دانشگاه ایلینویز
ثبت نام شروع شد

دانشگاه ایلینویز

دانشگاه ایلینویز

بیش از یک قرن از ساخت و خدمات دانشگاه ایلینویز می گذرد.  دانشگاه ایلینوی در شیکاگو ریشه  دارد و خود به چندین کالج خصوصی بهداشتی که در قرن نوزدهم در شیکاگو تاسیس شده است، نقسیم می شود.در قرن بیستم، دانشگاه های جدید در شیکاگو ساخته شدند و بعدها برای تشکیل یک جامعۀ آموزشی یکسان شدند. در سه دهه گذشته دانشگاه ایلینویز خود را به یکی از 60 دانشگاه برتر در ایالات متحده تبدیل کرده است.

همچنین بخوانید : معرفی رشته فناوری اطلاعات و گرایش های آن

مدیریت دانشگاه ایلینویز

رئیس یکی از سه دانشگاه مجزا در سیستم دانشگاه ایلینوی، به طور مستقیما به رئیس کل دانشگاه و هیئت امناء تقسیم می شود. گزارش به ریاست و معاون امور تحصیلی، دردفتر رئیس دانشگاه و تایین بودجه؛ معاون امور بهداشتی، اداره اصلی نظارت و هماهنگی آموزش، تحقیق و مراقبت های بهداشتی در میان 7 دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه ایلینویز ؛ و همچنین دیگر معاونان و کارکنان  توسط هیئت امنا تقسیم و مدیریت می شود. آمیردیس، معاون دانشگاه ایلینویز ، بزرگترین دانشگاه شیکاگو را با 15 کالج علمی و بزرگترین دانشکده پزشکی کشور هدایت می کرده است.

رشته های تحصیلی در دانشگاه ایلینویز:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده تجارت
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده ارشد شیکاگو

 

 

پذیرش دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو از ابتدای تاسیس به دانشجویان مستعد جدا از زبان ، نژاد، رنگ ،جنسیت ، مذهب ، و یا توانایی های مالی آموزش بدهد. که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به عنوان کمک هزینه و بورس سالانه اعطا کرده است .که  بر اساس شایستگی و نیاز بوده است.

به طور کلی مواردی که برای پذیرش دانشگاه شیکاگو لازم است مواردی زیر می باشند:

درخواست برای پذیرش و ارسال مدارک مورد نیاز دانشگاه و داشتن مدرک بین المللی ، مدارکی که برای پذیرش در دانشگاه شیکاگو  در مقطع کارشناسی رامی توان به ریز نمرات ، نمرات آزمون ،گزارش دوره متوسطه ،توصیه نامه های رسمی در نظر گرفت.

تمام ضوابط و شرایط در مورد دریافت ویزا برای ایرانی ها جهت ورود به دانشگاه ایلینویز آمریکا با دانشگاه  های دیگر دانشگاه ها یکسان می باشد . سیاست های اخیر ورود ایرانیان را به دانشگاه های معتبر آمریکا محدود و بسیار سخت کرده است .

این دانشگاه به عنوان یک موسسه دولتی تحت حمایت قانون آزادی اطلاعات ایلینوی (FOIA) است که دسترسی عمومی به اسناد و مدارک دولتی را فراهم می کند. تمام درخواست های آزادی اطلاعات به اداره ایالت ایلینوی یا هر یک از سه دانشگاه دانشگاه اوربانا شامپاین، شیکاگو و اسپرینگفیلد توسط اداره روابط دانشگاه مورد پردازش قرار می گیرد.

چنانچه دانشجو متقاضی بورسیه تحصیلی در دانشگاه ایلینویز باشد باید از ا شروع به کار موقع پذیرش در فرم اولیه پذیرش درخواست خود را برای اخذ بورس تحصیلی اعلام کند . دانشگاه بعد از بررسی مدارک متقاضی بورسیه تحصیلی در آمریکا  چنانچه شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دردانشگاه آمریکا  را داشته باشد از شروع ترم تحصیلی بورسیه را به متقاضی اعطا خواهد کرد.

دانشکده و کارکنان دانشگاه تحقیقاتی عمومی شیکاگو برای گفتگو با رسانه های خبری در زمینه های مختلف از جمله جرایم اینترنتی و عدم تناسب بهداشتی و حمل و نقل شهری همیشه در دسترس هستند. راهنمای کارشناسان دانشگاه ایلینویز 15 منبع از کالج و مرکز پزشکی عمومی کشور را ارائه خواهد کرد. اگر روزنامه نگاری که به دنبال اطلاعات در مورد دانشگاه ایلینویز می باشد یا نیاز به کمک اضافی پیدا کرده یک متخصص برای توضیح کامل می باشد.

امور عمومی و دولتی دانشگاه ایلینویز نقش مهمی در تسهیل روابط بین دانشگاه و جوامع  رسانه ها و عموم مردم ایفا می کند. اخبار خبری در مورد تحقیقات، آموزش، مراقبت های بهداشتی و ماموریت های خدمات عمومی در دانشگاه بیشتر منتشر می شود .

یکی از برجسته ترین اساتید دانشگاهی پروفسور شاهیده‌پور در رشته مهندسی برق می باشد که در دانشگاه ایلینویز مشغول به تدریس است . با وجود تمامی مشکلات تعداد زیادی از ایرانیان در دانشگاه های امریکا مشغول به تحصیل هستند . دانشگاه ایلینویز بورسیه های زیادی را از میان ایرانیان قبول می کند و همچنین از لحاظ خوابگاه های دانشجویی دارای امکانات فراوانی می باشد.


دریافت فایل PDF
دانشگاه ایلینویز
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

کالج کینگ لندن
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام