دانشگاه علوم پزشکی تهران
ثبت نام شروع شد

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1313 تأسیس گردید و در سال 1320 با هدف آموزش و تربیت پزشکانی حاذق جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی به هم وطنان و شهروندان بازگشایی شده و به پذیرش دانشجو پرداخت. دانشگاه علوم پزشکی تهران تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی دولتی کشور فعالیت می کند. این مرکز آموزشی سالانه تعداد زیادی از علاقه مندان و دانشجویان را در دوره های روزانه، شبانه و پردیس خودگردان و در رشته های پیراپزشکی پذیرش می کند. قابل ذکر است که این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین مرکز آموزش علوم پزشکی در ایران شناخته می شود.

دانشگاه علوم پزشکی تهران از 10 دانشکده مجزا تحت عنوان دانشکده های پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی توان بخشی، طب سنتی، فناوری های نوین پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت و علوم تغذیه و رژیم شناسی تشکیل شده است. همچنین از جمله رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه می توان به رشته های داروسازی، فیزیوتراپی، علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، کاردرمانی، گفتار درمانی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، هوشبری، اعضای مصنوعی، شنوایی سنجی، کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی و کارشناسی فناوری اطلاعات سلامت اشاره نمود.

همچنین بخوانید : شاخه، دروس و بازار کار مهندسی معماری

دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان برترین دانشگاه پزشکی در سطح ایران شناخته می شود، همچنین طی سال های اخیر رتبه این دانشگاه در سطح جهان با پنج پله صعود در جایگاه سیصد و هشت و ششمین دانشگاه برتر پزشکی واقع شده است.

از دیگر امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران، برخورداری این دانشگاه از 18 بیمارستان و چیزی بیش از 5800 تخت است. از جمله این بیمارستان ها می توان به بهرامی، سینا، فارابی، یاس، امام خمینی، ولیعصر، مرکز قلب تهران، آرش، امیراعلم، رازی، شریعتی، ضیاییان، روزیه و مرکز طبی کودکان اشاره نمود.

همچنین قابل ذکر است که این مرکز آموزش عالی از 90 مرکز تحقیقاتی بهره مند است، از جمله مهم ترین مراکز تحقیقاتی موجود در این دانشگاه می توان به مرکز تحقیقات هماتولوژی، انکولوژی و پیوند سلول های بنیادی، مرکز تحقیقات تروما و پژوهش های جراحی، مرکز تحقیقات سرطان، مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی، مرکز تحقیقات گوش، حلق و بینی، مرکز تحقیقات قلب تهران، مرکز تحقیقات ایدز، مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد، مرکز تحقیقات چشم پزشکی، مرکز تحقیقات نانو فناوری، مرکز تحقیقات ارولوژی اطفال، مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب، مرکز تحقیقات لیزر در دندانپزشکی، مرکز تحقیقات زیست فناوری، مرکز تحقیقات مادر، جنین و نوزاد، مرکز تحقیقات علوم دارویی رازی، مرکز تحقیقات ایمونولوژی، مرکز تحقیقات مراقبت‌های پرستاری، مرکز تحقیقات آسیب‌شناسی و سرطان، مرکز تحقیقات سوختگی، مرکز تحقیقات مقاومت‌های میکروبی، مرکز تحقیقات غدد انستیتو غدد درون ریز، مرکز تحقیقات سلولی مولکولی، مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی و سر و گردن، مرکز تحقیقات بهداشت روان، مرکز تحقیقات داروسازی سنتی، مرکز تحقیقات الکتروفیزیولوژی پایه، مرکز تحقیقات بهره‌برداری از دانش سلامت، مرکز تحقیقات نفرولوژی، مرکز تحقیقات طب کار_ایران، مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی کودکان، مرکز تحقیقات تغذیه با شیر مادر و … اشاره نمود.

از جمله دلایلی که موجب برتری این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های پزشکی موجود در ایران شده است می توان به برخورداری بیش از 13000 دانشجو، بهره مندی از 1675 عضو هیئت علمی، بهره مندی از بزرگ ترین دانشکده های پیراپزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و مامایی و …، پذیرش دانشجویان ممتاز کنکورهای سراسری، برخورداری از امکانات و تجهیزات عالی و مطلوب ورزشی به منظور استفاده و بهره مندی دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه و آموزش و تحصیل بیش از 2000 متخصص در بیش از 80 رشته تحصیلات تکمیلی اشاره نمود.

دانشگاه علوم پزشکی تهران هر ساله دانشجویان زیادی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی پذیرش می کند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال، دوره کارشناسی ارشد 2 سال، دکترای دندان پزشکی و داروسازی 6 سال، دکترای طب 7 سال و دکترای دیگر رشته های ارائه شده در این دانشگاه معادل 4 سال است.

دانشگاه علوم پزشکی از یک کتابخانه مرکزی بهره مند است، همچنین چیزی بیش از 50 کتابخانه دیگر در قسمت های مختلفی از دانشگاه و در نزدیکی دانشکده های آن به صورت پراکنده واقع شده است.

 

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه علوم پزشکی تهران
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام