دانشگاه UCLA
ثبت نام شروع شد

دانشگاه UCLA

دانشگاه UCLA

دانشگاه UCLA یکی از دانشگاه عمومی آمریکا و واقع در منطقه وست وود می باشد. این دانشگاه قدیمی در سال 1919 به طور رسمی افتتاح شد و با پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی مختلف فعالیت خود را آغاز نمود. در حال حاضر دانشگاه UCLA 337 رشته تحصیلی مختلف را برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دانشگاه از 42000 دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی و همچنین 4000 عضو هیئت علمی برخوردار است. محوطه این دانشگاه مساحتی بالغ بر 419 هکتار را به خود اختصاص داده است و چیزی حدود 163 ساختمان در فضای آموزشی این دانشگاه وجود دارد.

از جمله افتخارات این دانشگاه می توان به کسب 15 جایزه نوبل، 3 جایزه تورینگ، 105 جایزه اسکار و یک جایزه فیلدز اشاره نمود.

با توجه به ارزیابی ها و رتبه بندی های صورت گرفته در سال های اخیر، دانشگاه UCLA در فهرست 30 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است، به طوریکه براساس نظام رتبه بندی US.News در جایگاه دهمین، براساس نظام رتبه بندی ARWU در جایگاه دوازدهمین، براساس نظام رتبه بندی Times در جایگاه چهاردهمین و همچنین براساس نظام رتبه بندی Qs در جایگاه سی و یکمین دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

همچنین بخوانید : دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

دانشکده پرستاری، هنر و معماری، تئاتر، موسیقی، مهندسی و علوم پایه، ادبیات و علوم

رشته های تحصیلی ارائه شده در هر یک از دانشکده های ذکر شده در فوق عبارتند از:

رشته های تحصیلی دانشکده هنر و معماری:

موسیقی شناسی قومی_ مطالعات معماری_ هنر _ موسیقی_ هنرها و فرهنگ های جهان_ رقص_ طراحی/هنرهای رسانه_ زمینه های فردی تمرکز

رشته های تحصیلی دانشکده موسیقی:

آموزش موسیقی_ موسیقی شناسی قومی_ موسیقی ترکیب_ مطالعات جاز_ موسیقی جهان_ اجرا_ تاریخ موسیقی

رشته های تحصیلی دانشکده مهندسی و علوم پایه:

علوم کامپیوتر و مهندسی_ مهندسی برق_ مهندسی شیمی_ مهندسی هوا و فضا_ مهندسی زیستی_ مهندسی مواد_ مهندسی عمران_ علوم کامپیوتر_ مهندسی مکانیک

رشته های تحصیلی دانشکده ادبیات و علوم پایه:

ادیان آسیا_ ژاپنی_ مطالعات یهود_ مطالعات آمریکای لاتین_ زبان شناسی_ زبان شناسی و مردم شناسی_ زبان شناسی و زبان و فرهنگ های آسیا_ زبان شناسی و علوم کامپیوتر_ بیوشیمی_ زیست شناسی_ بیو فیزیک_ اقتصاد کسب و کار_ زبان و فرهنگ های اروپای مرکزی و شرق_ شیمی_ مطالعات چیکانا و چیکانو_ تمدن کلاسیک_ عربی_ تاریخ هنر_ مطالعات آسیا آمریکا_ علوم انسانی آسیا_ علوم شناختی_ مطالعات ارتباطات_ ادبیات تطبیقی_ زیست شناسی محاسبات و سیستم ها_ علوم زمین و محیط زیست_ بوم شناسی، رفتار و تکامل_ اقتصاد_ مهندسی زمین شناسی_ انگلیسی_ علوم محیط زیست_ مطالعات اروپا_ فرانسوی_ فرانسوی و زبان شناسی_ مطالعات جنسیت_ جغرافیا_ مطالعات جغرافیایی و محیطی_ زمین شناسی_ ژئو فیزیک_ آلمانی_ مطالعات جهانی_ یونان_  علوم اعصاب_ فلسفه_ فیزیک _ فیزیک _ علوم فیزیولوژیک_ علوم سیاسی_ پرتغالی_ علم مطالعه ی ارتباط میان روانشناسی و زیست شناسی_ روانشناسی_ مطالعه ی دین_ زبان و ادبیات روسی_ مطالعات روسیه_ زبان و فرهنگ اسکاندیناوی_ جامعه شناسی_ اسپانیایی_ آمار_ زمینه های فردی تمرکز_ مطالعات آفریقا آمریکا_ مطالعات آفریقا و خاورمیانه_ مطالعات سرخپوستان آمریکا_ ادبیات و فرهنگ آمریکا_ شرق نزدیک باستان و مصر شناسی_ مردم شناسی_ عربی_ تاریخ هنر و …

اگر قصد تحصیل در دانشگاه UCLA را دارید ضروری است که با هزینه ها و شهریه های مرتبط با این دانشگاه آشنا شوید. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه برای دانشجویان بومی معادل  ۱۵۱۸۲۵۹ و برای متقاضیان بین المللی معادل ۳۹۸۹۰۵۹ دلار می باشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بومی معادل ۱۵۶۶۲۰۹ و برای دانشجویان بین المللی معادل ۳۰۲۲۷۴0 دلار است. قابل ذکر است که دانشجویان علاوه بر شهریه متحمل هزینه های اضافی شامل حمل و نقل، اقامت در خوابگاه، بیمه سلامت و خورد و خوراک می شوند.

از جمله امکانات رفاهی این دانشگاه می توان به خوابگاه های آن اشاره نمود. این خوابگاه ها به طور مجزا برای اسکان دانشجویان و اعضای هیئت علمی، اساتید و دیگر کارکنان دانشگاه در نظر گرفته شده و در فاصله کمی از دانشگاه قرار گرفته اند.

قابل ذکر است که دانشگاه UCLA از نظر ورزشی نیز در سطح بالایی قرار دارد، به طوریکه در طول دوره فعالیت خود موفق به کسب 250 مدال در رشته های ورزشی مختلف شده است، همچنین قابل ذکر است که این دانشگاه از 2100 اختراع در زمینه های مختلف پژوهشی برخوردار است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه UCLA
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه ییل آمریکا
دانشگاه ییل آمریکا
موسسه فناوری کالیفرنیا
موسسه فناوری کالیفرنیا

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام