دانشگاه جانز هاپکینز
ثبت نام شروع شد

دانشگاه جانز هاپکینز

دانشگاه جانز هاپکینز

دانشگاه جانز هاپکینز یکی از برترین دانشگاه های خصوصی کشور آمریکا به شمار می رود. این دانشگاه در سال 1876 در شهر بالتیمور از ایالت آمریکا به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. از جمله افتخارات این دانشگاه می توان به کسب 36 جایزه نوبل در سال های متمادی توسط دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه اشاره کرد.

دانشگاه جانز هاپکیز از چندین دانشکده مجزا به شرح زیر برخوردار می باشد:

دانشکده پرستاری، دانشکده پزشکی، دانشکده بازرگانی، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده بهداشت بلومبرگ، دانشکده عالی مطالعات بین المللی، دانشکده مهندسی زیست پزشکی، دانشکده مهندس وایتینگ، دانشکده علوم و هنر کریگر

شایان ذکر است که تنها دانشکده مهندسی زیست پزشکی کشور آمریکا در دانشگاه جانز هاپکینز وجود دارد، به طوریکه سایر دانشگاه های این کشور فاقد دانشکده مهندسی زیست پزشکی هستند. از میان دانشکده های ذکر شده در فوق، دانشکده پزشکی این دانشگاه در رده بهترین و معتبرترین دانشکده های جهان قرار گرفته است، به طوریکه دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این دانشکده در طول دوره فعالیت آن موفق به کسب 18 جایزه نوبل شده اند.

دانشگاه جانز هاپکینز همواره در فهرست بیست دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است، به طوریکه این دانشگاه با توجه به ارزیابی ها و رتبه بندی های صورت گرفته در سال 2016 و براساس نظام رتبه Leiden در جایگاه پنجم، براساس نظام رتبه بندی Qs در جایگاه شانزدهمین و همچنین براساس نظام رتبه بندی Times در جایگاه هفدهمین دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه جانز هاپکینز را دارید ضروری است که با هزینه ها و شهریه موردنیاز جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه آشنا شوید، نکته قابل ذکر در مورد شهریه موردنیاز برای ثبت نام در این دانشگاه این است که شهریه هر یک از رشته ها با یکدیگر متفاوت است، به طوریکه شهریه موردنیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی بین 40 تا 50 هزار دلار، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 30 تا 100 هزار دلار و هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین 40 تا 100 هزار دلار متغیر می باشد.

همچنین بخوانید : برای تحصیل در رشته مهندسی هوافضا چه ویژگی هایی لازم است؟

همچنین قابل ذکر است که مدارک و شرایط موردنیاز برای اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر به شرح زیر می باشد:

  • ارسال مدارک دوره متوسطه جهت ارزشیابی
  • ارسال توصیه نامه از سوی اساتید
  • ارسال یک رزومه مختصر از زندگی و سوابق شخص متقاضی
  • ارائه انگیزش نامه از تحصیل در این دانشگاه
  • کسب حداقل نمره 100 از آزمون تافل و همچنین حداقل نمره 7 از آزمون آیلتس
  • ارائه گزارشی از وضعیت مالی شخص متقاضی

دانشگاه جانز هاپکینز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی دانشجو می پذیرد. از جمله بهترین رشته های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، موسیقی، زیست شناسی، شیمی، باستان شناسی، پزشکی، مطالعات بین المللی، اقتصاد، مهندسی مکانیک، علوم کامپیوتر، ارتباطات و بازاریابی و …

دانشگاه جانز هاپکینز به عنوان اولین دانشگاه پژوهشی آمریکا شناخته می شود، دلیل این امر را می توان در الگوبرداری این دانشگاه از سیستم مدیریتی دانشگاه های آلمان جست و جو نمود. قابل ذکر است که این دانشگاه قدیمی حتی پس از گذشت سال ها نیز با اختصاص بودجه های هنگفتی در جهت انجام تحقیقات و پژوهش ها در صدر دانشگاه های پژوهشی جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 2009 دانشجویان خود را ملزم به انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی کرد، به طوریکه به شکل قابل توجهی درصد کارهای پژوهشی صورت گرفته توسط این دانشگاه بالا رفته و در صدر سایر دانشگاه های کشور و حتی جهان قرار گرفت.

از جمله امکاناتی که دانشگاه جانز هاپکینز به منظور سهولت و رفاه حال دانشجویان خود در نظر گرفته است می توان به خوابگاه های مجزا و مبله آن اشاره نمود، به طوریکه دانشجویان قادرند به مدت حداقل دو سال و یا بیشتر از این خوابگاه ها و امکانات موجود در آن استفاده نمایند.

با توجه به آمار و ارقام موجود از سال 2009 تا سال 2016 درصد پذیرش این دانشگاه کاهش یافته است، به طوریکه درصد پذیرش این دانشگاه در سال 2009 چیزی حدود 27 درصد و از طرفی درصد پذیرش همین دانشگاه در سال 2016 به 11 درصد کاهش یافته است. به همین منظور هر ساله رقابت جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه در میان متقاضیان افزایش می یابد.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه جانز هاپکینز
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه میشیگان
دانشگاه میشیگان
دانشگاه پرینستون
دانشگاه پرینستون

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام