دانشگاه کیوتو
ثبت نام شروع شد

دانشگاه کیوتو

دانشگاه کیوتو

دانشگاه کیوتو یکی از برترین دانشگاه های دولتی کشور ژاپن بوده و همچنین در فهرست چهل دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1897 به طور رسمی فعالت خود را در شهر کیوتو آغاز نمود. کیوتو از جمله بزرگ ترین و زیباترین شهرهای کشور ژاپن است و البته به عنوان پایتخت تاریخی ژاپن نیز به شمار می رود. شایان ذکر است که دانشگاه کیوتو با توجه به ارزیابی ها و رتبه بندی های صورت گرفته در سال 2015 و براساس نظام رتبه بندی Qs در جایگاه سی و ششمین دانشگاه برتر جهان، براساس نظام رتبه بندی Times در جایگاه پنجاه و نهمین و براساس رتبه بندی Shanghai در جایگاه بیست و یکمین دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه کیوتو متشکل از دانشکده هایی مجزا به شرح زیر می باشد:

دانشکده مطالعات انسانی یکپارچه، علوم دارایی، مطالعات زیست محیطی جهانی، مهندسی، حقوق، علوم انرژی، اقتصاد، پزشکی، انسان و محیط زیست محیطی، آموزش، ادبیات، مطالعات منطقه آسیا و آفریقا، مطالعات پیشرفته یکپارچه در بقای بشر و کشاورزی

از جمله امکاناتی که دانشگاه کیوتو به منظور سهولت و رفاه حال دانشجویان خود در نظر گرفته است می توان به خوابگاه های آن در فاصله پنج الی پانزده دقیقه ای از دانشگاه اشاره نمود. این خوابگاه ها به طور مجزا برای دختران، پسران و دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. همچنین قابل ذکر است که هزینه اقامت در این خوابگاه ها معادل 400 تا 700 ین به ازای هر ماه است.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه کیوتو را دارید ضروری است که با هزینه های مرتبط با تحصیل در این دانشگاه آشنا شوید. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری معادل 4900 دلار می باشد، البته قابل ذکر است که دانشجویان دانشگاه کیوتو به جز این هزینه متحمل هزینه های دیگری نیز هستند. به طور میانگین هزینه زندگی در ژاپن چیزی معادل 100 ین در ماه است. همچنین افرادی که از بضاعت مالی کافی برای تحصیل در این کشور و در این دانشگاه برخوردار نیستند می توانند با پیگیری از بورس تحصیلی در نظر گرفته شده برای این دانشگاه استفاده نمایند. علاوه بر بورس تحصیلی، برای دانشجویان ممتاز دانشگاه معافیت از هزینه تحصیل نیز در نظر گرفته شده است.

همچنین بخوانید : موسسه فناوری جورجیا

از جمله شرایط اولیه ورود به این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی تسلط کافی به زبان ژاپنی است، زیرا درس های این دانشگاه به زبان ژاپنی آموزش داده می شود. بدین منظور کلاس های فشرده شش ماهه برای یادگیری زبان ژاپنی برای سهولت دانشجویان و متقاضیان در نظر گرفته شده است.

اکثر رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه شیکاگو از شهرت جهانی برخوردار هستند، به طوریکه رشته های علوم بیولوژیکی، چندین رشته مهندسی، علوم مواد، زبان‌های مدرن و فیزیک و ستاره‌شناسی این دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. رشته کشاورزی دانشگاه کیوتو در جایگاه 28، رشته باستان شناسی در جایگاه 40، رشته شیمی در جایگاه 15، رشته آناتومی و فیزیولوژی در جایگاه 30 و رشته مهندسی مکانیک آن در جایگاه 12 در سطح جهان قرار دارد.

از جمله افتخارات این دانشگاه بزرگ و البته قدیمی می توان به کسب 2 جایزه فیلدز، 10 جایزه نوبل و یک جایزه گاوس توسط دانشجویان و دانش آموختگان آن اشاره نمود.

در حال حاضر چیزی بالغ بر 22000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه معتبر مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد چیزی حدود 2091 نفر از آن ها جزو دانشجویان بین المللی محسوب شده و از کشورهای مختلفی نظیر تایوان، کره جنوبی و … برای تحصیل در این دانشگاه به کشور ژاپن آمده اند. همچنین امکان اشتغال و کسب درآمد برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است، به اینگونه که اگر قصد اشتغال در این کشور را دارید ابتدا می بایست از اداره مهاجرت کشور خودتان اجازه کار دریافت کرده و سپس مشغول به کار شوید. نکته قابل ذکر این است که در آغاز فعالیت خود فقط اجازه انجام کارهای نیمه وقت و به مدت حداکثر 28 ساعت در هفته را دارید.

محوطه دانشگاه کیوتو از سه قسمت مجزا تشکیل شده است و به دلیل برخورداری از سبک معماری مختص خود شهرت جهانی دارد.


دریافت فایل PDF
دانشگاه کیوتو
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه کلمبیا
دانشگاه کلمبیا
دانشگاه میشیگان
دانشگاه میشیگان

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام