دانشگاه زوریخ
ثبت نام شروع شد

دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ در سال 1833 در شهر زوریخ؛ بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر واقع در سوئیس به طور رسمی تأسیس شد. در حال حاضر دانشگاه زوریخ با برخورداری از 26000 دانشجو به عنوان بزرگ ترین دانشگاه زوریخ به شمار می رود. این دانشگاه از جمله برترین و معتبرترین دانشگاه های کشور سوئیس و همچنین جهان از نظر کیفیت آموزشی شناخته می شود. افرادی نظیر آلبرت انیشتین، آلفرد ورنر، ویلهلم رونگتن، والتر رادولف هس و تئودور مومسن از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه زوریخ موفق به کسب رتبه پنجم در رشته های فنی. مهندسی و همچنین کسب رتبه ششم در علوم طبیعی شده است. دروس این دانشگاه در دوره لیسانس به زبان آلمانی و در دوره‌های بالاتر به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند.

در حال حاضر دانشگاه زوریخ از 8 دانشکده مجزا به شرح زیر برخوردار است:

دانشکده هنر_ فلسفه_ الهیات_ علوم پزشکی_ حقوق_ علوم کاربردی_ دامپزشکی_ مدیریت، اقتصاد و فناوری اطلاعات

همچنین قابل ذکر است که این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های تحصیلی مختلفی دانشجو می پذیرد. از جمله بهترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

روانشناسی، ریاضیات، حقوق، فلسفه، الهیات، علوم پایه، هنر، پزشکی، زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک، مطالعات بین المللی و اقتصاد

شایان ذکر است که دانشگاه زوریخ همواره در رتبه بندی ها و ارزیابی های صورت گرفته در فهرست صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است، به طوریکه براساس نظام رتبه بندی Shanghai در رتبه 54، براساس نظام رتبه بندی CWTS در جایگاه 83 و براساس نظام رتبه بندی Qs در جایگاه 57 قرار گرفته است.

دانشجویان دانشگاه زوریخ در طول سال های 1901 تا 1996 موفق به کسب چندین جایزه نوبل در رشته های فیزیک، شیمی پزشکی و ادبیات شده اند.

همچنین بخوانید : شرایط ورود به رشته مهندسی هوانوردی به همراه گرایش ها،‌ بازارکار

به هیچ عنوان نمیتوان از نقش این دانشگاه در جهت بهبود اقتصاد، سیاست و جامعه چشم پوشی نمود. تمرکز اصلی و حیطه فعالیت دانشگاه زوریخ به موضوعاتی از قبیل سیستم غذای جهانی، شهرهای آینده، تغییرات اقليمي، انرژی، سلامت، ارزیابی ریسک، فن آوری اطلاعات، مواد نوین و فرآیندهای صنعتی باز می گردد.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می بایست از تمکن مالی کافی برخوردار باشند، زیرا هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معادل 720 فرانک و همچنین هزینه تحصیل در مقطع دکتری معادل 150 فرانک هست، همچنین قابل ذکر است که دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه های ثابت موظف به پرداخت هزینه اضافی معادل 49 فرانک می باشند. این هزینه صرف استفاده از کتابخانه، امکانات ورزشی، صندوق کمک هزینه تحصیلی و … می گردد. البته شایان ذکر است که هزینه های مرتبط با این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور و جهان بسیار پایین تر و به صرفه تر می باشد.

دانشجویان خارجی دانشگاه زوریخ علاوه بر پرداخت هزینه های ذکر شده در فوق، متحمل هزینه های سنگینی به منظور زندگی در این شهر می شوند. به طور تقریبی هزینه زندگی در این شهر چیزی معادل 2000 فانک در هر ماه می باشد. این هزینه ها شامل مواردی از جمله اجاره، پوشاک و خشکشویی، وعده های غذایی، خدمات بهداشتی و بیمه و … می گردد.

البته قابل ذکر است که دانشگاه زوریخ به منظور مساعدت به دانشجویان کم بضاعت تسهیلات و کمک های مالی به شکل وام و کمک هزینه در نظر گرفته است.

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه زوریخ به شرح زیر می باشد:

  • ارائه مدارک و ریزنمرات مقطع متوسطه
  • ارسال رزومه تحصیلی
  • ارسال توصیه نامه اساتید
  • پرداخت هزینه مربوط به پذیرش در دانشگاه
  • کسب نمرات قابل قبول در آزمون های در نظر گرفته شده نظیر تافل (کسب حداقل نمره 100) و آیلتس (کسب حداقل نمره 7)

دانشگاه زوریخ از یک جاذبه گردشگری و توریستی تحت عنوان باغ گیاه شناسی برخوردار است، بازدید از این باغ برخلاف سایر جاذبه های گردشگری زوریخ رایگان بوده و بازدید از آن برای عموم مردم مهیا است. چیزی بالغ بر 8 هزار گونه گیاه مختلف در این باغ نگهداری می شود، به طوری که در سالن های روبسته و روباز در معرض نمایش همگان قرار گرفته اند. قابل ذکر است که باغ گیاه شناسی دانشگاه زوریخ از سه گلخانه گنبدی شکل متعلق به دهه 1970 تشکیل شده است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه زوریخ
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

موسسه فناوری کالیفرنیا
موسسه فناوری کالیفرنیا
دانشگاه کلمبیا
دانشگاه کلمبیا

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام