دانشگاه میشیگان
ثبت نام شروع شد

دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان در سال 1817 در شهر ان آربور واقع در ایالت میشیگان آمریکا به طور رسمی تأسیس شد. این دانشگاه از جمله برترین و برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی آمریکا به شمار می‌رود. در حال حاضر دانشگاه میشیگان از 40000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی برخوردار است. افراد معروف و سرشناس زیادی نظیر مایکل فلپس؛ شناگر مشهور آمریکایی، لارنس پیج؛ بنیان گذار گوگل، جرالد فورد؛ سی و هشتمین رئیس جمهور آمریکا و … از این دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه علاوه بر پردیس اصلی از دو پردیس دیگر در شهرهای دیربورن و فلینت نیز برخوردار است.

دانشگاه میشیگان از 14 دانشکده مجزا به شرح زیر برخوردار است:

دانشکده معماری و برنامه ریزی شهری، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی، سلامت عمومی، ادبیات و هنر، اطلاعات، بیزینس، موسیقی، تئاتر و رقص، سیاست های عمومی، کسب و کار و دانشکده اطلاعات

همچنین قابل ذکر است که این دانشگاه از طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی به شرح زیر برخوردار است:

مهندسی هوافضا، علوم کامپیوتر، فرهنگ شناسی، فلسفه، مطالعات زنان، میکروبیولوژی، موسیقی، علوم شناختی، مهندسی برق، علوم بیومولکولی، زیست شناسی سلولی مولکولی، باستان شناسی کلاسیک، محیط زیست، بیوشیمی، مهندسی پزشکی، معماری، مهندسی شیمی، مهندسی هسته و علم رادیولوژی، هنرهای نمایشی، مهندسی مکانیک، تاریخ، اقتصاد، ریاضیات آماری، علوم بیومولکولی، نجوم و فیزیک نجومی، تجارت، آموزش ورزشی، مهندسی عمران، مطالعات اعراب و مسلمانان، مطالعات ارتباطات، روانشناسی، شناخت و علوم اعصاب، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات کلاسیک و …

دانشگاه میشیگان از یک ورزشگاه مخصوص فوتبال برخوردار است، به طوریکه این ورزشگاه به عنوان بزرگ ترین ورزشگاه آمریکا و همچنین سومین ورزشگاه بزرگ جهان شناخته می شود. شایان ذکر است که این دانشگاه از بزرگ ترین و حرفه ای ترین تیم های ورزشی به خصوص در رشته های فوتبال آمریکایی و هاکی برخوردار است، به طوریکه همین عامل موجب محبوبیت و شناخته تر شدن این دانشگاه شده است.

همچنین بخوانید : رشته علوم تربیتی گرایش و آینده شغلی کسانی که این رشته را انتخاب میکنند

دانشگاه میشیگان با توجه به ارزیابی ها و رتبه بندی های صورت گرفته در سال های اخیر در فهرست صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است، به طوریکه براساس نظام رتبه بندی Webometric در جایگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان، براساس نظام رتبه بندی Us news در جایگاه هفدهمین، براساس نظام رتبه بندی Times در جایگاه بیست و یکمین و براساس نظام رتبه بندی Qs و Shanghai در جایگاه بیست و سومین دانشگاه برتر جهان از نظر سطح آموزشی قرار گرفته است.

دانشگاه میشیگان در طول دوره فعالیت خود افتخارات زیادی کسب نموده است، از جمله این افتخارات می توان به کسب 16 جایزه مک آرتور، 7 جایزه نوبل، 116 قهرمانی المپیک و 18 جایزه پولیتزر اشاره نمود.

هر ساله رقابت سختی میان متقاضیان بومی و متقاضیان کشورهای خارجی به منظور ورود و پذیرش در این دانشگاه وجود دارد، به طور میانگین سالانه 50000 دانشجو برای ورود به این دانشگاه شانس خود را امتحان کرده و در نهایت تنها 30 درصد از آن ها در این دانشگاه پذیرش می شوند. دانشگاه دولتی میشیگان جزو معدود دانشگاه های آمریکاست که رشته های تحصیلی موجود در آن هر ساله در رده برترین رشته های تحصیلی جهان قرار می گیرد. همچنین قابل ذکر است که دانشکده های مهندسی انرژی هسته ای و مهندسی صنایع این دانشگاه در رده برترین دانشکده های جهان از نظر سطح آموزشی قرار دارد، به طوریکه هر ساله رتبه اول و دوم را به خود اختصاص می دهد.

مدارک موردنیاز برای ثبت نام در دانشگاه میشیگان به شرح زیر می باشد:

  • تکمیل فرم اولیه ثبت نام به صورت اینترنتی و در سایت مختص دانشگاه
  • پرداخت مبلغی معادل 75 دلار به منظور هزینه پذیرش در دانشگاه
  • ارسال مدارک دوره متوسطه
  • ارسال توصیه نامه از طرف یک استاد
  • کسب نمرات قابل قبول در آزمون های تافل، آیلتس

شایان ذکر است که این دانشگاه بیشترین بودجه تحقیقاتی معادل یک میلیارد و صد و چهل میلیون دلار را به خود اختصاص داده است.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه میشیگان
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه کیوتو
دانشگاه کیوتو
دانشگاه جانز هاپکینز
دانشگاه جانز هاپکینز

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام