شرایط اخذ مدرک معادل کاردانی پیام نور
ثبت نام شروع شد

شرایط اخذ مدرک معادل کاردانی پیام نور

مدرک معادل کاردانی

در طرح معادل سازی مدرک پیام نور فرد با توجه به آنچه کسب کرده است اعم از آموزش یا سابقه کار و … می تواند نسبت به ساعات سپری شده در موارد یاد شده در سطح هایی از این طرح شرکت نماید. در صورتی که شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که مایلید در رابطه با شرایط اخذ مدرک معادل کاردانی اطلاعاتی به دست آورید تا انتها همراه با ما باشید.

کلماتی از قبیل مدرک معادل ، معادل سازی، همسطح سازی، تعیین سطح و ارتقا سطح دانش تخصصی در نهایت به مفهوم مشترک مدرک معادل میرسند.

برخی از موسسات و دانشگاه ها مانند پیام نور، در ازای سپری کردن برخی از دوره های آموزشی، مدرک معادل می دهند . مدرک معادل کاردانی پیام نور، مدرکی است در سطح فوق دیپلم با این شرایط که برای شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و ادامه ی تحصیل معتبر نمی باشد. لازم به ذکر است که از مدرک معادل کاردانی پیام نور می توان جهت استخدام در شرکت ها، نهاد ها، سازمان ها و…استفاده کرد.

همچنین بخوانید : رشته علوم ارتباطات همان روزنامه نگاری است؟

درواقع فردی که دارای تحصیلات آکادمیک نباشد و یا مدرک تحصیلی اش در مراتب پایین باشد در استخدام و یا ارتقا جایگاه شغلی خود در هنگام ارسال رزومه به دلیل عدم برخورداری از مدرک دانشگاهی احتمالا استخدام نمی شود و نمی تواند از استعداد های خود استفاده کند، در صورتیکه این فرد می تواند با ارسال مدارک آموزشی و سوابق خود در طرح مدرک معادل کاردانی پیام نور شرکت کند و بر اساس ساختار های تعیین شده مدرکی در سطح دیپلم، کاردانی یا کارشناسی کسب نماید و این گواهی را درکنار رزومه ی خود ارسال نماید و مطابق با مقررات شرکت مورد نظر جهت استفاده از مدرک معادل پیام نور اقدام نماید

معتبر سازی مدرک معادل کاردانی پیام نور

جهت معتبر سازی مدرک معادل پیام نور بایستی در آزمون هایی که سازمان سنجش به همین منظور برگزار می کند شرکت نمایید زیرا در صورت عدم شرکت در این آزمون ها مدرک شما را از ارزش ساقط میکند.

طرح مدرک معادل شامل چه کسانی می شود ؟

به طور کلی مدرک معادل پیام نور برای کارفرمایان بسیار مناسب می باشد .

توسعه ی دانش تخصصی و کاربردی، افزایش بهره بری، بهبود عملکرد و افزایش سود آوری برای جامعه، افزایش مشارکت، افزایش تحرک و انسجام اجتماعی برای افراد، تسهیل در ورود به بازار کار، پایداری در کسب و کار، توانایی حرکت در میان شغل های بوجود آمده، افزایش موفقیت در شروع کار، افزایش میزان دستمزد، افزایش میزان رضایت واشتغال وکارآفرینی در کنار رکود اقتصادی را برای کار آفرینان به همراه می آورد .

الف) افراد دارای سابقه ی کار

این افراد که بیشتر شامل کارمندان، کارگران و معلمان می باشند می توانند با ارائه ی سوابق بیمه ی خود در چارچوب ساختار داخلی موسسه، در طرح تعیین سطح و معادل سازی پیام نور شرکت نمایند و به درجات مدرک معادل دیپلم تا دکتری نائل گردند.

ب) افرادی که دوره های آموزشی را گذرانده اند

این افراد بایستی با ارائه ی مدارک پایان دوره ی پیام نور خود و تایید صحت گذراندن دوره توسط کارشناسان تعیین سطح می توانند در طرح مدرک معادل پیام نور شرکت کرده و سوابق آموزشی خود را به مدرک معادل پیام نور تبدیل کنند و از امتیازات آن بهره مند شوند .

ج) افراد دارای فن و تجربه

به عبارتی مدرک معادل پیام نور مخصوص چنین افرادی در نظر گرفته شده است ، که این افراد می توانند  با ارائه ی گواهی های تجربی و یا  یک استشاد محلی که گویای این باشد که فرد در زمینه ی فعالیتی خاصی طی سال هایی فعالیت نموده است می توانند از طرح مدرک معادل پیام نور استفاده نمایند .

د) افرادی که فارغ التحصیل شده اند

افرادی که فارغ التحصیل شده اند می توانند با ارائه ی سوابق آموزشی، علمی و پژوهشی خود جهت تکمیل رزومه اقدام کرده و در طرح مدرک معادل پیام نور شرکت نمایند .

 

معرفی دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های ایران است که در مهر ماه سال 1367 تاسیس شد .بر اساس آخرین اعلام ورتبه بندی جدید که در سال 1393 اعلام شد ،دانشگاه پیام نور عضو 10 دانشگاه برتر و جامع کشور قرار گرفته است .این دانشگاه توانسته است طی تلاش های فراوانی با کسب نمره ی 100 شاخص آموزشی و همچنین رتبه ی یک کیفیت آموزشی در کنار دانشگاه ها ی شریف وعلوم پزشکی تهران قرار گیرد .

دانشگاه پیام نور را می توان از بزرگ ترین و وسیع ترین دانشگاه ها ی ایران برشمرد. این دانشگاه هر ساله تعداد قابل توجه از داوطلبان متقاضی ورود به آموزش عالی را پوشش می دهد و در کنار این دانش آموختگان سعی دارد تا با ارائه مدرک معادل کاردانی پیام نور به افراد دارای صلاحیت شرایط را برای ادامه تحصیل و یا کسب جایگاه شغلی بهتر برای آنها را فراهم نماید.

روش آموزش دانشگاه پیام نور

به عبارتی این نوع نظام آموزشی توانسته است کلاس های تدریس را به کلاس های مرور و رفع اشکال گروهی تبدیل کند . سبک آموزشی دانشگاه پیام نور براساس آموزش از راه دور و نیمه حضوری می باشد که این خود شیوه ی آموزشی خاصی بشمار می آید .

شغل آموزش نیمه حضوری :آموزش نیمه حضوری عبارت است از ساماندهی  فرایند یاد دهی و یادگیری ، به طوری که هر واحد آموزشی در انتخاب  راه کار هایی برای به کار گیری از یک یا چند نوع مواد آموزشی ،رسانه و همچنین سایر وسایل ارتباط جمعی به طور توانمندی ظاهر شود .

آموزش نیمه حضوری را می توان نظام آموزشی دانست که با بهره گیری از فناوری آموزشی ، استفاده از کتاب های درسی خود آموز و دانشجو محور در یاد گیری ،ضرورت حضور دانشجو در کلاس های درسی را کاهش می دهد .

شرایط ورود دانشگاه پیام نور

1-داوطلب بر اساس قوانین ومقررات نظام آموزشی کشور مجاز به ادامه ی تحصیل باشد به عبارتی منع تحصیل نداشته باشد .

2-داوطلب دیپلم متوسطه ی نظام قدیم ویا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید و یا مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت آموزش وپرورش ،وزارت علوم وتحقیقات و فناوری ویا وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی را اخذ کرده باشد .

3-داوطلب بایستی از طریق آزمون سراسری و یا فراگیر پذیرفته شده باشد .

4-دانش آموختگانی که  مورد تایید دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور باشند

پیام نور دارای یک سازمان مرکزی در سراسر کشور است .

نحوه ی ادامه ی تحصیل کاردانی ها و کارشناسی ها که دارای مدرک معادل هستند

آن دسته از افرادی که مدرک معادلشان مربوط به مقاطع کاردانی وکارشناسی است به دو گروه تقسیم می شوند :

گروه اول: افرادی که محل تحصیل ودروسی که گذرانده اند مورد تایید وزارت علوم باشد می توانند در آزمون های رسمی ورود به دانشگاه شرکت کرده و مدرک خود را ارتقا دهند . لازم به ذکر است این افراد چنانچه در دانشگاه های دولتی یا آزاد در مقطع کارشناسی ارشد قبول شوند تحصیلشان منعی ندارد ولی مدرک معادلشان در مقطع کاردانی و کارشناسی تبدیل به مدرک رسمی نمی شود .

گروه دوم: افرادی هستند که دوره های کاردانی و کارشناسی را گذرانده اند ولی محل تحصیلشان دارای مجوز نیست بطوری که دوره ی آنان دارای مجوز از شورای گسترش است، این افراد نیز می توانند در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند با این تفاوت که دانشگاه به این افراد 20واحد جبرانی ارائه می دهد این افراد بایستی توجه داشته باشند که نمره ی این 20 واحد نیز نباید کمتر از 12باشد تا مشروطی تلقی نشوند.

کاربرد مدرک معادل پیام نور

1-تکمیل و ارتقا رزومه ی کاری

2-افزایش سطح وجه ی اجتماعی

3-کسب مدارک آموزشی متععد

4-کمک به عضویت در برخی از انجمن ها وتشکل ها

5-کمک به رتبه بندی در برخی از مواقع

6-کمک برای جذب در بازار کار ،محققین ومخترعین و…

7-کمک جهت جایگزینی مدیر مسئول فنی در برخی از شرکت ها

8-کمک جهت استخدام و ارتقا در برخی از شرکت ها وکارخانه ها


دریافت فایل PDF
شرایط اخذ مدرک معادل کاردانی پیام نور
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

معادل سازی مدرک فنی حرفه ای
معادل سازی مدرک فنی حرفه ای

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام