیادی در گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم داشته باشد با این حال بعضی از دانشگاه ها و علی الخصوص دانشگاه هایی که دارای رشته های مهندسی هستند این شرط را می گذارند که برخی از درس ها باید پاس شده باشند که برای اطلاع ازاین درس ها می توانید به آموزش دانشکده و یا دانشگاه خود مراجعه کنید و از این دروس آگاهی پیدا کنید.

نکاتی درباره دریافت مدرک معادل کاردانی

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای دانشجویان پیش بیاید این است که آیا دانشجویان قدیمی و حتی دانشجوهای جدید اجازه ادامه تحصیل را بعد از دریافت این مدرک دارن یا خیر؟ جواب این سوال را باید به این صورت داد که دانشجویانی که قبل از سال 1377 اقدام به دریافت مدرک معادل کاردانی کرده اند این اجازه را دارند که رشته خود به ادامه تحصیل بپردازند و مدرک کاردانی خود را ارتقا دهند اما دانشجویانی که بعد از این سال اقدم به دریافت مدرک معادل کاردانی کرده اند باید بدانند که نمی توانند به سادگی به ادامه تحصیل در هر دانشگاهی بپردازند و برای ادامه تحصیل دو روش را در پیش روی خود دارند. روش اول برای این دانشجویان این است که از ابتدا شروع کرده و دوباره درس های کارشناسی را در رشته مربوطه پاس کنند که این کار امکان پذیر است، روش دوم برای ادامه تحصیل این دانشجویان که برای کمتر کسی اتفاق می افتد ادامه تحصیل در همان دانشگاه قبلی می باشد که این کار کار بسیار سختی است و برای افراد بسیار کمی ممکن است این شرایط پیش بیاید.

قانون جدید برای کسانی که شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم دارا می باشند

افرادی که شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم باید این نکته را بدانند که طبق قوانین جدید وزارت علوم برخی از موسسات علمی و دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته اند می توانند دانشجوهای مستعد خود را که دارای مدرک معادل فوق دیپلم هستند را دوباره مورد پذیرش قرار داده و به ادامه تحصیل آن ها کمک کنند ولی برخی از دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت نیستند به هیچ وجه اجازه چنین کاری را ندارند.

همچنین بخوانید : دانشگاه رازی کرمانشاه

آیا روش های جایگزینی به جای دریافت مدرک معادل فوق دیپلم وجود دارد؟

همان طور که گفته شد شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم نسبت به دریافت خود مدرک فوق دیپلم آسان تر می باشد ولی با این حال باز هم سختی های زیادی دارد و ممکن است به خاطر یک واحد موفق به دریافت مدرک معادل فوق دیپلم نشوید و یا این که ممکن است قصد داشته باشید بعد از استخدام و یا بعد از این که مدت کوتاهی را در یک کشور خارجی گذراندید اقدام به ادامه تحصیل در داخل ایران کنید، در این شرایط است که ممکن است دریافت مدرک معادل فوق دیپلم گزینه مناسبی برای شما نباشد و شما بخواهید که روش جایگزینی را برگزینید تا از مشکلات پیش آمده در هنگام دریافت مدرک معادل فوق دیپلم جلوگیری کنید، یکی از بهترین روش های جایگزین این روش می تواند درخواست مرخصی از دانشگاه باشد. اگر شما احتیاج دارید که حداکثر برای یک سال به یک کشور خارجی سفر کنید و یا این که می خواهید برای یک سال بدون این که به تحصیل بپردازید برای شرکتی کار کنید می توانید این روش را به جای گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم بر گزینید و به این ترتیب به راحتی می توانید بعد از تمام شدن مهلت یک سال به تحصیل خود در دانشگاه و رشته خود بپردازید. همان طور که مشاهده می کنید این روش، روشی فوق العاده کاربردی و خوب برای جلوگیری از محروم شدن از ادامه تحصیل است.


دریافت فایل PDF
شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی
شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی
معادل سازی مدرک فنی حرفه ای
معادل سازی مدرک فنی حرفه ای

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام