دانشگاه پوردو (آمریکا)
ثبت نام شروع شد

دانشگاه پوردو (آمریکا)

دانشگاه پوردو (آمریکا)

دانشگاه پوردو یک دانشگاه دولتی واقع در لافایت غربی در ایالت ایندیانا آمریکا است. این دانشگاه در سال 1869 بعد از مرگ تاجر معروف اهل لافایته، جان پوردو که پول و زمین خود را وقف ساخت یک کالج در این شهر به نام خود کرد، تاسیس گردید. در حال حاضر در این دانشگاه در 200 رشته تحصیلی کارشناسی و بیشتر از 69 رشته کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه چهارمین دانشگاه در ایالات متحده از نظر تعداد دانشجوهای بین‌المللی است.

این دانشگاه در رتبه‌بندی سایت US News  در سال 2017 جزو 20 دانشگاه برتر دولتی آمریکا، 60‌ امین دانشگاه آمریکا و 90‌ امین دانشگاه جهان بوده است. همچنین دانشکده مهندسی این دانشگاه جزو بیست دانشکده برتر مهندسی در دنیا شناخته می‌شود.

در حدود 16% دانشجویان کارشناسی این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی، و حدود 44% دانشجویان ارشد و دکترا بین‌المللی هستند. تعداد 9133 دانشجوی بین‌المللی این دانشگاه از 122 کشور جهان در این دانشگاه گرد هم هستند. براساس آمار این دانشگاه در سال 2017، 97 دانشجوی ایرانی در این دانشگاه پذیرش شده‌اند که باعث می‌شود ایران رتبه 9 امین ملیت پر دانشجو در این دانشگاه را داشته باشد. علاوه بر دانشجویان، بیشتر از 1309 نفر از کارکنان و اساتید این دانشگاه غیرآمریکایی هستند.

همچنین بخوانید : دروس، گرایشها و بازار کار رشته مهندسی هسته ای

این دانشگاه در 10 سال گذشته موفق بوده سالانه در حدود 500 میلیون دلار گرنت و کمک از نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی جذب کند.  این دانشگاه در حدود 400 لابراتور دارد که وظیفه جذب گرنت‌های تحقیقاتی و پژوهش را بر عهده دارند. دانشگاه پوردو 753 عضو هئیت علمی ثابت با مرتبه استادی و 995 عضو هئیت علمی ثابت با درجات دانشیاری و استادیاری دارد.

نیل آرمسترانگ، اولین انسانی که بر کره ماه قدم نهاده است، دانش‌آموخته این دانشگاه است.

این دانشگاه در حال حاضر 10 دانشکده با عناوین زیر دارد:

  • دانشکده کشاورزی
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده سلامت و پزشکی
  • دانشکده هنر
  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده پلی‌تکنیک
  • دانشکده علوم
  • دانشکده دامپزشکی

این دانشگاه در سال دو ترم تحصیلی کامل و یک ماژول تابستانه ارائه می‌کند. ترم پاییز این دانشگاه از اواسط آگوست و ترم بهار از اوایل ژانویه شروع می‌شوند. در کنار تعطیلات تابستانی و کریسمس (10 روز)، یک هفته تعطیلات بهاره نیز در تقویم این دانشگاه گنجانده شده است.

شهریه تحصیلی

شهریه تحصیلی در این دانشگاه در تمام دوره‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در حدود 30 هزار دلار آمریکا در سال است. هم‌چنین بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ممتاز نیز در نظر گرفته می‌شود. هم‌چنین دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در صورت وجود فاندهای تحقیقاتی در لابراتوار اساتید خود می‌توانند به عنوان دستیار تحقیق حقوق دریافت کنند. به علاوه کالج تحصیلات تکمیلی به دانشجویان واجد شرایط شغل‌های دانشگاهی مانند دستیار استادی نیز پیشنهاد می‌دهد.

هزینه زندگی

براساس آمار این دانشگاه هزینه اقامت و خوراک دانشجویی در شهر لافایته غربی برای یک دانشجو سالانه در حدود 13 هزار دلار است.

لافایته

با توجه به گستردگی کشور آمریکا، بسیاری از دانشگاه‌های این کشور در سراسر ایالات متحده دور از شهرهای بزرگ احداث گردیده‌اند، از اینرو بررسی شرایط موقعیت دانشگاه و شهر‌های نزدیک به آن در تصمیم‌گیری برای ادامه تحصیل حتما باید لحاظ گردد. دانشگاه پوردو در حاشیه غربی شهر لافایته واقع شده است.

شهر لافایته در 105 کیلومتری شهر ایندیاناپولیس و 166 کیلومتری شیکاگو واقع شده است. از اینرو با دو شهر بزرگ آمریکا فاصله زیادی ندارد. جمعیت این شهر در حدود 47 هزار نفر است. دمای متوسط در این شهر در گرم‌ترین ماه سال 41 درجه سانتی‌گراد و در سردترین ماه سال 7- درجه سانتی‌گراد است.

شرایط پذیرش

دوره کارشناسی

این دانشگاه علاوه بر شرایطی که برای داشتن دیپلم ارائه داده است، قویا متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی را به داشتن نمرات آزمون‌های SAT و یا  ACT تشویق کرده است. حداقل نمره آزمون تافل در نظر گرفته شده برای این دوره در کالج‌های مهندسی، علوم و مدیریت 88 و باقی کالج‌ها 80 است. نمره حداقل آیلتس 6.5 برای تمام کالج‌ها به عنوان نمره حداقل مورد قبول است. توصیه‌نامه اگرچه برای این مقطع اجباری نیست، اما با توجه به رقابتی بودن پذیرش به شدت توصیه شده است.

دوره کارشناسی ارشد و دکترا

داشتن سه توصیه‌نامه برای متقاضیان این دوره الزامی است. متقاضیان باید نمره آزمون تافل حداقل 77  داشته باشند. داشتن نمره GRE برای تمام متقاضیان این دوره‌ها در دانشگاه ضروری است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه پوردو (آمریکا)
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه ملبورن
دانشگاه پیام نور تهران

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام