دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ
ثبت نام شروع شد

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

اطلاعات اولیه درباره دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ:

دانشگاه دولتی لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آلمان و یکی از دانشگاه‌های برتر کشور آلمان است. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در سال 1472 میلادی در شهر اینگولشتات (۸۰ کیلومتری شمال مونیخ که در آن زمان دهکده کوچکی بود) بنیان‌گذاری شد و پس از اشغال شهر توسط فرانسه در سال 1799 به شهر لاندزهوت و سپس به شهر مونیخ انتقال یافت.

دانشگاه لودویگ مونیخ به‌صورت متوالی بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. در سال 2010، طی رتبه‌بندی‌ها و با در نظر گرفتن شاخص‌های متعدد، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ تنها دانشگاه آلمانی بود که بین 50 دانشگاه برتر جهان و در رتبه 38 جهانی قرار داشت. در سال 2013 دانشگاه لودویگ مونیخ رتبه 53 جهانی را در رتبه‌بندی QS به دست آورد.

همچنین بخوانید : دانشگاه پکینگ چین

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در حال حاضر دومین دانشگاه بزرگ آلمان ازلحاظ جمعیت دانشجویی محسوب می‌شود. درترم زمستانی 2015/2016 این دانشگاه درمجموع 51 هزار دانشجو داشت که 8.671 دانشجو، جدیدالورود بودند. در مورد بودجه عملیاتی دانشگاه در سال 2015 مبلغ 660 میلیون یورو را بدون هزینه دریافتی از بیمارستان دانشگاه به ثبت رسانده است.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دارای دانشکده‌های متعددی از قرار زیر است:

دانشکده الهیات کاتولیک، دانشکده الهیات پروتستان، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت کسب‌وکار، دانشکده اقتصاد، دانشکده پزشکی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده تاریخ و هنر، دانشکده فلسفه علم و مطالعات مذهبی، دانشکده روان‌شناسی و علوم آموزشی، دانشکده مطالعات فرهنگ، دانشکده زبان و ادبیات، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده ریاضیات و داده‌ورزی، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی و داروسازی و…

پذیرش در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (شرایط بورسیه):

مهلت درخواست پذیرش برای ترم زمستانی تا 15 جولای و برای ترم تابستانی تا 15 ژانویه است. تأخیر در ارسال مدارک موردنیاز امکان بهره‌مندی از خوابگاه را از دانشجویان سلب می‌کند. علاوه بر این دانشگاه لودویگ مونیخ مسئول اتباع خارجی است که دارای مدرک صلاحیت ورود به دانشگاه‌های آلمان هستند. اغلب رشته‌ها نیازمند ارزیابی استعداد و یا گذراندن پروسه ثبت‌نام را می‌طلبد.

مدارک موردنیاز برای پذیرش:

نسخه رونوشت رسمی از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه و ریزنمرات مدرسه به زبان‌اصلی، برای تمامی مقاطع ریزنمرات دانشگاهی و به زبان‌اصلی، گواهی اثبات مهارت در زبان آلمانی (برای رشته‌هایی که به زبان آلمانی تدریس می‌شوند) و مهارت در زبان انگلیسی (برای رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند) و…

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان:

برای تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، دانشجویان هیچ‌گونه هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند. بااین‌حال هزینه‌های زیر در طی هر دوره در هر دو ترم موجود است. این هزینه‌ها برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دانشجویان داخلی و خارجی محسوب می‌شود.

هزینه‌های پایه: ۴۵ پوند (52 یورو).

گذرنامه دانشجویی: ۵۱ پوند (59 یورو).

شرایط تحصیل در دانشگاه لودویگ:

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ بیش از 500 سال است که در یک محیط ایده ال، راه را برای تحقیقات دانشجویان بازکرده است. چیزی در حدود 50 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که معادل 15 درصد دانشجویان شهر مونیخ را تشکیل می‌دهند. این دانشگاه دارای رشته‌های متعدد و بسیاری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هست.

اکتشافات، دستاوردها و پژوهش‌های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان:

فارغ‌التحصیلان دانشگاه لودویگ مونیخ نقش مهمی را در توسعه مکانیک کوانتوم ایفا کردند. ماکس بلانک، بنیان‌گذار تئوری کوانتومی و برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1918، تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان به اتمام رساند. بنیان‌گذار مکانیک کوانتومی همچون ورنر هایزنبرگ، ولفگانگ پائولی و… نیز با این دانشگاه ارتباطی تنگاتنگ داشتند. اخیراً به دلیل برنده شدن جایزه نوبل شیمی، ساختمان شیمی-فیزیک به نام جراد ارتل نام‌گذاری شده است.

محیط دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان چگونه است؟

مؤسسات و مراکز تحقیقاتی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در سراسر مونیخ گسترش‌یافته و ساختمان‌های متعددی در حومه شهر دارد. ساختمان‌های اصلی این دانشگاه در خیابان‌های اطراف هابر پلتز پراکنده‌شده‌اند. ساختمان اصلی دانشگاه لودویگ در گسویستل اسکول پلتز و در مسیر ایستگاه مترو واقع‌شده است.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان دارای سالن اجتماعات بزرگ و مشهوری به نام گروس آولا است. گروس آولا در ساختمان اصلی دانشگاه لودویگ مونیخ واقع‌شده است. آ ولا در ابتدا به‌عنوان بخشی از ساختمان اصلی توسط فریدریش فوم گارتنر ساخته شد و در سال 1840 مراحل ساخت آن به اتمام رسید.

افراد مشهور فارغ‌التحصیل دانشگاه لودویگ:

دانش‌آموختگان سرشناس دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان افراد بسیاری هستند که آدولف هیتلر، فریدون فرخزاد، ماکس پلانک، محمد اقبال لاهوری و ورنر هایزنبرگ جز مشهورترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه ایلینویز
دانشگاه پکینگ چین

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام