دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان (سوئیس)
ثبت نام شروع شد

دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان (سوئیس)

دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان  (سوئیس)

این دانشگاه که در لوزان سوئیس واقع شده است با هدف انتقال تکنولوژی، پژوهش و آموزش در دو زمینه علوم طبیعی و مهندسی در سال 1853 افتتاح گردید. براساس امتیازهای موسسه QS این دانشگاه در رتبه 12 جهانی قرار گرفته است و براساس درجه‌بندی تایمز دانشکده مهندسی آن 11 امین دانشگاه معتبر در سطح جهانی است.

این دانشگاه یکی از دو دانشگاه موسسه صنعتی فدرال سوئیس است. پلی‌تکنیک لوزان که در منطقه فرانسوی زبان سوئیس واقع شده است؛ و دانشگاه صنعتی فدرال سوئیس در زوریخ دانشگاه دیگر این موسسه است. هردوی این دانشگاه‌ها زیر نظر وزارت امور اقتصادی و وزارت آموزش و پژوهش سوئیس هستند و موسسات تحقیقاتی زیادی بین این دو دانشگاه به صورت مشترک به پژوهش می‌پردازند.

یکی از شرایط ادامه تحصیل در این دانشگاه این است که تمام دانشجویان باید دروس سال باید با موفقیت بگذرانند و اگر در درسی مردود شوند و یا معدل پایین‌تر از حد نصاب بگیرند باید تمام دروس سال اول مجدداً بگذرانند. بر این اساس حدود نیمی از دانشجویان این دانشگاه بعد از سال اول ترک تحصیل می‌کنند. در رشته‌هایی مانند ریاضی، مهندسی برق و فیزیک تنها در حدود 30% دانشجویان سال اول را به اتمام می‌رسانند. این موضوع برای دانشجویان بین‌المللی که فرانسوی زبان اصلی آن‌ها نیست بسیار سخت‌تر است.

این دانشگاه در سال 2016 در حدود 11 هزار دانشجو و 363 عضو هیئت علمی ثابت داشته است. حدود نیمی از این اعضای هئیت علمی افراد غیربومی هستند. این دانشگاه حدود 66% هزینه‌‌های خود را دولت سوئیس و باقی را از فاندهای غیردولتی تامین‌ می‌کند.

دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان در راستای رشد نو‌آوری از سال 2005 حمایت گسترده‌ای از استارت‌آپ‌ها داشته است، به طوری که در حدود 300 میلیون فرانک سوئیس بر روی ایده‌های 80 تیم سرمایه‌گذاری کرده‌است. از اینرو این دانشگاه دانشجویان خود را به ارائه پروپوزال برای استارت‌آ‌پ‌ها تشویق می‌کند. در صورت تایید این طرح‌ها، دانشگاه جهت توسعه ایده به دانشجویان خود دفتر کار و حقوق در نظر می‌گیرد.

هم‌چنین این دانشگاه جهت حمایت از حقوق زنان، در تمام مقاطع برای زنان سیاست‌های حمایتی در نظر گرفته است.

به علاوه شاید جالب باشد بدانید در این دانشگاهی ساختمانی به نام مرکز آموزشی رولکس وجود دارد که به خاطر نوع معماری آن، مانند جواهری که نماد قدرت فنی و برتری سوئیس است در پردیس این دانشگاه خودنمائی می‌کند. هم‌چنین معماران این ساختمان در سال 2010 جایزه نوبل معماری، پریتکزکر، را تصاحب کردند.

دوره‌های کارشناسی در این دانشگاه سه ساله و کارشناسی ارشد دو ساله و دکترا چهار ساله هستند. سال تحصیلی در این دانشگاه شامل دو ترم است. در این دانشگاه 13 دوره تحصیلی کارشناسی و 24 دوره کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود.

این دانشگاه هفت دانشکده اصلی دارد که هرکدام چندین دپارتمان دارند، این دانشکده‌ها عبارتند از:

  • دانشکده معماری، عمران و محیط زیست
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده کامپیوتر و علوم ارتباطی
  • دانشکده علوم پزشکی
  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده علوم انسانی

زبان

زبان اصلی این دانشگاه زبان فرانسوی است. متقاضیان دوره کارشناسی باید مدرک B2 فرانسه را ارئه دهند.  اما با این وجود تعداد از رشته‌های اصلی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌گردند.

همچنین بخوانید : توانایی لازم و شرایط ورود به رشته صنایع دستی به همراه وضعیت بازار کار

شهریه

با توجه به دولتی بودن این دانشگاه، شهریه بسیار پایین و برای تمام دانشجویان بومی و بین‌المللی یکسان و برای دوره‌های کارشناسی ارشد در حدود 1300 فرانک سوئیس است.

دانشجوهای دکترا در این دانشگاه نه تنها معاف از پرداخت شهریه هستند، که از استخدام دانشگاه محسوب و از حقوق نیز دریافت می‌کنند.

لازم به ذکر است هر فرانک سوئیس با هر دلار آمریکا ارزش یکسانی دارند.

هزینه زندگی

با اینکه حدود 10% جمعیت شهر لوزان را دانشجویان این دانشگاه تشکیل می‌دهند و شهری دانشجویی محسوب می‌گردد، هزینه‌های زندگی در آن در مقایسه با نقاط دیگر اروپا بسیار بالا است. براساس اطلاعات جمع‌آوری شده توسط دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان، هزینه زندگی در شهر لوزان به شرح جدول زیر است.

 

اقامت750
خوراک600
لوازم شخصی150
بیمه90
حمل و نقل60
موبایل و اینترنت150
متفرقه200
جمع2000

 

شرایط پذیرش

دوره کارشناسی

این دانشگاه به دانشجویان بین‌المللی که 80% نمره کامل را کسب کرده باشند پذیرش می‌دهد. هم‌چنین برای متقاضیانی که واد این شرایط نیستند امکان ارائه مدارک آزمون‌های بین‌المللی ورود به دانشگاه و یا شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه نیز فراهم شده است.

دوره کارشناسی ارشد و دکترا

این دوره‌ها برای دانشجویان بین‌المللی بسیار رقابتی بوده و متقاضیان براساس نمرات دوره قبل و روزمه علمی خود سنجیده می‌شوند.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان (سوئیس)
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه پکینگ
دانشگاه ملبورن

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام