دانشگاه ییل آمریکا
ثبت نام شروع شد

دانشگاه ییل آمریکا

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل از جمله قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی آمریکا به شمار می رود، این دانشگاه در سال 1701 به طور رسمی افتتاح شد و بعد از دانشگاه های هاروارد و ویلیام اند مری به عنوان سومین دانشگاه قدیمی آمریکا به لحاظ قدمت به شمار می رود. قابل ذکر است که افراد سرشناسی نظیر جورج دبلیو بوش، بیل کلینتون، هیلاری کلینتون، جرالد فورد، ساموئل هانتینگتون، فرانسیسکو سیگاروا، جورج هربرت واکر بوش و جان کری در این دانشگاه تحصیل نموده و فارغ التحصیل شده اند. گزارشات و رتبه بندی های صورت گرفته در سال های اخیر حاکی از این است که دانشکده حقوق دانشگاه ییل در رده برترین دانشکده حقوق جهان و همچنین دانشکده داروسازی این دانشگاه در رده بیست دانشکده برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه ییل از چند دانشکده مجزا به شرح زیر برخوردار است:

دانشکده های سلامت عمومی، پرستاری، حقوق، موسیقی مذهبی، مهندسی، معماری، هنر، جنگل داری و محیط زیست، مدیریت و داروسازی

دانشگاه ییل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. نکته قابل توجه و وجه تمایز دانشگاه پرینستون در مورد پذیرش دانشجویان این است که دانشجویان واجد شرایط را بدون توجه به وضعیت مالی‌شان پذیرش کرده و در نهایت بدون درخواست هیچ هزینه و شهریه ای فارغ التحصیل می نمایند. قابل ذکر است که در حال حاضر چیزی حدود 59 درصد از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه از تسهیلات و کمک های مالی این دانشگاه به صورت وام بهره مند هستند. از جمله محبوب ترین و پر طرفدارترین رشته های تحصیلی دانشگاه ییل می توان به زبان انگلیسی، تاریخ، مطالعات میان رشته ای، زیست شناسی، روانشناسی، علوم سیاسی و اقتصاد اشاره نمود.

در حال حاضر دانشگاه ییل از 4410 نفر عضو هیئت علمی و چیزی بالغ بر 12312 نفر دانشجو در رشته های تحصیلی مختلف برخوردار است. از جمله دیگر ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه می توان به کتابخانه وسیع و بزرگ آن اشاره نمود، به طوریکه به عنوان یکی از بزرگ ترین کتابخانه های جهان به شمار می رود. منابع کتابخانه دانشگاه ییل هر سال دو برابر می شود. در سال 1938 چیزی بالغ بر ۲۰۷۴۸۰۰۰ نسخه کتاب در کتابخانه این دانشگاه وجود داشته است.

همان طور که در مطالب بالا نیز بدان اشاره شد دانشگاه ییل به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا شناخته می شود، به طوریکه براساس ارزیابی ها و رتبه بندی های صورت گفته در سال های اخیر این دانشگاه موفق به کسب رتبه دهم براساس نظام رتبه بندی U.S.News، رتبه نهم براساس نظام رتبه بندی ARWU، رتبه شانزدهم براساس نظام رتبه بندی QS و همچنین رتبه دوازدهم از نظام رتبه بندی Times شده است.

همچنین بخوانید : چرا باید رشته حسابداری را در ایران انتخاب کرد‌ + آخرین تغییرات بازار کار و بهترین گرایش

نکته قابل ذکر در مورد کسانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ییل هستند، این است که برخورداری از مدارک TOFFEL یا IELTS از شرایط اولیه ورود به این دانشگاه به شمار می رود. در مراحل بعدی پذیرش از دانشجویان متقاضی آزمون های SAT و ACT گرفته می شود و در صورت کسب رتبه قابل قبول در این آزمون ها پذیرش می شوند.

قابل ذکر است که دانشگاه ییل پس از انستیتوی ماساچوست به عنوان دومین دانشگاه مهم آمریکا و پیشگام در زمینه تأسیس دوره پروژه ای تحت عنوان دروس آزاد به شمار می رود. علاوه بر این پروژه، دوره ها و برنامه های معتبر دیگری از جمله دوره های LLM نیز در این دانشگاه برگزار می شود. قابل ذکر است که هر ساله تنها 25 نفر پس از گذراندن آزمون های سخت موفق به شرکت در این دوره ها می شوند.

از جمله دیگر ویژگی های دانشگاه ییل که موجب تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه های آمریکا شده است، طراحی و ساختار معماری دانشکده های آن است، به طوریکه معماری این دانشکده ها تلفیقی از هنر معماری قدیم و جدید است.

دانشکده هنر و معماری این دانشگاه توسط فردی به نام پل ردولوف در سال 1963 طراحی و ساخته شده است. از طرفی گالری معروف لویی کان در مقابل این دانشکده قرار گرفته است. در نهایت در سال 2008 فردی به نام گواتمی دانشکده هنر و معماری این دانشگاه را گسترش داد.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه ییل آمریکا
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه اصفهان
دانشگاه اصفهان
دانشگاه UCLA
دانشگاه UCLA

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام