دانشگاه شهید بهشتی
ثبت نام شروع شد

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی با مساحتی بالغ بر 60 هکتار در منطقه اوین در شمال غربی شهر تهران و در سال 1338 احداث شد. دانشکده های معماری و شهرسازی و همچنین دانشکده علوم بانکداری از جمله قدیمی ترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود، به طوریکه در سال 1339 برای اولین بار این دانشکده ها به پذیرش دانشجو اقدام نمودند.

قابل ذکر است که کلیه فعالیت های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی این دانشگاه تا سال 1362 تحت عنوان دانشگاه ملی ایران صورت می گرفت تا سرانجام در خرداد ماه سال 1362 به دانشگاه شهید بهشتی تغییر نام داد.

این دانشگاه از 19 دانشکده مجزا به شرح زیر برخوردار است:

دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده حقوق، دانشکده الهیات و ادیان، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزش، دانشکده علوم زمین، دانشکده علوم ریاضی، دانشکده علوم و فناوری زیستی، دانشکده علوم شیمی و نفت، دانشکده فیزیک، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده مهندسی فناوری‌های نوین، دانشکده مهندسی هسته‌ای، دانشکده مهندسی برق، دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر، دانشکده  مهندسی آب  و محیط زیست، دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی.

همچنین دانشگاه شهید بهشتی از 9 پژوهشکده و 9 مرکز تحقیقاتی به شرح زیر برخوردار است:

پژوهشکده خانواده، پژوهشکده علوم محیطی، پژوهشکده لیزر و پلاسما، پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی، پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری، پژوهشکده اعجاز قرآن، پژوهشکده علوم شناختی و مغز، پژوهشکده فضاهای مجازی، پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای.

مرکز استحصال آب از منابع آب غیر متعارف، مرکز تحقیقات اسلامی، مرکز تحقیقات شناسایی و آنالیز مواد شیمیایی، مرکز کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی، مرکز اسناد و تحقیقات، مرکز سنجش از دور  و  GIS، مرکز تحقیقات پروتئین، مرکز رشد واحدهای فناوری، مرکز تحقیقات وقف.

طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2017 و 2018 دانشگاه شهید بهشتی پس از دانشگاه های شریف، علم و صنعت، امیرکبیر و دانشگاه تهران در رتبه پنجمین دانشگاه برتر کشور قرار گرفت. همچنین قابل ذکر است که برند این دانشگاه در سال 1392 به عنوان یکی از ده برند برتر کشور انتخاب شده است.

همچنین بخوانید : رشته علوم ارتباطات همان روزنامه نگاری است؟

دانشگاه شهید بهشتی علاوه بر برخورداری از سطح علمی و آموزشی بالا از امکانات ورزشی و رفاهی بی نظیری نیز برای سهولت دانشجویان، عضو هیئت علمی و کارکنان خود بهره مند است. از جمله امکانات در نظر گرفته شده برای این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مجتمع خوابگاه‌های کوی دختران، مجتمع خوابگاه‌های کوی پسران، مجتمع دانش‌پژوهان (متأهلان)، خوابگاه قائم مقام فراهانی، خوابگاه ولی عصر، خوابگاه رستاک، خوابگاه بلوار کشاورز، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، اداره بهداشت و امور درمان دانشجویان، وب گاه رایانه، مرکز خدمات مشاوره‌ای، اداره تربیت بدنی.

همان طور که در فوق نیز بدان اشاره شد و با توجه به موقعیت مکانی مناسب و بی نظیری که این دانشگاه از آن بهره مند است؛ بنابراین امکانات و فرصت های ورزشی بسیار زیادی نیز برای این دانشگاه فراهم آمده است، به طوریکه علاوه بر زمین چمن فوتبال و استخر شنا از سالن های سرپوشیده چند منظوره همچون والیبال، پینگ پنگ، بسکتبال، کشتی و بدنسازی نیز برخوردار است.

ویژگی منحصر به فردی که سبب تمایز این دانشگاه از سایر دانشگاه های کشور شده، ابتکار عمل و خلاقیت در ایجاد دانشکده های مدرن با توجه به فناوری های نوین است.

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 340 رشته مختلف دانشجو می پذیرد، در این قسمت به اختصار رشته های تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه را بیان می کنیم.

تاریخ، زبان آلمانی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبيات فرانسه، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ اسلام، تاریخ ایران باستان، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبيات فارسي گرايش ادبيات كودك و نوجوان، فلسفه، جامعه شناسی، زبان شناسی همگانی، عرفان اسلامی، عرفان تطبیقی، مترجمی زبان انگلیسی، مترجمی زبان فرانسه، فرهنگ و زبان های اسلامی، معماری، برنامه ریزی شهری، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، فیزیک، شیمی، زیست، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، حسابداری، حقوق بین الملل، محیط زیست، آمار، علوم کامپیوتر، روانشناسی، علوم تربیتی، راهنمایی و مشاوره، مهندسی راکتور، پرتو پزشکی، فیزیولوژی، علوم زمین، جغرافیا، زمین شناسی، مهندسی هسته ای، رسوب شناسی، شیمی تجزیه، طراحی شهری، حقوق عمومی، مرمت و احیای بناها و بافت های تاریخی، برنامه ریزی منطقه ای و …

 

 

 

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه شهید بهشتی
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه شیراز
دانشگاه شیراز
دانشگاه زنجان
دانشگاه زنجان

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام