دانشگاه جامع علمی کاربردی
ثبت نام شروع شد

دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروزه جایگاه مناسبی را برای خود کسب کرده است و توانسته است بر مبنای ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش های مختلف زمینه لازم برای آموزش آن دسته از افراد که سابقه اجرایی ندارند را در مقاطع مختلف آموزشی فراهم آورد.

افراد پس از ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیلات خود ادامه دهند. دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان تنها ارگان آموزشی در نظام عالی علمی کاربردی به شمار می رود که تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می گردد. هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که فرصت مشارکت سازمان ها و دستگاه های اجرایی دولتی و غیر دولتی برای آموزش نیروی انسانی مورد نیاز بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور با تخصص کافی را فراهم آورد. دانشگاه جامع علمی کاربردی مسئولیت برنامه ریزی، سازماندهی، پشتیبانی های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست گذاری های کلان و نظارت و ارزشیابی مراکز و مؤسسات علمی کاربردی را بر عهده دارد.

انواع نظام آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی:

  1. کاردانی فنی
  2. کاردانی حرفه ای
  3. کارشناسی حرفه ای
  4. مهندسی فناوری
  5. کارشناسی حرفه ای ارشد
  6. مهندسی فناوری ارشد

نظام آموزشی پودمانی: در دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار آموزش های معمول ترمی، آموزش پودمانی نیز مورد توجه است. منظور از پودمانی این است که آموزش های جداگانه ای است که در آن مهارت های شغلی در مجموعه بسته های آموزشی مجزا به فراگیران آموزش داده می شود. هر کدام از این پودمان ها یا بسته های آموزشی مستقل  مهارت خاصی را ایجاد می کند. در آموزش های پودمانی سعی بر این است که توانمندی های مهارتی و تخصصی ویژه فرد بالا برود بنابراین آموزش های فنی و حرفه ای محور است.

در دوره های پودمانی بر خلاف دوره های ترمی دانشجویان مجاز به انتخاب واحد نمی باشند و دروس به صورت مشخص و در قالب بسته های مهارتی به صورت اجباری ارائه می گردد و دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی موظف به گذراندن این پودمان ها هستند.

لازم به ذکر است که در دوره های پودمانی نمره قبولی 12 است. در دوره های پودمانی دانشجویان همچنین پس از گذراندن کلیه پودمان ها می بایست در آزمون جامع شرکت کنند که کسب مدرک منوط به قبولی در این آزمون می باشد. در این نظام آموزشی برخلاف نظام آموزشی ترمی معافیت تحصیلی وجود ندارد و با توجه به حجم کم مطالب نسبت به زمان ارائه دوره و انعطاف پذیری بالای آن بیشتر مناسب افراد شاغل در دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی است.

همچنین بخوانید : دروس رشته طراحی و دوخت و شرایط ثبت نام و ادامه تحصیل

ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی

متقاضیان برای ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی می بایست دو مرحله را طی کنند که انجام هر دو مرحله برای متقاضیان الزامی است. لازم به ذکر است که ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی طبق زمان بندی اعلام شده از سوی پرتال این مرکز صورت خواهد پذیرفت.

مراحل ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی به شرح زیر است:

مرحله اول (ثبت نام اینترنتی) : این مرحله از ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی از طریق سامانه ثبت نام این دانشگاه و با استفاده از شماره داوطلبی به عنوان نام کاربری و شماره ملی به عنوان رمز عبور انجام می شود. و داوطلبان می توانند با استفاده از مدارک اعلام شده از سوی مرکز اطلاع رسانی این دانشگاه اقدام به ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی از طریق اینترنت کنند و در این بازه زمانی نیاز به حضور در دانشگاه نیست.

این مرحله شامل پر کردن فرم های اعلام شده از سوی مرکز اطلاع رسانی این دانشگاه است و لازم است که متقاضیان  عکس پرسنلی خود را متناسب با جزئیات خواسته شده از طرف دانشگاه اسکن کرده و ارسال کنند. داوطلب بایستی دقت کند که در این مرحله ثبت نام خود را به طور کامل انجام دهد و کد رهگیری دریافت کند.

مرحله دوم (ثبت نام حضوری و تحویل مدارک):

پس از انجام مرحله اول لازم است که متقاضی طبق جدول زمان بندی ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی و با در دست داشتن مدارک لازم اقدام به ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت حضوری نماید.

 


دریافت فایل PDF
دانشگاه جامع علمی کاربردی
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه تربیت معلم تهران در یک نگاه
دانشگاه پردو (پوردو) آمریکا

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام