دانشگاه هاروارد و شرایط تحصیل درآمریکا
ثبت نام شروع شد

دانشگاه هاروارد و شرایط تحصیل درآمریکا

اطلاعات اولیه در مورد دانشگاه هاروارد آمریکا :

دانشگاه هاروارد آمریکا، توانست جزء دانشگاه های برتر جهان باشد و بهترین و متنوع ترین خدمات را به دانشجویان راه یافته به این دانشگا ه ارائه دهد . این دانشگاه غیر انتفاعی (خصوصی) در سال 1636میلادی در شهر کمبریج و ایالات ماساچوست ایالات متحده ی آمریکا تاسیس گردید.

دانشگاه هاروارد آمریکا ، بنیان گذاران زیادی دارد اما به دلیل اینکه جان هاروارد حدود 400 کتاب و مبلغ 779 پوند به آن کمک نمود نام آن را هاروارد نامیدند . مجسمه ی جان هاروارد در این دانشگاه یافت می شود.

شما اگر توانستید برای تحصیل در آمریکا به دانشگاه هاروارد راه یابید ؛ باید طبق رسم قدیم دانشجویان آن ، انگشت چپ پای مجسمه ی جان هاروارد را لمس کنید برای شما شانس می آورد .

از دیگر اطلاعات اولیه در مورد دانشگاه هاروارد واقع در آمریکا می توان به شعار این دانشگاه اشاره کرد : veritas ( حقیقت )

همچنین بخوانید : کاربرد کامپیوتر، رایانه و pc در چیست؟!

همچنین رنگ پرچم این دانشگاه قرمز لاکی و مشکی است . دانشگاه هاروارد دارای بزرگترین کتابخانه جهان می باشد که در خود دانشگاه واقع شده است . در آمریکا قدیمی ترین کتابخانه در دانشگاه هاروارد واقع شده است .

رشته های تحصیلی موجود برای تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا :

 • مدیریت
 • الاهیات
 • معماری
 • علوم و هنر
 • حقوق
 • پزشکی
 • دندان پزشکی
 • مهندسی و علوم کاربردی
 • بهداشت عمومی و در آخر هم تئاتر

همچنین این دانشگاه دارای بیش از 160 رشته ، زیر مجموعه ی این 9 شاخه می باشد .

چگونه می توانیم برای تحصیل درآمریکا به خصوص دانشگاه هاروارد آمریکا اقدام کنیم ؟

ابتدا باید این را بدانید که برای تحصیل در آمریکا به خصوص دانشگاه هاروارد تنها در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد .

شما باید ماه های مهم برای ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه را بدانید :

شما باید برای پذیرش در این دانشگاه در ماه ژانویه ، نامه ی درخواست خود را بفرستید و در صورت قبول درخواست شما ، در اول ماه نوامبر اقدام به کارهای اولیه نمایید .

شما به 2 طریق می توانید برای تحصیل به آمریکا و  این دانشگاه راه یابید . یا از طریق بورس تحصیلی و یا از طریق کارهای علمی و یا هنری که به صورت شاخص در جهان نمود داشته باشند . اگر بخواهید به این دانشگاه درخواست دهید برای پذیرش باید مبلغی معادل 75 هزار دلار را واریز نمایید .

برای تحصیل در آمریکا همچنین گرفتن پذیرش برای دانشگاه هاروارد هم مانند دیگر دانشگاه های معتبر دنیا یک آزمون همگانی می گیرند  با نام آزمون SAT .

اگر شما برای کشوری غیر از آمریکا باشید برای اقدام پذیرش در این دانشگاه و شروع تحصیل در آمریکا  باید مصاحبه ای داشته باشید که در این مصاحبه عواملی از جمله : نظریات اساتید ، سطح نمراتی که خود دانشجو کسب کرده و طرز مصاحبه می تواند دخیل  باشد .

استفاده از کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه هارواردآمریکا :

شما برای دریافت بورس تحصیلی آمریکا در دانشگاه هاروارد باید از مراحلی عبور کنید که اعم از :

 • قبولی در امتحانات معادل سازی : اگر فرد داوطلب برای تحصیل در آمریکا یا دانشگاه هاروارد بتواند در امتحانات USMLE، LSAT ، GMAT ، GRE نمره ی قبولی را دریافت کند می تواند کمک هزینه ی تحصیلی را بگیرد ، اما در عوض این کمک هزینه و بورس شدن باید خدماتی را در دانشگاه ارائه دهد :

این افراد با عنوان TA در دانشگاه هاروارد شناخته می شوند که باید حدود 40 ساعت در یک هفته به استاتید خود در تدریس و همچنین نمره دادن کمک کنند .

 • نوع دیگر بورس ( کمک هزینه )برای تحصیل در آمریکا ( دانشگاه هاروارد ) به دانشجویان متقاضی تعلق می گیرد که می خواهند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بگیرند . این دانشجویان در دسته ی بورس RT قرار می گیرند .

چه زمانی می توانند بورس برای تحصیل در آمریکا یا دانشگاه هاروارد را در این مقطع داشته باشند ؟

در این مقطع با توجه به کارها و فعالیت های تحقیقاتی که انجام داده اند و همچین میزان امتیاز و توجهی که می توانند از اساتید جلب کنند مستحق پذیرش این بورس می گردند .

ایرانی راه یافته به دانشگاه هاروارد در سال 2017 :

محمد سهیل سعد آبادی توانست پذیرش را برای تحصیل در بهترین دانشگاه آمریکا یعنی هاروارد را دریافت کند .

دانشگاه مجازی هاروارد :

شما برای تحصیل در آمریکا و یا معتبرترین دانشگاه آن یعنی هاروارد ، می توانید از طریق مجازی اقدام کنید که البته آن هم شرایط خاص خود را دارد .

تحصیل در آمریکا آن هم دانشگاه هاروارد ، می تواند یک امتیاز مهم برای هر فرد محسوب شود . امیدوارم شما هم جزء ایرانی هایی باشید که به کشور آمریکا برای تحصیل در آن مهاجرت می کنید .


دریافت فایل PDF
دانشگاه هاروارد و شرایط تحصیل درآمریکا
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه نیویورک
دانشگاه هنگ‌ کنگ

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام