دانشگاه صنعتی شریف
ثبت نام شروع شد

دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف یکی از برترین و پرطرفدارترین دانشگاه های دولتی ایران و واقع در خیابان آزادی شهر تهران است. این دانشگاه در سال 1344 تأسیس شده و در حال حاضر ششمین دهه از فعالیت خود را سپری می کند. این دانشگاه با بهره مندی از 54 نفر عضو هیئت علمی و همچنین با پذیرش 407 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود. قابل ذکر است که همان طور که گفته شد افراد بسیار زیادی علاقه مند ورود به این دانشگاه هستند، اما هر ساله این دانشگاه ابتدا در رشته هایی از جمله مهندسی برق، شیمی، متالوژی و مکانیک به جذب دانشجوهایی با رتبه های برتر پرداخت. از میان خیل عظیمی از داوطلبان کنکور سراسری تنها 800 نفر اولی که حائز رتبه بالایی شده اند، اجازه ورود و ثبت نام در این دانشگاه را کسب می کنند.

دانشگاه صنعتی شریف با 5 گروه آموزشی به شرح زیر فعالیت خود را آغاز نمود:

گروه آموزشی ریاضی با فعالیت 8 نفر، گروه آموزشی رسم فنی با فعالیت 6 نفر، گروه آموزشی شیمی با فعالیت 11 نفر، گروه آموزشی فیزیک با فعالیت 22 نفر، گروه آموزشی کارگاه ها با فعالیت 9 نفر

از جمله افتخارات دانشگاه صنعتی شریف، می توان به کسب برند برتر در سال 1392 اشاره نمود. دانشکده مذکور دو پردیس مجزا و جدا از هم را در بر می گیرد، پردیس اصلی آن در میدان آزادی و در منطقه طرشت و از طرفی پردیس بین الملل آن در جزیره کیش واقع شده است. پردیس اصلی از ساختمان ها و قسمت های مختلفی از جمله ساختمان ابن سینا، ساختمان اتحادیه دانشجویی، ساختمان ابوریحان بیرونی، کتابخانه مرکزی، مجتمع خدمات فناوری شریف، مسجد، تعاونی، سلف سرویس، مرکز معارف اسلامی، دفتر نهاد مقام رهبری و مرکز کارآفرینی تشکیل شده است.

پردیس بین الملل در میدان امیرکبیر جزیره کیش واقع شده است. این پردیس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های فنی و مهندسی و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت دانشجو می پذیرد. پردیس مذکور از قسمت های مختلفی از جمله ساختمان اصلی، ساختمان دانشکده علوم و مهندسی، ساختمان آزمایشگاه ها و کارگاه ها و مرکز آموزش های آزاد تشکیل شده است.

همچنین بخوانید : دانشگاه علوم پزشکی تهران

در حال حاضر دانشکده های تشکیل دهنده این دانشگاه به شرح زیر است:

مهندسی انرژی، مهندسی هوافضا، مهندسی برق، مهندسی شیمی، ریاضی، مکانیک، علم مواد، فیزیک، صنایع، عمران، کامپیوتر، مدیریت و اقتصاد و فلسفه علم

از جمله امکانات موجود در دانشگاه مذکور می توان به قرارگیری کتابخانه مرکزی و همچنین 9 کتابخانه دیگر به صورت پراکنده در قسمت های مختلف دانشگاه اشاره نمود. کتابخانه های این دانشگاه عبارتند از: کتابخانه مهندسی شیمی و نفت، کتابخانه مهندسی و علم مواد، کتابخانه گروه فلسفه علم، کتابخانه ریاضی و صنایع، کتابخانه بیوشیمی، کتابخانه مدیریت، کتابخانه فیزیک، کتابخانه عمران و کتابخانه برق. همچنین مسئولین این دانشگاه به منظور رفاه حال دانشجویان شهرستانی خود خوابگاه هایی در نظر گرفته اند، به طوریکه دانشجویان مقطع کارشناسی حداکثر 8 ترم، مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 4 ترم و دانشجویان مقطع دکتری حداکثر 8 ترم امکان استفاده از خوابگاه را دارند.

کتابخانه مرکزی این دانشگاه منبعی سرشار و غنی از عناوین کتاب فارسی و لاتین است، به طوریکه طبق گزارشات و آمار و ارقام موجود در سال 1389 چیزی بیش از 25100 عنوان کتاب فارسی و همچنین 77700 عنوان کتاب لاتین در آن وجود دارد.

از جمله افتخارات دانشگاه صنعتی شریف که موجب برتری این دانشگاه در میان سایر دانشگاه های کشور شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کسب ۴ عنوان برتر در جشنواره جوان خوارزمی، کسب رتبه اول کشور در فناوری نانو برای چندین سال متوالی، کسب مقام برتر توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در ده دوره اخیر مسابقات قرآن کریم دانشجویان سراسر کشور، کسب رتبه اول بین مؤسسه‌ها در جشنواره‌های سالانه برترین‌های فناوری نانو از سال 1387 تاکنون، کسب ۱۳ مدال طلا، نقره و برنز المپیاد دانشجویی کشور، کسب رتبه اول مسابقات ریاضی دانشجویی کشور، کسب رتبه اول مسابقات روبات‌های فوتبالیست Robocup (سوئد)، کسب مقام نخست کشور در اکثر دوره‌های مسابقات acm، کسب ۳ عنوان برتر در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی، دو مدال طلا و چهار برنز دستاورد شریفی‌ها در مسابقات جهانی ریاضی و …

چیزی که موجب جذب و علاقه مندی بسیاری از دانشجویان به دانشگاه صنعتی شریف شده است، توجه جدی و دلسوزانه به آموزش و تحقیقات و وجود استادان با تجربه و در سطح علمی بالا و فراهم آوردن زمینه های خلاقیت و شکوفایی استعدادهای آن می باشد.

 

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه صنعتی شریف
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام