برای تحصیل در رشته مهندسی هوافضا چه ویژگی هایی لازم است؟
ثبت نام شروع شد

برای تحصیل در رشته مهندسی هوافضا چه ویژگی هایی لازم است؟

چطور هواپیما پرواز می‌کند؟

آیا ساخت وسیله‌ای که ما را به مریخ ببرد ممکن است؟ امکان ساخت وسایل نقلیه فضایی وجود دارد؟ نهایت سرعت جت‌ها چقدر است؟ به سؤال‌هایی ازاین‌دست در علم هوافضا پاسخ داده می‌شود. وسایل نقلیه هوایی باتحمل فشارهای جوی گوناگون قادر به پرواز هستند زیرا این وسایل با علم هوافضا ساخته و طراحی‌شده‌اند و در از علوم مهندسی آئرودینامیک، پیشرانش، اویونیک، علم مواد و تحلیل سازه‌ها و فنّاوری‌های به‌روز دیگر در تولید آن‌ها استفاده‌شده است.

هوافضا علم مهندسی اجسام پرنده است. دو بخش اصلی این رشته دانشگاهی هوانوردی و کیهان‌نوردی است. مهندس هوا و فضا به مطالعه و طراحی اجسامی که توانایی حرکت در هوا و فضا را دارند می‌پردازد. طراحی وسایل نقلیه هوایی از هواپیما، فضاپیما، ماهواره و ماهواره‌برها از جمله اجسامی است که در رشته مهندسی هوافضا موردمطالعه قرار می‌گیرد.

این رشته رابطه تنگاتنگی با مسائل نظامی دارد و از این رو سرمایه‌گذاری‌های کلانی در آن انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در بخش‌های کیهان‌نوردی نیز به دلایلی دیگر اهمیت دارد و ازاین‌رو پژوهش‌های کلان و گسترده‌ای در این دانش انجام می‌شود. در طراحی‌ها و پژوهش‌ها با استفاده از این شاخه از علم از دانش مکانیک، علم متالورژی، علوم رایانه، مهندسی عمران و الکترونیک بهره گرفته می‌شود.

 

رشته مهندسی هوافضا

طراحی و ساخت انواع وسایل پرنده مانند هواپیما با استفاده از علوم آئرودینامیک، طراحی سازه و روش‌های طراحی توربو از اهداف رشته هوافضا است. در این رشته از علوم ریاضی و فیزیک استفاده می‌شود. طراحی و تولید وسایل نقلیه هوایی در صنایع و مؤسسات تحقیقاتی هواپیمایی، موشکی و ماهواره‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد. مهندسی هوافضا به تمام گرایش‌های رشته مکانیک شامل گرایش‌های سیالات، کنترل، جامدات و گرایش سازه در مهندسی عمران اشتراکاتی دارد. مهندس هوافضا پس از طی کردن دوره تحصیل و فراگیری دانش طراحی وسایل نقلیه هوایی یا استفاده از آئرودینامیک در شرکت‌های هوافضایی و ساخت ماهواره، نیروگاه‌ها، صنایع نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، صنایع خودروسازی و فرودگاه‌ها فعالیت می‌کند.

 

تاریخچه مهندسی هوافضا

تاریخچه این علم طولانی است و قدمت آن به اواخر قرن 18 می‌رسد. اولین مهندس هوافضا و کسی که ابتدایی‌ترین اندیشه‌های این رشته را در سر داشت سر جورج کیلی است. او اولین فردی است که نیروهای واردشده بر وسایل نقلیه هوایی را موردمطالعه قرار دارد.

رشته مهندسی هوافضا برای اولین بار در سال 1366 در دانشگاه‌های ایران راه‌اندازی شد. این رشته در ابتدا در دو دانشگاه مطرح صنعتی ایران یعنی دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر ارائه شد.

 

رشته مهندسی هوافضا در چه دانشگاه‌هایی ارائه می‌شود؟

این رشته مهندسی در دانشگاه‌های صنعتی شریف، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، صنعتی مالک اشتر، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی، دانشگاه صنعتی ارومیه، دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا و دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد و علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد رامسر، آزاد نجف‌آباد، دانشگاه بناب، دانشگاه پیام نور شیراز، پیام نور کرج، پیام نور مشهد، در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد تهران مرکزی، دانشگاه تبریز، دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهرود، دانشگاه سمنان و پژوهشگاه هوافضا ارائه می‌گردد.

 

گرایش‌های رشته مهندسی هوافضا

این رشته یکی از سخت‌ترین رشته‌های مهندسی است و نیاز به تسلط کامل به علم ریاضی و ذهنی توانا در این درس دارد. در مقطع کارشناسی ارشد ۵ گرایش آئرودینامیک، پیشرانش (جلوبرنده)، دینامیک پرواز و کنترل، مهندسی فضایی، سازه‌های هوافضایی در این رشته ارائه می‌گردد. در مقطع دکترا نیز گرایش‌های دیگری برای این رشته وجود دارد، ۴ گرایش اصلی مقطع دکتری رشته مهندسی هوافضا شامل آئرودینامیک، پیشرانش (جلوبرنده)، دینامیک پرواز و سازه‌های هوافضایی است…

 

گرایش آئرودینامیک

آئرودینامیک از مهم‌ترین پایه‌های هوافضا محسوب می‌شود. این گرایش از رشته مهندسی هوافضا علاوه بر ساخت وسایل نقلیه هوایی در ساخت خودروی‌های جدی نیز کاربرد دارد. بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی ماشین‌ها را در تونل هوا با توجه به آئرودینامیک بررسی می‌کنند. مطالعه جریان هوا و اندازه‌گیری نیروها، فشارها و گشتاورها بر روی وسیله نقلیه برای به دست آوردن نیروهای آئرودینامیکی و بررسی پایداری انجام می‌گیرد. طراحی یک سازه سیال و شناور در این گرایش موردمطالعه قرار می‌گیرد. بهینه‌سازی در این گرایش موردتوجه است و هدف نهایی مهندسی هوافضا در این گرایش ساخت وسیله نقلیه‌ای است که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشد.

 

گرایش پیشرانش

پیشرانش علم بررسی عوامل جلوبرنده جسم پرنده است. در گرایش پیشرانش از رشته مهندسی هوافضا به بررسی و مطالعه موتورهای هوازی مانند پیستونی و چرخ‌پره‌ای و موتورهای غیر هوازی پرداخته می‌شود. موتورهای هوازی از هوا برای اکسیدکننده استفاده می‌کنند درحالی‌که موتورهای غیرهوازی منبع اکسیدکننده را با خود حمل می‌کنند، در طراحی موشک‌ها و فضاپیماها از موتورهای غیرهوازی استفاده می‌شود. در گرایش پیشرانش تولید نیروی رانش و ساختار موتورهای هوافضایی مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

 

گرایش دینامیک پرواز و کنترل

دینامیک پرواز به مطالعه و بررسی حرکات هواپیما و تحلیل رفتار آن بر اساس داده‌های هواپویشی، هندسی و وزنی می‌پردازد. تحلیل نحوه حرکت هواپیما با توجه به مسافت نشست‌وبرخاست آن، پایداری وسیله پرنده و کنترل آن از موضوعات موردبررسی در این دانش است.

 

گرایش سازه‌های هوافضایی

طراحی سازه‌های استوار در هوا از هدف‌های این رشته است. طراحی سازه‌های هوایی که با کمترین وزن توان پرواز داشته باشند با تکیه‌بر این رشته امکان‌پذیر است. در گرایش سازه‌های هوایی از رشته مهندسی هوافضا م بهینه‌سازی سازه‌های هواپیما و دیگر وسایل پرنده مطالعه می‌شود. بررسی استواری وسیله پرنده در مقابل بارهای آئرودینامیکی و بارهای استاتیکی وارد بر وسایل پرنده و مقاومت در برابر ارتعاشات و سایر عوامل محیطی نیز در این رشته بررسی می‌شود.

 

گرایش مهندسی فضایی

در این رشته به بررسی پیشرانش، آئرودینامیک، سازه و مکانیک پرواز و طراحی مسیر پرتاب و مدار ماهواره پرداخته می‌شود. استفاده از تمامی گرایش‌های رشته مهندسی هوافضا برای تحقق بخشیدن به یک پروژه فضایی در این رشته انجام می‌گیرد. هدف‌های فضایی که در این رشته قرا می‌گیرد اعم است از اکتشاف اعماق فضا یا مأموریت‌های علمی فضایی.

 

چه دروسی در رشته مهندسی هوافضا ارائه می‌شود؟

دروس مقطع کارشناسی دروس ریاضی عمومی ۱ و ۲، مقدمه‌ای بر هوافضا، مکانیک مدار فضایی، فیزیک ۱ و ۲، مکانیک سیالات، آئرودینامیک ۱ و ۲، معادلات دیفرانسیل، ریاضی مهندسی، اصول پیشرانش، آزمایشگاه فیزیک ۱ و ۲، نقشه‌کشی صنعتی ۱ و ۲، دینامیک پرواز ۱ و ۲، الگوریتم‌ها و برنامه‌سازی، مقاومت مصالح ۱، زبان تخصصی هوافضا، محاسبات عددی، دینامیک، آزمایشگاه آئرودینامیک، استاتیک، طراحی هواپیما ۱ و ۲، علم مواد، طراحی سازه‌های هوایی، آزمایشگاه مقاومت مصالح، مبانی مهندسی برق، ارتعاشات، آزمایشگاه مبانی مهندسی برق، تحلیل سازه‌های هوایی، آزمایشگاه مکانیک سیالات، آیین نگارش و گزارش‌نویسی در این رشته ارائه می‌شود و دانشجویان ملزم به گذراندن این دروس هستند. دانشجویانی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند می‌دانند که تسلط به زبان انگلیسی از ضروریات این رشته است. همچنین لازم است فرد در دروس ریاضی و فیزیک نیز قوی باشد. تسلط دانشجو به ریاضیات در موفقیت او در این رشته تأثیرگذار است.

 

فرصت‌ها و موقعیت‌های شغلی در ایران

برعکس آنچه افراد بسیاری تصور این رشته به نجوم ارتباطی ندارد و یک رشته مهندسی است که با استفاده از فن‌های مهندسی و دانش فنی و ریاضی به طراحی اجسام پرنده می‌پردازد؛ بنابراین موقعیت‌های شغلی آن نیز مناسب با پژوهش در زمینه ساخت اجسام پرنده است.

فرصت‌های شغلی فراوانی برای فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی هوافضا در صنایع و مؤسسات تحقیقاتی هواپیمایی، موشکی و ماهواره وجود دارد. همچنین واحدها تعمیر و نگهداری هواپیما در فرودگاه‌ها و صنایع دفاع نیز موقعیت‌های شغلی برای این افراد فراهم کرده‌اند. یکی از توانایی‌های مهندسین این رشته طراحی موشک و جنگ‌افزارها است. آن‌ها توانایی بررسی و تحلیل آئرودینامیک خودروها را نیز دارند.

 


دریافت فایل PDF
برای تحصیل در رشته مهندسی هوافضا چه ویژگی هایی لازم است؟
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

انتخاب رشته مهندسی معماری مناسب چه افرادی است؟
انتخاب رشته مهندسی معماری مناسب چه افرادی است؟
بررسی وضعیت بازار کار رشته مهندسی صنایع
بررسی وضعیت بازار کار رشته مهندسی صنایع

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام