دانشگاه ملی سنگاپور
ثبت نام شروع شد

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور (دانشگاه ملی سنگاپور ) یک دانشگاه تحقیقاتی مستقل در سنگاپور می باشد. این دانشگاه در سال 1905 به نام یک دانشکده پزشکی تاسیس شد و قدیمی ترین موسسه آموزش عالی (IHL) در سنگاپور است .  بزرگترین دانشگاه در کشور از نظر ثبت نام و برنامه درسی می باشد. دانشگاه ملی سنگاپور در سال تحصیلی 2017 توسط روزنامه بین المللی تایمز (اولین دانشگاه سنگاپور) دانشگاه بین المللی نامیده شد. در سال 2016 رتبه بندی جهانی با پذیرش  دانشجویان از سرتا سر دنیا در سطح جهانی، رتبه بندی سالیانه با قابلیت جذب  دانشجوی خود  را در بین  15 دانشگاه در جهان  قرار داده است . رتبه جهانی ۶۱ در کل رشته‌ها (رتبه ۱۰ در آسیا) و رتبه ۲۹ در علوم مهندسی در رتبه‌بندی مؤسسه تایمز در سال ۲۰۱۴

رتبه ۸ در دنیا از نظر ارجاعات مقالات علمی ISI در دنیا در علوم مهندسی در سال ۲۰۰۹

 

تبادل دانشجو بین ایران و دانشگاه ملی سنگاپور:

ایران و سنگاپور، دارای توانمندی‌های علمی و تحقیقاتی بسیاری در زمینه‌های مختلف مهندسی و پزشکی هستند و این ‌امر فرصتی برای تولید علم با همکاری دو جانبه است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. مراکز دانش بنیان ایران و سنگاپور و پارک‌های فناوری آن‌ها، می‌تواند الگویی ممتاز برای کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای منطقه خلیج فارس باشد و فواید اقتصادی و صنعتی بسیاری را برای ایران عصر پساتحریم به ارمغان آورد.

همچنین بخوانید : دانشگاه مازندران

بورسیه در دانشگاه ملی سنگاپور :

در دانشگاه ملی سنگاپور بورسیه ای به نام سینگا به دانشجویان برتر از لحاظ علمی داده می شود .

بیشتر دانشجوی دکتری در این دانشگاه بورسیه هستند. پرداخت هزینه های مالی از طرف دولت در بخش آموزشی بسیار زیاد می باشد . بورس ها شامل مقرری ماهانه بین ۱۵۰۰ دلار تا ۲۲۰۰ دلار سنگاپور است. میزان پرداختی برای دوره دکتری بین ۲۲۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار سنگاپور بوده و  مبلغ دقیق پرداختی به هر دانشجو بستگی به صلاحیت تحصیلی، تجربه، کارایی و دیگر فاکتورهای مربوطه دارد. علاوه بر مقرری، مبالغی تحت عنوان هزینه سالانه تحقیقات و هزینه سالانه کامپیوتر برای هر دانشجو در نظر گرفته می شود.

شرایط ورود به دانشگاه ملی سنگاپور :

دانشگاه های سنگاپور بر خلاف دانشگاه های اروپایی که بر اساس موقعیت های تحصیلی دانشکده ها، نسبت به پذیرش دانشجوی دکترا و پیش دکترا اقدام می کنند و زمان خاصی دارد، محدودیتی در پذیرش دانشجوی دکترا نداشته و دانشجویان می توانند در هر زمانی، برای تحصیل عالی در دانشگاه های این کشور اقدام کنند.

بنابراین برای پذیرش در دانشگاه های سنگاپور، نیاز است که متقاضیان با اساتید دانشکده رشته ای که قصد ادامه تحصیل را دارند تعامل کرده و نسبت به ترغیب ایشان به سرپرستی دوره دکترا ایشان اقدام کنند.

پذیرش دانشجو برای ایرانیان:

تقریبا در همه دانشگاه‌های سنگاپور، دانشجویان ایرانی در کلیه مقاطع تحصیلی مشغول به تحصیل هستند. پیدا کردن این افراد در پرتال دانشگاه‌ها و همچنین شبکه‌های اجتماعی، اصلا دشوار نیست و زمینه را برای آشنایی بهتر و بیشتر شما از ظرفیت‌های علمی و بورسیه این کشور فراهم می‌کند.لازم به ذکر است پذیرش به صورت حضوری انجام می شود و نمی توان با تماس تلفنی این کار را انجام داد.

رشته های تحصیلی کارشناسی در دانشگه ملی سنگاپور :

محیط زیست، اقتصاد دانش بنیان، MBA، مدیریت زنجیره تامین، فناوری اطلاعات و ارتباطات و بسیاری از رشته های پزشکی و فنی

هزینه تقریبی برای یک ماه زندگی دانشجویان خارجی در سنگاپور به شرح زیر است:
خوراک روزانه (در غذاخوری ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار سنگاپور، هزینه مسکن بین ۴۵۰ تا ۹۵۰ دلار، حمل و نقل داخلی بین ۹۰ تا ۱۸۰ دلار و هزینه های متفرقه و شخصی شامل لوازم التحریر، اقلام بهداشتی، تفریح و غیره بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ دلار است که در مجموع هزینه کل بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار خواهد شد.

 

پوشش کمک هزینه سینگا :

  • پرداخت هر ماه ۲۲۰۰ دلار سنگاپور که به طور سالیانه ۲۵۰۰۰ دلار و تا ۲۶۰۰ دلار در ماه و ۳۲۰۰۰ دلار در سال های بعدی افزایش پیدا می کند.
  • پرداخت کمک هزینه ۱۲۰۰ دلار سنگاپور
  • پرداخت ۱۴۰۰ دلار سنگاپور برای هزینه هواپیما

در کل دوره های تحصیلی در دانشگاه ملی سنگاپور خوابگاه دانشجویی در اختیار تمام دانشجویان خارجی قرار می گیرد و دولت تمام هزینه های این خوابگاه ها را پرداخت می کند. دانشجویان براحتی می توانند در محیط دانشگاه به درس خواندن خود ادامه دهند.

 

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه ملی سنگاپور
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه مازندران
دانشگاه ام آی تی آمریکا

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام