دانشگاه علوم پزشکی شیراز
ثبت نام شروع شد

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از چند دانشگاه برتر دولتی کشور است که هسته اولیه شکل گیری آن به سال 1325 باز می گردد. این مرکز آموزش عالی ابتدا تحت عنوان علوم بهداری تاسیس شده و در نهایت در سال 1328 به دانشگاه علوم پزشکی تغییر نام داده است.

در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی شیراز از 500 عضو هیئت علمی و بیش از 18000 نفر پرسنل فعال دارد، همچنین چیزی بیش از 8000 دانشجو و متخصص در زمینه های مختلف پزشکی در حال تحصیل در این دانشگاه بزرگ و معتبر هستند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز از 12 دانشکده مجزا تحت عنوان دانشکده بهداشت، توان بخشی، پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی حضرت فاطمه، داروسازی، دندان پزشکی، مدیریت و اطلاع رسانی، پرستاری حضرت زینب، دانشکده پرستاری ام الابنین، تغذیه و علوم غذایی و مجتمع آموزشی پزشکی گراش تشکیل شده است.

با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سطح بالایی در آموزش و تربیت دانشجویان متخصص در جهت حفظ سلامتی و بهداشت شهروندان برخوردار است؛ بنابراین طی سال های اخیر به عنوان معتبرترین و بزرگ ترین دانشگاه علوم پزشکی خاورمیانه شناخته شده است.

از جمله امکانات بی نظیر این دانشگاه می توان به در اختیار داشتن چندین بیمارستان مجهز به عنوان مراکز آموزشی و تحقیقاتی اشاره نمود، به طوریکه برخی از این بیمارستان ها به امکانات، تجهیزات و دستگاه های منحصر به فرد پزشکی مجهز است. از جمله بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز می توان به درمانگاه‌ شهید مطهری، بیمارستان نمازی، شهید فقیهی، حافظ، چمران، خلیلی، علی اصغر، دستغیب، قطب الدین، حجازی، زینبیه، ابن سینا، اعصاب و روان اشاره نمود.

همچنین بخوانید : دانشگاه ام آی تی آمریکا

همچنین این دانشگاه از امکانات ورزشی مطلوبی نیز بهره مند است، به طوریکه این امکانات و تجهیزات به منظور شادابی و پویایی اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان در نظر گرفته شده است. امکانات ورزشی این دانشگاه عبارتند از: زمین چمن فوتبال، باشگاه سوارکاری، سالن پینگ پنگ، سالن کشتی، سالن ورزشی چندمنظوره از جمله زمین های فوتبال، والیبال و بسکتبال، سالن های بدنسازی، استخر سرپوشیده و روباز.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز علاوه بر امکانات ورزشی و پزشکی که در موارد فوق به آن ها اشاره شد، از امکانات آزمایشگاهی مطلوبی نیز بهره مند است، از جمله آزمایشگاه های موجود در این دانشگاه می توان به تحقیقات بالینی ، قلب و عروق، اسپیرومتری و تست ورزش، پلتیسموگراف و تست های تحریک برونش، تحقیقات خون شناسی، تحقیقات ایمونولوژی، پاتولوژی چشم، الکترومیوگرافی، فیزیولوژی، فیزیک پزشکی، بافت شناسی، سالن تشریح، سالن مولاژ، تحقیقات روی بافت های ایزوله، نوروفارماکولوژی، استخراج مواد موثر دارویی موجود در گیاهان، ایمونولوژی، بیولوژی مولکولی، بافت شناسی، ایمنی شناسی، الکترون میکروسکوپی،تحقیقات کرم شناسی، تحقیقات قارچ شناسی و تحقیقات پارازیتولوژی اشاره کرد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته های زیر و در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد:

ویتره و ریتن، چشم‌پزشکی کودکان و استرابیسم، سگمان قدامی، آسیب‌شناسی، گوارش کودکان،  قلب کودکان،کلیه کودکان، ایمونولوژی و آلرژی کودکان، عفونی کودکان، غدد کودکان، هماتولوژی کودکان، علوم آزمایشگاه، مدارک پزشکی، مبارزه با بیماری ها، بهداشت خانواده، بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، فرویت های پزشکی، هوشبری، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، علوم تشریحی، داروسازی، جراحی کلیه و مجاری ادراری، تناسلی، جراحی استخوان و مفاصل، جراحی اعصاب، بیهوشی، جراحی عمومی، زنان و زایمان، ریه، قلب و عروق، غدد، آمار زیستی، بیوشیمی، فیزیولوژی، تغذیه، میکروب شناسی، پرستاری، فیزیوتراپی، اپیدمیولوژی، مامایی، ایمنی شناسی، آناتومی، انگل شناسی، مدیریت اطلاع رسانی و خدمات بهداشتی درمانی، بهداشت حرفه ای، سم شناسی، حشره شناسی، ارگونومی، آموزش پزشکی، پرستاري مراقبتهاي ویژه بزرگسالان، ژورنالیزم، فیزیک پزشکی، قارچ شناسی، آموزش بهداشت،  ژنتیک، روانشناسی بالینی،  مهندسی پزشک، رادیوبیولوژي، اقتصادبهداشت، بهداشت محیط، فیزیوتراپی ورزشی، پرستاري سالمندي، پرستاری ویژه نوزادان، بیوتکنولوژي پزشکی، آموزش پزشکی مجازي، انفورماتیک پزشکی، ویروس شناسی، تکنولوژي گردش خون، علوم بهداشتی در تغذیه، برنامه ریزي یادگیري الکترونیکی در علوم پزشکی و نانو تکنولوژي پزشکی.

نکته قابل توجه در مورد دانشگاه علوم پزشکی شیراز این است که علاوه بر ارائه خدمات و آموزش های مطلوب و در سطح بالا، در فعالیت های پیچیده ای همچون پیوند کبد، قلب، کلیه و دیگر درمان‌های پیشرفته به بیماران و نیازمندان خدمت رسانی کرده و به همین دلیل نیز در رده بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه علوم پزشکی زنجان
دانشگاه علوم پزشکی گلستان

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام