معرفی ۹ دانشکده مجزا دانشگاه علوم پزشکی تبریز
ثبت نام شروع شد

معرفی ۹ دانشکده مجزا دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه دولتی علوم پزشکی تبریز و دانشکده های آن

دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از دانشگاه های دولتی شهر تبریز به شمار می رود. این دانشگاه از 9 دانشکده مجزا شامل دانشکده پرستاری و مامایی، بهداشت و تغذیه، توان‌بخشی، داروسازی، پزشکی، پیراپزشکی، دندان پزشکی، علوم نوین پزشکی، مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی تشکیل شده است.

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را به اختصار با هر یک دانشکده های این دانشگاه آشنا سازیم.

دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تبریز

این دانشکده از جمله قدیمی ترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود، دانشکده پرستاری و مامایی در سال 1295 تحت عنوان آموزشگاه علمی پرستاری تأسیس شد و سپس در سال 1344 رشته مامایی نیز به این دانشکده اضافه شد.

این دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در رشته های تحصیلی پرستاری، مامایی و اطاق عمل، پرستاری کودکان، روان پرستاری، پرستاری بهداشت جامعه، پرستاری نوزادان ویژه، آموزش مامایی، بهداشت باروری، مامایی جامعه­ نگر و مشاوره در مامایی دانشجو می پذیرد.

دانشکده بهداشت و تغذیه دانشگاه تبریز

این دانشکده از جمله جدید ترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود، به طوریکه این دانشکده در سال 1370 به طور رسمی تأسیس شد.

مساحت این دانشکده چیزی بالغ بر 12 هزار متر مربع است و از کتابخانه، کلاس های درس، آزمایشگاه ها و سالن آمفی تئاتر تشکیل شده است.

این دانشکده در 11 رشته تحصیلی مختلف و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد.

همچنین بخوانید : شرایط ورود به رشته نقاشی و آینده شغلی و وضعیت بازارکار

دانشکده توان بخشی دانشگاه تبریز

این دانشکده نیز دو سال پس از تأسیس دانشکده بهداشت در سال 1372 به طور رسمی افتتاح گردید و فعالیت خود را با پذیرش 20 دانشجو در رشته فیزیوتراپی آغاز نمود.

فضای آموزشی این دانشکده از بخش های مختلفی از جمله آزمایشگاه های تحقیقاتی، کلینیک تخصصی جامع توان‌بخشی، اتاق کامپیوتر، کتابخانه مجهز، سالن کنفرانس و کلاس های درس مجهز به امکانات سمعی و بصری تشکیل شده است.

دانشکده داروسازی دانشگاه تبریز 

این دانشکده از جمله قدیمی ترین دانشکده های این دانشگاه و از طرفی به عنوان دومین دانشکده داروسازی کشور به شمار می رود.

تاریخ تأسیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به سال 1328 باز می گردد.

این دانشکده از 7 گروه آموزشی مجزا شامل، داروسازی بالینی، فارماکوگنوزی، شیمی دارویی، بیوتکنولوژی دارویی، فارماسیوتیکس، فارماکولوژی و توکسیکولوژی و کنترل دارو و غذا تشکیل شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه تبریز

دانشکده پزشکی به عنوان اولین دانشکده تأسیس شده در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به شمار می رود. گروه های آموزشی این دانشکده در دو گروه مجزا از هم قرار گرفته است، این گروه های آموزشی عبارتند از: گروه آموزشی علوم پایه و گروه آموزشی علوم بالینی.

از جمله رشته های تحصیلی موجود در گروه آموزشی علوم پایه می توان به فیزیولوژی، ایمنی شناسی، میکروب و ویروس شناسی، انگل شناسی، ژنتیک پزشکی، علوم تشریح، بیوشیمی و آزمایشگاه های بالینی و فیزیک پزشکی اشاره نمود.

همچنین رشته های تحصیلی موجود در گروه آموزشی علوم بالینی عبارتند از:

چشم، اورتوپدی، کودکان، ارولوژی، طب اورژانس، طب پزشکی، رادیولوژی و رادیوتراپی، داخلی، بیماری های عفونی، گوش و حلق و بینی، پزشکی اجتماعی و خانواده، بیماری های مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، بیهوشی، پاتولوژی، جراحی عمومی، جراحی قلب و ریه، بیماری های قلب و عروق، پوست، روانپزشکی، زنان و مامایی

همچنین بخوانید : معرفی دانشگاه و دانشکده های ملی توکیو در کشور ژاپن + هزینه ثبت نام

دانشکده پیراپزشکی دانشگاه تبریز

این دانشکده در سال 1365 تأسیس شد. از جمله رشته های تحصیلی موجود در این دانشکده می توان به علوم آزمايشگاهي، راديولوژي، هوشبری، مدارك پزشكي و كتابداري و اطلاع رساني پزشكي اشاره نمود. همچنین این دانشکده از امکانات منحصر به فردی نظیر آزمايشگاه و بخش هماتولوژي، تالار كامپيوتر جهت آموزش عملي كامپيوتر، كتابخانه مجهز به انواع كتاب هاي پزشكي و غيرپزشكي، آزمايشگاه مجهز هوشبري و لابراتوار اختصاصي، بهره مند است.

دانشکده دندان پزشکی دانشگاه تبریز

این دانشکده در سال 1365 تأسیس شده است. گروه های آموزشی تشکیل دهنده این دانشکده عبارتند از: گروه های آسیب شناسی دهان، فک و صورت، ارتودنتیکس، اندودنتیکس، بیماری های دهان و فک و صورت، پروتزهای دندانی، پریودونتیکس، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان، فک و صورت، مواد دندانی و ایمپلنت

دانشکده علوم پزشکی نوین دانشگاه تبریز

دانشکده علوم نوین از جمله تازه تأسیس ترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود. این دانشکده در سال 1390 به طور رسمی فعالیت خود را با پذیرش دانشجو آغاز نمود.

دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه تبریز

این دانشکده نیز از جمله جدیدترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود، در حال حاضر این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در رشته های کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، انفورماتیک پزشکی و فن آوری اطلاعات دانشجو می پذیرد.


دریافت فایل PDF
معرفی ۹ دانشکده مجزا دانشگاه علوم پزشکی تبریز
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

کالج سلطنتی امپریال لندن
آشنایی با کالج سلطنتی امپریال لندن
دانشگاه شیکاگو
با روند ثبت نام و تحصیل در دانشگاه شیکاگو آشنا شوید

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام