دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
ثبت نام شروع شد

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در غالب دانشکده مخابرات و در سال 1307 پایه گذاری شد. در سال 1359 و با ادغام و یکی شدن 9 مرکز آموزش عالی این دانشگاه به طور رسمی بنیاد نهاده شد و در سال 1362 به دانشگاه فنی و مهندسی تغییر نام داد. در نهایت در سال 1367 و به افتخار دانشمند سرشناس؛ حکیم خواجه نصیرالدین طوسی به نام کنونی خود تغییر نام یافت.

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از 11 دانشکده مجزا به شرح زیر برخوردار می باشد:

ریاضی، فیزیک، شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی نقشه‌برداری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی هوافضا، مهندسی و علم مواد

دانشکده ریاضی: این دانشکده فعالیت خود را از سال 1359 به طور رسمی آغاز نمود. از جمله رشته های تحصیلی موجود در این دانشکده می توان به ریاضی محض، ریاضی کاربردی، آمار، ریاضیات و کاربردها اشاره نمود. همچنین قابل ذکر است که این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

دانشکده فیزیک: این دانشکده از جمله جدید ترین و تازه تأسیس ترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود. دانشکده فیزیک در سال 1390 تأسیس شد. البته قابل ذکر است که گروه فیزیک این دانشگاه از سال 1358 فعالیت خود را با ارائه دروس فیزیک به علاقه مندان آغاز نموده است.

دانشکده شیمی: این دانشکده در سال 1358 تأسیس شد. این دانشکده از پنج گروه آموزشی شامل شیمی فیزیک، شیمی آلی، سیمی معدنی، شیمی تجزیه شیمی داروئی تشکیل شده است. همچنین قابل ذکر است که دانشکده شیمی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های تحصیلی مختلفی دانشجو می پذیرد.

دانشکده مهندسی برق: این دانشکده از جمله قدیمی ترین و با سابقه ترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود، به طوریکه تأسیس این دانشکده به 90 سال قبل و به سال 1307 بازمی‌گردد. از جمله گروه های آموزشی این دانشکده می توان به مهندسی الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی کنترل، مهندسی مخابرات و مهندسی پزشکی اشاره نمود.

همچنین بخوانید : دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشکده مهندسی نقشه برداری: هسته اولیه شکل گیری این دانشکده به سال 1333 باز می گردد. این دانشکده شامل سه گروه آموزشی تحت عناوین ژئودزی، فتوگرامتری و سنجش از دور و Gis می باشد.

دانشکده مهندسی صنایع: این دانشکده در سال 1373 به طور رسمی افتتاح شد و از سال 1374 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی فعالیت آموزشی خود را رسماً آغاز نمود. این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در گرایش های صنایع، سیستم های اقتصادی و اجتماعی، مهندسی مالی، مهندسی فناوری اطلاعات و MBA دانشجو می پذیرد.

دانشکده مهندسی عمران: این دانشکده از سال 1333 فعالیت خود را رسماً آغاز نمود. گروه های آموزشی این دانشکده عبارتند از: ژئوتکنیک، مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی محیط زیست، مهندسی و مدیریت منابع آب، راه و ترابری و حمل و نقل، مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، مهندسی و مدیریت ساخت، سازه و زلزله

دانشکده مهندسی کامپیوتر: دانشکده مهندسی کامپیوتر از سال 1384 و به عنوان زیرمجموعه ای از دانشکده مهندسی برق فعالیت خود را آغاز نمود و در نهایت در سال 1392 از این دانشکده جدا شده و در پردیس سید خندان به عنوان دانشکده مجزا و مستقل فعالیت خود را از سر گرفت. این دانشکده از چهار گروه آموزشی شامل هوش مصنوعی، نرم افزار، معماری سیستم های کامپیوتری و شبکه های کامپیوتری می باشد.

دانشکده مهندسی مکانیک: این دانشکده فعالیت خود را از سال 1352 به طور رسمی آغاز نموده و از سال 1359 به صورت ساختار کنونی خود درآمده است. این دانشکده از جمله معتبرترین و پرافتخارترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود. گروه آموزشی این دانشکده عبارتند از: مهندسی مکانیک، حرارت و سیالات، طراحی جامدات، ساخت و تولید، سیستم های انرژی، مواد، خودرو و مکاترونیک

دانشکده مهندسی علم و مواد: این دانشکده فعالیت خود را از سال 1380 در دانشکده مهندسی مکانیک آغاز نمود و در سال 1392 و با موافقت دانشگاه به دانشکده ای مجزا انتقال یافت. از جمله گرایش های موجود در این دانشکده می توان به شناسايي، ساخت و انتخاب مواد مهندسي، شکل دادن فلزات و متالورژي صنعتي اشاره نمود.

دانشکده مهندسی هوافضا: گروه مهندسی هوافضا در سال 1379 فعالیت خود را در دانشکده مکانیک آغاز نمود و در نهایت در سال 1385 به عنوان سومین دانشکده هوافضا کشور به دانشکده ای مجزا انتقال یافت. گروه های آموزشی این دانشکده عبارتند از: آیروپیشرانش، دینامیک پرواز و کنترل و مهندسی فضا و سازه های هوافضایی


دریافت فایل PDF
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه زنجان
دانشگاه زنجان
دانشگاه تهران
دانشگاه تهران

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام