دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (آلمان)
ثبت نام شروع شد

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (آلمان)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (آلمان)

لودویگ ماکسیمیلیان یک دانشگاه دولتی در آلمان است که در شهر مونیخ واقع شده است. این دانشگاه ششمین دانشگاه قدیمی کشور آلمان است. این دانشگاه ابتدا در سال 1472 در اینگولشتات توسط دوک لودیگ نهم تاسیس گردید، سپس در سال 1800 به خاطر ترس از تهاجم فرانسه، توسط ماکسیمیلیان اول به لاندسهوت منتقل گردید و در نهایت سال 1826 به محل اصلی خود در شهر مونیخ بازگشت و نام لودویگ-ماکسیمیلیان به خود گرفت.

داشتن 42 برنده نوبل در میان دانش‌آموختگان، این دانشگاه را در زمره دانشگاه‌های برتر در پژوهش در اروپا قرار داده است. این دانشگاه از نظر تعداد برنده جایزه نوبل در رتبه 16 جهانی قرار گرفته است. لودویگ ماکسیمیلیان در حال حاضر دومین دانشگاه بزرگ آلمان از نظر تعداد دانشجو است. در سال 2015 این دانشگاه در حدود 51 هزار دانشجو داشته است که در حدود 15% آن‌ها دانشجویان بین‌المللی بوده‌اند. همچنین این دانشگاه 900 عضو هئیت علمی ثابت دارد. بودجه سالانه این دانشگاه در 2015 در حدود 660 میلیون یورو بوده است.

تعدادی از افراد سرشناسی که در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند عبارت‌اند از: اقبال لاهوری، پاپ بندیکت شانزدهم، ماکس وبر، برتولت برشت و ماکس پلانک.

همچنین بخوانید : دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

براساس رتبه‌بندی QS در سال 2013 این دانشگاه رتبه 53 جهانی را داشته است. براساس امتیاز دهی تایمز در سال 2017 لودویگ ماکسیمیلیان رتبه 30 جهانی را داشته است.

تقویم این دانشگاه شامل دو ترم، ترم زمستانی (ابتدای اکتبر تا آخر مارچ) و ترم تابستانی (اول آوریل تا 30 سپتامبر) است. دو هفته تعطیلات کریسمس نیز در تقویم تحصیلی این دانشگاه وجود دارد.

پردیس‌های این دانشگاه در نقاط مختلف در مرکز شهر مونیخ پراکنده شده‌اند. این دانشگاه در حال حاضر 18 دانشکده و تعداد زیادی موسسه تحقیقاتی دارد که دانشکده‌های آن به شرح زیر هستند:

 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده الهایت پروتستان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده تاریخ و هنر
 • دانشکده فلسفه، فلسفه علم و مطالعه ادیان
 • دانشکده روانشناسی و علوم آموزشی
 • دانشکده مطالعات فرهنگی
 • دانشکده زبان و ادبیات
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده ریاضی، علوم کامپیوتر و آمار
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده بیولوژی
 • دانشکده علوم زمین و محیط زیست

زبان تحصیل

زبان اصلی این دانشگاه آلمانی است، اما در راستای اهداف این دانشگاه برای رشد وجهه بین‌اللملی خود بعضی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به انگلیسی نیز ارائه می‌دهد. دوره‌های ارشد آموزش محور به زبان انگلیسی این دانشگاه عبارت‌اند از:

تاریخ آمریکا، فیزیک نجومی، بیوشیمی، بیولوژی، علم داده، اقتصاد، مطالعات انگلیسی، اپیدمولوژی، تکامل و اکولوژی، زمین‌شناسی، ژئوفیزیک، منطق و فلسفه، مدیریت، رسانه و مدیریت رسانه، هواشناسی، روانشناسی، فیزیک، مهندسی نرم‌افزار و فیزیک ریاضی و کاربردی.

به علاوه، این دانشگاه دوره‌هایی برای آموزش زبان آلمانی برای کسانی که متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند در نظر گرفته است.

هزینه تحصیل

از آنجایی که لودویگ ماکسیمیلیان یک دانشگاه دولتی است، مشابه سایر دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان تحصیل در آن برای دانشجویان بومی و بین‌المللی کاملاً رایگان است.

هزینه زندگی

جمعیت شهر مونیخ در حدود 1.5 میلیون نفر است، این شهر جزو مناطق خوب این کشور برای تحصیل و زندگی محسوب می‌شود و همواره فستیوال‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در آن جریان دارند. هم‌چنین وجود تیم بایرن مونیخ و برگزاری المپیک سال 1972 در این شهر، مونیخ را به یکی از مراکز مهم ورزشی در اروپا تبدیل کرده است.

براساس آماری که خود دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان ارائه داده است، حدود بالا و پایین یک زندگی دانشجویی در شهر مونیخ به شرح زیر است:

حد پایین (یورو)حد بالا (یورو)
اقامت350600
بیمه8080
خوراک200250
موبایل1530
حمل و نقل3333
جمع678993

 

دولت آلمان به دانشجویان غیراروپایی اجازه کار به اندازه نصف روز را خارج از دانشگاه می‌دهد، به عبارتی دانشجویان مجازند به اندازه 120 روز در سال کار کنند (ساعت کار در دانشگاه می‌تواند از مقدار ذکر شده تجاوز نماید). هم‌چنین دانشجویان غیراروپایی اجازه کار به صورت فریلنسری و یا خویش‌فرما را ندارند.

شرایط تحصیل

متقاضیان شرکت در دوره‌های تحصیلی کارشناسی این دانشگاه داشتن نمره آزمون‌هایی مانند SAT و A-Levels اجباری است، هم‌چنین این متقاضیان به نمره آزمون زبان آلمانی نیاز خواهند داشت (متقاضیانی که با زبان آلمانی آشنایی دارند می‌توانند در آزمون زبان این دانشگاه نیز شرکت کنند).

متقاضیان شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه قبل از پر کردن فرم پذیرش باید نظر مسئول آن دوره در دانشکده مورد نظر نامه را اخذ و از آن تایید دریافت کنند.

 

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (آلمان)
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا
دانشگاه مازندران

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام