دانشگاه شاهد
ثبت نام شروع شد

دانشگاه شاهد

دانشگاه شاهد

دانشگاه شاهد فعالیت خود را در مهرماه 1369  با پذیرش دانشجو در 7 رشته تحصیلی آغاز نموده است و در حال حاضر دارای 176 رشته تحصیلی دایر در دانشکده ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

پردیس طرح جامع دانشگاه در مجاورت حرم مطهر امام خمینی(ره) واقع گردیده و ساختمان مرکزی دانشگاه، کتابخانه، سالنهای ورزشی و استخر، دانشکده‌های علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی و فنی ومهندسی در طرح جامع مستقر هستند. دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، هنر و ساختمان مراکز تحقیقاتی در سطح شهر تهران است.

دانشگاه شاهد همچون دانشگاه های تربیت مدرس و… یک دانشگاه جامع است. بدین معنی که این دانشگاه متولی آموزش دانشجویان در رشته های وابسته به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است . علیرغم اینکه این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه غیر انتفاعی درشورای انقلاب فرهنگی به ثبت رسیده ،اما برای دانشجویان هردو گروه آموزشی بهداشت و علوم ازقوانین دانشجویان دانشگاه های دولتی وزارتین استفاده می شود.

یعنی علی‌رغم ثبت این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه غیرانتفاعی، این دانشگاه در حوزه دانشجویی کاملاً دولتی است . با این تفاوت که متقاضیان ورود به دانشگاه علاوه بر شرکت در آزمون های سراسری کارشناسی، کارشناسی ارشدیادکتری تخصصیمی بایست در گزینش دانشگاه شاهد(بررسی صلاحیت عمومی) شرکت و در این گزینش قبول شوند.

* دانشجویان دانشگاه شاهد از طریق مصاحبه پذیرفته می‌شوند *

متقاضیان این دانشگاه می توانند یک یا چند کد رشته از کدرشته های این دانشگاه را بدون محدودیت مانند سایر دانشگاه های کشور در اولویت های یک تا صد و پنجاه خود انتخاب نمایند. قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، متقاضیان چند برابر ظرفیت دانشگاه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور معرفی میشوند و در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد. متقاضیان چند برابر ظرفیت دانشگاه در صورت دعوت به مصاحبه، برای بررسی صلاحیت های عمومی در مصاحبه دانشگاه شرکت خواهند نمود. این گروه از معرفی شدگان  بعد از طی این مرحله برای بررسی صلاحیت علمی مطابق با رتبه و تزار کنکور سراسری به سازمان سنجش معرفی خواهند شد و در صورت قبولی، در اعلام نتایج نهایی سازمان سنجش در کدرشته مربوط به دانشگاه پذیرفته خواهند شد.

همچنین بخوانید : راهنمای رسیدن به رویای تحصیل در آمریکا

نکته مهم: در هر صورت تمامی کدرشته های انتخابی به ترتیب اولویت انتخابی داوطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب امکان قبولی داوطلب بر اساس نمره علمی در تمامی کد رشته های انتخابی (انتخاب قبلی و بعدی) وجود خواهد داشت.

در صورت کسب نمره علمی لازم برای پذیرش داوطلب در کدرشته های قبل از کد رشته ی دانشگاه شاهد، پذیرش داوطلب در همان کدرشته نهایی میگردد و در صورت عدم قبولی در کد رشته های قبلی، وضعیت دواطلب در مصاحبه دانشگاه شاهد بررسی خواهد شد و با کسب نمره علمی لازم، داوطلب در کدرشته مربوط به دانشگاه شاهد پذیرفته خواهد شد. اگر داوطلب به هر دلیلی حائز صلاحیت علمی یا عمومی نباشد انتخاب های بعدی دواطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. انتخاب هر کدام از کد رشته های دانشگاه شاهد بر اولویت های قبل و بعد داوطلب تاثیر نخواهد داشت.

 

* پذیرش در دانشگاه شاهد برای عموم آزاد است *

شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دانشگاه شاهد

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام والتزام عملی به احکام
 2. اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
 3. عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمان ها و گروه های غیر قانونی
 4. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر
 5. پایبندی کامل به ضوابط و مقررات دانشگاه
 6. رعایت کامل ضوابط پوشش اسلامی و شؤنات اسلامی برای خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملی به چادر به عنوان حجاب برتر برای خواهران ضروری است)

 

دانشکده‌های دانشگاه شاهد

 1. دانشکده علوم انسانی
 2. دانشکده فنی و مهندسی
 3. دانشکده علوم پایه
 4. دانشکده علوم کشاورزی
 5. دانشکده پزشکی
 6. دانشکده دندانپزشکی
 7. دانشکده پرستاری و مامائی
 8. دانشکده هنر
 9. پردیس خودگردان

 

تفسیر آرم دانشگاه

محراب سبز که پیش از کتاب قرار گرفته است، نشان دهنده تزکیه قبل از تعلم است و به تنهایی هنر و معماری اصیل و ارزشمند اسلامی (فرهنگ پرستش) را تداعی می­کند.

کتاب نشانه علم ومعرفت و فضای دانشگاهی، علمی و فرهنگی است و رنگ سرخ آن نشان گر فرهنگ شهادت و مصداق “مدادالعلماء افضل من دماءالشهداء” است. از سوی دیگر کتاب در سایه محراب قرار دارد بدین معنی است که کسب علم و معرفت تحت‌الشعاع تزکیه و پرستش و دوشادوش آن است. محراب سرخ نشان گر تزکیه در تداوم تعلیم تا سرحد شهادت است.

دو گوشه کتاب همراه راس محراب تشکیل دهنده گل لاله ای است که سمبل فرهنگ شهادت است. تلفیق دو محراب سبز و سرخ با توجه به زمینه سپید آن، پرچم سه رنگنظام جمهوری اسلامیرا تشکیل می دهد.


دریافت فایل PDF
دانشگاه شاهد
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه نورث وسترن آمریکا
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام