شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی
ثبت نام شروع شد

شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی

ثبت نام در دانشگاه آزاد

یکی از بهترین روش ها برای گرفتن مدرک دانشگاه ثبت نام در دانشگاه های آزاد است، برای ثبت نام در دانشگاه آزاد می توانید بدون مدرک پیش دانشگاهی نیز اقدام کنید برای این کار کافی است شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش را بدانید. برای این که شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش را بدانیم بهتر است قبل از آن با دانشگاه آزاد و ثبت نام در این دانشگاه آشنا شویم.

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد یکی از مجموعه مراکز علمی آموزشی کشور است که به منظور بهبود روند آموزشی کشور در سال 1361 احداث شد و امروزه می توانید این مجموعه آموزشی را در بین بزرگترین مجموعه های آموزشی ایران و حتی دنیا ببینید. این دانشگاه دارای امکانات فوق العاده زیادی می باشد که شما می توانید با تحصیل در این دانشگاه ها از بهترین امکانات آموزشی دانشگاه های آزاد استفاده کنید.

همچنین بخوانید : رشته مهندسی نساجی وضعیت درآمد، بازار کار و بهترین گرایش های این رشته

شعبه های مختلف این دانشگاه در سرتاسر ایران وجود دارد و شما می توانید در نزدیک ترین مرکز آموزشی خود به تحصیل بپردازید. بسیاری از افراد فکر می کنند که دانشگاه آزاد از آن جایی که برای هر ترم شهریه می گیرد و به صورت دولتی اداره نمی شود به راحتی می توان در این دانشگاه واحد ها را پاس کرد و نیازی به درس خواندن نیست در حالی که این چنین نیست و شما در صورتی که در این دانشگاه قبول شوید حتما باید به خوبی درس بخوانید چرا که اساتید این دانشگاه ها سختگیر هستند و از لحاظ علمی نیز در رتبه بسیار خوبی قرار دارند. نکته دیگر درباره این دانشگاه این است که باید نحوه شهریه دهی این دانشگاه را بدانید، نحوه شهریه دهی در دانشگاه آزاد به این صورت است که شما در طول هر ترم یک شهریه ثابت را برای هزینه های جاری شما در دانشگاه باید بپردازید که این شهریه به صورت ثابت می باشد و در اول و یا آخر هر ترم از شما گرفته می شود، شهریه دیگری نیز وجود دارد که شهریه متغیر می باشد و بنا به اتخاب واحد شما در طول هر ترم از شما دریافت می شود و بعد از پرداخت این هزینه می توانید انتخاب واحد خود را ثبت کنید.

ثبت نام در دانشگاه آزاد

ثبت نام در دانشگاه آزاد برخلاف دانشگاه های دولتی نیاز به کنکور ندارد و شما می توانید به راحتی در این دانشگاه ها ثبت نام کنید. برای ثبت نام در دانشگاه آزاد کافی است در با شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش آشنا شوید و بعد از آن با در دست داشتن مدارک مورد نیاز می توانید در زمان مناسب به دانشگاه آزاد در نزدیکی شهر خود مراجعه کنید و اقدام به ثبت نام در این دانشگاه کنید و بعد از آن نیز به راحتی با استفاده از سایت دانشگاه می توانید اقدام به انتخاب واحد کنید و شروع به تحصیل در این دانشگاه کنید.

دانشگاه آزاد مشهد

ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش

شرایط ثبت نام بدون کنکور برای بسیاری از دانش آموزان ممکن می باشد و دانش آموزانی که به هر دلیلی در قبولی دانشگاه های دولتی در کنکور موفق نبوده اند می توانند به راحتی و بدون نیاز به آزمون خاصی در دانشگاه های آزاد مناطق خود ثبت نام کنند و در این دانشگاه ها شروع به تحصیل کنند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد

به صورت کلی شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش بسیار آسان است و شما نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نیز ندارید و بعد از دریافت مدرک دیپلم در سال سوم دبیرستان می توانید در این دانشگاه ها ثبت نام کنید، البته این شرایط برای کسانی است که تقاضای تحصیل در رشته های پر متقاضی همانند رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و … را ندارند و کسانی که می خواهند در این رشته ها تحصیل کنند حتما باید مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کنند.

ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد به دلیل بیشتر شدن درجه علمی کشور سالانه اقدام به جذب دانشجو های بسیار زیادی می کند، دانشجوها نیز علاقه بسیار زیادی به این دانشگاه ها دارند به همین دلیل سالانه در زمان ثبت نام این دانشگاه مشکلات زیادی برای دانشجوها در روند ثبت نام پیش می آید و دانش جویان همواره به دنبال آموزشی مناسب درباره مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه آزاد هستند. در ادامه این مطلب کمی بیشتر درباره مدارک مورد نیاز برای ثبت نام صحبت می کنیم.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه آزاد

مدارک و شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش

حال که به صورت کلی با ثبت نام در دانشگاه آزاد و دلیل این کار و خود دانشگاه آزاد آشنا شدیم بهتر است مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را نیز بدانیم.

یکی از مهم ترین شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش داشتن شناسنامه به همراه یک کپی از تمامی صفحات شناسنامه می باشد، مدرک مورد نیاز دیگر داشتن اصل مدرک دیپلم است، البته این مدرک تنها برای دانش آموزان هنرستان ها و همین طور دانش آموزان نظری می باشد که درخواست تحصیل در رشته های پر متقاضی را ندارند ولی کسانی که دانش آموزان رشته های نظری هستند و تقاضای تحصیل در رشته های پر متقاضی را دارند باید حتما در کنار مدرک دیپلم خود مدرک پیش دانشگاهی را نیز به همراه داشته باشند. دانش آموزانی که به سن اعزام به خدمت مقدس سربازی رسیده اند باید حتما مدرک گواهی معافیت تحصیل خود را نیز به همراه داشته باشند.

همچنین بخوانید : دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان (سوئیس)

یکی دیگر از مدارک و شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش در اختیار داشتن کارت ملی و یک کپی از آن می باشد، در صورتی که این مدرک را در اختیار ندارید می توانید با مراجعه به ثبت احوال کارت ملی خود را دریافت کنید. مدرک مورد نیاز بعدی پرینت فرم ثبت نام می باشد، این فرم را می توانید از سایت دانشگاه آزاد دریافت کنید و بعد از آن اقدام به پر کردن آن کنید و بعد از پر کردن و تایید توسط سایت آن را پرینت بگیرید و در پوشه مدارک خود قرار دهید. تاییدیه تحصیلی یکی دیگر از مدارک و شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش می باشد، این مدرک را می توانید با مراجعه به مدرسه ای که دوران دبیرستان خود را در آن گذرانده اید دریافت کنید و در پوشه مدارک خود قرار دهید.

نکته ای مهم درباره شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش

یک نکته بسیار مهم درباره شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش این است که قبل از این که بخواهید مدارک مورد نیاز خود را برای ثبت نام در دانشگاه آزاد تهیه کنید باید حتما با مشاوران تحصیلی این مرکز تحصیلی در تماس باشید و آخرین تغییرات اتفاق افتاده در شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش را پرس و جو کنید.

آمادگی جسمانی برای رشته های خاص

آمادگی جسمانی برای رشته های خاص

علاوه بر مدارک گفته شده باید بدانید که یکی دیگر از شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش در یک سری از رشته های خاص این است که دارای آمادگی جسمانی بالایی باشید، رشته هایی از قبیل مهندسی دریا، تربیت بدنی، دریا نوردی و همین طور کارگردانی و بازیگری دارای شرایط ویژه بدنی هستند که قبل از این که ثبت نام شما در این دانشگاه تایید شود باید در تست آمادگی جسمانی این دانشگاه مورد تایید قرار بگیرید.


دریافت فایل PDF
شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

سلام.من دیپلم تجربی دارم میتونم دانشگاه برم بدون مدرک پیش وچه رشته هایی هستند که راحتر میشود شرکت کرد

1 ماه پیش
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

شرایط تحصیل در حوزه علمیه با مدرک کارشناسی
شرایط تحصیل در حوزه علمیه با مدرک کارشناسی
شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم
شرایط گرفتن مدرک معادل فوق دیپلم

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام