دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو
ثبت نام شروع شد

دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو

 

اطلاعات اولیه درباره دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو:

این دانشگاه یک مرکز پژوهشی دولتی است که در لا جولا در جوار سن‌دیه‌گو، ایالت کالیفرنیا واقع‌شده است؛ که شامل ۱۹ واحد تحقیقاتی سازمان‌یافته (ORU) ازجمله مرکز تحقیقات انرژی، موسسه کوالکام (یک شاخه از موسسه فناوری مخابرات و فناوری اطلاعات کالیفرنیا)، مرکز ابررایانه سن‌دیه‌گو و موسسه مغز و ذهن و همچنین ۸ واحد تحقیقاتی از جمله دانشکده‌ی پزشکی، ۶ مرکز تحقیقاتی در موسسه اقیانوس‌شناسی اسکریپس و ۲ برنامه آموزشی جامع دانشگاهی از جمله موسسه مشارکت جهانی می‌شود.

بر اساس رتبه‌بندی آکادمیک جهانی رتبه ۱۴ به این مرکز اختصاص داده شده است. دانشگاه سن‌دیه‌گو بیش از 200 گرایش در دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی استفاده می‌کند. حدود 22700 دانشجوی آن در مقطع کارشناسی و 6300 نفر هم در تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

همچنین بخوانید : دانشگاه شهید بهشتی

ورود به دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو:

دانشجویان سال اول بایستی 15 واحد اجباری را در دوره دبیرستان گذرانده باشند. بایستی حداقل ۷ واحد از این ۱۵ واحد را در ۲ سال آخر دوره‌ی دبیرستان گذرانده باشند. شرط بعدی داشتن حداقل نمره c در دروس زیر می‌باشد: تاریخ، زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم آزمایشگاهی، زبان‌های دیگر به‌غیراز انگلیسی، هنرهای نمایشی و تجسمی، گذراندن دوره‌ی یک‌ساله پیش‌دانشگاهی.

معدل بالای ۹۰ در سال‌های آخر دبیرستان و کسب مدرک آزمون های ACT و SAT نیز الزامی است.

شرایط بورسیه:

برای دریافت کمک هزینه های مالی دانشجویان بایستی، FAFSA (درخواست رایگان برای کمک هزینه های تحصیلی فدرال) و یا اگر واجد شرایط فرم AB540 هستند، فایل کالیفرنیا دریم را تا تاریخ ۲ مارس پر کنند. درخواست برای هر دو فرم ممنوع است.

درخواست برای کمک های مالی مضاعف تا تاریخ ۱ می تعیین می‌شود. بر اساس اطلاعاتی که در مراحل بالا تکمیل می‌کنید، دانشگاه صلاحیت شمارا برای هر نوع بورس تحصیلی سنجیده و طبق آن، بورسیه به شما تعلق می‌گیرد. شرایط دریافت بورسیه برای شهروندان امریکا، ساکنین دائمی و یا دانشجویان dream act کالیفرنیا محدود است. دانشگاه سن‌دیه‌گو تا تاریخ ۳۰ مارس هرگونه بورس تحصیلی را به شما اطلاع خواهد داد و وضعیت شما با استفاده از پورتال متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا:

این دانشگاه، دانشگاهی دولتی است و دانشجو می‌تواند دوره ۴ ساله‌ای را در آن طی کند. میانگین تعداد ثبت نام دانشجویان برای مقطع کارشناسی 26.584 نفر است و میانگین هزینه ی سالانه برای هر فرد برابر 13.913 دلار است. میزان دریافت وام و بورسیه برابر 18.500 دلار است. دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو هیچ‌گونه وابستگی مذهبی به ادیان ندارد.

هزینه‌ی تحصیل در این دانشگاه:

دانشگاه مذکور میزان شهریه را با توجه به میانگین درآمد خانواده ها محاسبه می‌کند که حداقل درآمد تا سقف 30 هزار دلار است و شهریه برابر ۸ هزار و پانصد دلار تعیین می‌شود؛ و بیشترین درآمد برابر 110 هزار دلار و بالاتر است که شهریه در حدود 2۸ هزار دلار تعیین می‌گردد.

دستاوردها و یافته های تحقیقات در دانشگاه کالیفرنیا به چه شکل است؟

طبق اظهارات بنیاد علوم ملی، دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو در سال 2015، مبلغ 1.101 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه به مصرف رسانده و در رتبه پنجم کشوری بوده است. هیئت‌علمی، پژوهشگران و فارغ‌التحصیلان سن‌دیه‌گو تاکنون 20 جایزه نوبل، ۸ مدال ملی علوم آمریکا، ۸ کمک‌هزینه مک آرتور، ۲ جایزه پولیترز و ۳ مدال گیلدز برنده شده اند.

علاوه بر این، از بین هیئت‌علمی کنونی، 29 نفر به عنوان اعضای آکادمی ملی مهندسی، ۷ نفر در آکادمی ملی علوم، ۴۵ نفر در موسسه داروسای و 110 نفر در آکادمی هنر و علوم آمریکا انتخاب شده اند.

محیط دانشگاه کالیفرنیا به چه شکل است؟

این دانشگاه واقع در محله ی لا جولا در سن دیه گو، کالیفرنیا، ایالات متحده است. دانشگاه کالیفرنیا در حدود 2.141 جریب (866 هکتار) در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام وسعت دارد و محوطه اصلی آن در حدود 466 هکتار است. دانشگاه کالیفرنیا سن‌ دیه ‌گو دارای ۶ دانشکده مسکونی برای دوره های کارشناسی ارشد، ۵ بخش آموزشی (هنر و علوم انسانی، علوم زیستی، دانشکده مهندسی ژاکویز، علوم فیزیکی و علوم اجتماعی) و ۵ مدرسه تخصصی دانشکده مدیریت rady، موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس، دانشکده سیاست و استراتژی جهانی، دانشکده پزشکی و داروسازی است.

فارغ التحصیلان معروف این دانشگاه:

بیل اتکینسون و باد تریبل، اعضای تیم توسعه اپل

بیلی باین، مدیر کل آتلانتیک اوکلند

بروس بیتلر، برنده جایزه نوبل سال 2011 در فیزیولوژی و پزشکی

دنی بریستین، بازیگر و نامزد ۶ دوره جایزه تونی و…


دریافت فایل PDF
دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

کالج کینگ لندن (انگلیس)

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام