دانشگاه پرینستون
ثبت نام شروع شد

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایالت نیوجرسی و چهارمین دانشگاه بزرگ و سابقه دار این ایالت به شمار می رود. تاریخ افتتاح و بازگشایی این دانشگاه به قبل از استقلال آمریکا در سال 1746 باز می گردد. دانشگاه پرینستون در طول فعالیت خود افتخارات زیادی کسب نموده که از آن جمله می توان به دانش آموختگی مشاهیر و بهره وری از اساتید به نامی از جمله آلبرت انیشتین، آلن تورینگ ریاضی دان مشهور، میشل اوباما بانوی اول سابق آمریکا، جف بزوس بنیان گذار آمازون و … اشاره نمود. همچنین دانشگاه پرینستون موفق به کسب ۱۷ مدال ملی علوم، ۵ مدال ملی علوم انسانی و 40 جایزه نوبل شده است.

دانشگاه پرینستون از 4 دانشکده شامل دانشکده های علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مهندسی برخوردار است. علاوه بر دانشکده های قید شده در فوق این دانشگاه از 35 دپارتمان مجزا نظیر موسیقی، سیاست، روان شناسی، ریاضیات کاربردی و محاسباتی، مردم شناسی و … برخوردار است. این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های زیر دانشجو می پذیرد:

رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی:

مطالعات آفریقا آمریکا، انسان شناسی، هنر و باستان شناسی، علوم نجوم و فیزیک، مهندسی شیمی و بیولوژی، مهندسی عمران و محیط زیست، ادبیات یونان و روم، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، مطالعات آسیای شرقی، بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی و علوم کاربردی، زبان انگلیسی، زبان فرانسه و ایتالیایی، علوم زمین، زبان آلمانی، تاریخ، مهندسی مکانیک و هوافضا، زیست شناسی مولکولی، موسیقی، مطالعات خاور نزدیک، علوم اعصاب، مهندسی مالی و تحقیق در عملیات، فلسفه، فیزیک، سیاست، روانشناسی، زبان و ادبیات اسلاویک، زبان اسپانیایی و پرتغالی

همچنین بخوانید : بازار کار و شرایط استخدامی رشته مهندسی هسته ای

رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد:

معماری، مهندسی شیمی و بیولوژی، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی و علوم کاربردی، علوم مالی، مهندسی مکانیک و هوافضا، مطالعات خاور نزدیک، مهندسی مالی و تحقیق در عملیات

رشته های تحصیلی مقطع دکتری:

انسان شناسی، ریاضیات کاربردی و محاسباتی، معماری، هنر و باستان شناسی، علوم نجوم و فیزیک، علوم جوی و اقیانوسی، مهندسی شیمی و بیولوژی، شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، ادبیات یونان و روم، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، هنر و باستان شناسی آسیای شرقی، مطالعات آسیای شرقی، بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، مهندسی برق، زبان انگلیسی، علوم زمین، زبان فرانسه و ایتالیایی، زبان آلمانی، تاریخ، ریاضیات، مهندسی مکانیک و هوافضا، زبان و ادبیات اسلاویک، زیست شناسی کمی و محاسباتی، روانشناسی، مطالعات جمعیت، فیزیک پلاسما، فلسفه، علوم اعصاب و موسیقی

دانشگاه پرینستون از امکانات بی نظیری به منظور رفاه حال دانشجویان خود بهره مند است، از جمله این امکانات می توان به برخورداری این دانشگاه از 70 خوابگاه در خارج از محیط دانشگاه اشاره نمود. همچنین این دانشگاه به منظور رفاه حال دانشجویان معلول خود خوابگاه هایی با امکانات و تجهیزات مناسب با وضعیت جسمانی آن ها در نظر گرفته است. از جمله دیگر امکانات و تسهیلاتی که این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی و خارجی خود در نظر گرفته است می توان به تامین نمودن هزینه های مربوط به هزینه بلیط هواپیما، حمل و نقل های درون شهری، تحصیل و خوابگاه، کتاب ها و دیگر هزینه های دانشجویان اشاره نمود. از جمله شرایط اولیه برای پذیرش دانشجویانی که به تحصیل در این دانشگاه تمایل دارند، برخورداری از مدرک زبان TOFEL یا IELTS است. همچنین قابل ذکر است که مدارک موردنیاز برای پذیرش دانشجویان در هر یک از رشته های تحصیلی این دانشگاه با هم متفاوت است. نکته قابل توجه در مورد دانشگاه پرینستون این است که هیچ گونه محدودیتی در مورد مذهب دانشجویان وجود ندارد و دانشجویان با هر دین و مذهبی قادر به تحصیل در این دانشگاه معتبر هستند.

طبق آخرین گزارشات و آمارهای به دست آمده تعداد کارکنان دانشگاه پرینستون چیزی بالغ بر 11000 نفر، تعداد اعضای هیئت علمی بیش از 12000 نفر و تعداد دانشجویان محصل در آن بیش از 8000 نفر است.

دانشگاه پرینستون طبق ارزیابی و رتبه بندی های صورت گرفته در سال 2015 در جایگاه نهمین دانشگاه برتر جهان طبق نظام رتبه بندی QS، پنجمین دانشگاه برتر طبق نظام رتبه بندی CWTS، ششمین دانشگاه برتر طبق نظام رتبه بندی Shanghay و همچنین هفتمین دانشگاه برتر طبق نظام رتبه بندی Times قرار گرفته است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه پرینستون
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه جانز هاپکینز
دانشگاه جانز هاپکینز
دانشگاه تورنتو
دانشگاه تورنتو کانادا را چقدر می شناسید؟

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام