دانشگاه هنگ‌کنگ
ثبت نام شروع شد

دانشگاه هنگ‌کنگ

اطلاعات اولیه درباره دانشگاه هنگ‌کنگ:

دانشگاه چینی هنگ‌کنگ یک دانشگاه تحقیقاتی- دولتی در شاتین هنگ‌کنگ است که در سال 1963 تأسیس شد. ازنظر قدمت، دومین دانشگاه باسابقه هنگ‌کنگ محسوب می‌شود و در آغاز دارای ۳ پردیس بود- پردیس چونگ چی، پردیس نیو اشیا و پردیس متحده که قدیمی‌ترین آن‌ها متعلق به 1949 است. امروزه این دانشگاه دارای 9 پردیس و 8 دانشکده است.

دو زبان انگلیسی و چینی در این دانشگاه تدریس می‌شود اما زبان غالب کلاس‌های پردیس، انگلیسی هست. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی، دانشگاه هنگ‌کنگ چینی در رتبه 46 قرار دارد. دانشگاه دارای رشته‌های پژوهش علمی، آموزش حسابداری و امور مالی، زیست پزشکی، دندان‌پزشکی، آموزش‌وپرورش، علوم انسانی، زبان‌شناسی، علوم سیاسی علوم اجتماعی است. دانشجویان و پزشکان این دانشگاه اولین گروهی هستند که با موفقیت ویروس کرونا که باعث پدیدار شدن سارس می‌شود را از بین بردند.

همچنین بخوانید : چند نکته مهم برای دوستادارن رشته مهندسی هوانوردی

نحوه ورود به دانشگاه هنگ‌کنگ:

سال تحصیلی در دو ترم خواهد بود که یکی در اوایل سپتامبر تا اواخر دسامبر و دیگری از اواسط ژانویه تا ماه می می‌باشد. معمولاً درخواست پذیرش بین ماه‌های دسامبر و می است و دوره‌های تحصیلی از اوایل سپتامبر آغاز می‌گردند. درخواست جهت اخذ مدرک تخصصی مستلزم گذراندن دوره دوم آموزش، کسب نمره بسیار عالی در آزمون (کسب سطح A، ارائه مدرک کارشناسی یا SATs) است. زبان تدریس در دانشگاه‌های هنگ‌کنگ، زبان انگلیسی می‌باشد؛ بنابراین شرکت در آزمون آیلتس یا تافل برای غیربومی زبانان ضروری است.

شرایط بورسیه:

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی توسط دولت هنگ‌کنگ در اختیار افراد قرار می‌گیرد. بورسیه تحصیلی منطقه ویژه اداری به ارزش ۸۰ هزار دلار هنگ‌کنگ برای یک سال تحصیلی و برای دانشجویان غیربومی خواهد بود.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری هنگ‌کنگ و برای دانشجویان بین المللی با استعداد مقطع دکتری جهت یک سال تحصیلی 240 هزار دلار است. مبلغ در نظر گرفته شده جهت شرکت در کنفرانس ها، سفرهای پژوهشی به ارزش 10 هزار دلار و برای مدت یک تا سه سال است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ:

هزینه های تحصیل در دانشکده های مختلف هنگ کنگ متفاوت است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ به دو صورت پاره وقت و تمام وقت است که برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است. هزینه تحصیل تمام وقت برای دانشجویان بومی برای 42 هزار و صد دلار هنگ کنگ و برای غیر بومیان 161 هزار دلار است که قابل پرداخت در ۲ قسط می باشد. هزینه های تحصیل پاره وقت نیز به همان شرح است و تنها تفاوت در این است که دانشجویان دوره های پاره وقت می‌توانند شهریه را در ۴ قسط پرداخت کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ:

دانشجویان ورودی جدید به دانشگاه هنگ کنگ باید بدانند که فرهنگ این شهر با جهان مدرن و سنتی در هم آمیخته است. این شهر به دلیل تنوع فرهنگی بهترین و متنوع ترین مکان برای تحصیل است. این نکته را در خاطر داشته باشید که پس از پذیرش در دانشگاه مورد نظر، شما ملزم به درخواست جهت اخذ ویزای دانشجویی خواهید بود. به علاوه اثبات هویت، اثبات صلاحیت های آموزشی و اثبات استطاعت مالی نیز الزامی است.

دستاوردها، کشفیات و یافته های تحقیقاتی دانشگاه:

چهار نفر از برندگان جایزه نوبل فارغ التحصیل این دانشگاه هستند و دانشگاه هنگ کنگ تنها موسسه در هنگ کنگ است که اعضای آن از برندگان جوایز نوبل، تورینگ، مدال فیلدز و وبلن هستند.

محیط دانشگاه هنگ کنگ:

محیط اصلی دانشگاه 160 هزار متر مربع است. ساختمان های دانشگاه هنگ کنگ (HKU) از نمونه های باقی مانده از معماری بریتانیایی هستند. دانشکده پزشکی لی. کا. شینگ در 4.5 کیلومتری غربی پردیس اصلی واقع در ناحیه جنوبی نزدیک سندی است. محوطه پزشکی شامل بیمارستان ملکه مریم، ساختمان ویلیام و ساختمان تحقیقاتی مونگ است. دانشکده پزشکی در بیمارستان دندان پزشکی شاهزاده فیلیپ، سای یینگ پون واقع شده است.

این دانشگاه مرکز تحقیقاتی کشاورزی کادوری را نیز اداره می کند که 95 هزار متر مربع در منطقه موسسه علوم دریایی وسعت دارد.

 

افراد مشهور فارغ التحصیل از دانشگاه هنگ کنگ:

این دانشگاه دانشمندان بزرگی را در حوزه‌های مختلف تربیت‌کرده است که یکی از آن‌ها دکتر سان-یات سن، بنیان‌گذار چین نوین است که فارغ‌التحصیل رشته‌ی پزشکی این دانشگاه بوده است. بیش از ۴۰ مسئول اصلی، دبیران دائمی، اعضای شورای اجرایی و شورای قانون‌گذاری هنگ کنگ و همچنین بخش عمده مدیران ارشد شرکت های خصوصی فارغ‌التحصیل دانشگاه هنگ کنگ هستند.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه هنگ‌کنگ
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه اوزاکا (ژاپن)
دانشگاه بوعلی سینا همدان

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام