دانشگاه اوزاکا (ژاپن)
ثبت نام شروع شد

دانشگاه اوزاکا (ژاپن)

دانشگاه اوزاکا (ژاپن)

دانشگاه اوزاکا یا هاندای یک دانشگاه عمومی در شهر اوزاکا ژاپن است. این دانشگاه که در سال 1724 با نام مدرسه پزشکی اوزاکا تاسیس شد، در سال 1931 با دانشگاه سلطنتی اوزاکا ادغام گردید و در سال  1947 نام دانشگاه اوزاکا را به آن داده شده. دانشگاه اوزاکا ششمین دانشگاه قدیمی ژاپن و یکی از هفت دانشگاه دولتی ژاپن است. فیزیکدان ژاپنی، هیدکی یوکاوا که بنیان‌گذار نظریه مزونها و برنده جایزه نوبل از اساتید این دانشگاه بوده است.

براساس رتبه‌بندی QS، دانشگاه اوزاکا در سال 2016 در رتبه 58 جهانی قرار داشته است. اما در امتیازدهی تایمز، این دانشگاه رتبه 201 جهانی و رتبه هشتم کشور ژاپن را داشته است. در رتبه‌بندی وزات آموزش کشور ژاپن این دانشگاه رتبه چهارم را در ژاپن دارا است.

این دانشگاه که در این سال پنج دانشکده داشت، امروز شامل 11 دانشکده‌ به شرح زیر است:

 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده مطالعات خارجی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم مهندسی

این دانشگاه 3225 عضو هیئت علمی ثابت در کنار 15 هزار دانشجوی کارشناسی، 2 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و هزار دانشجوی دکترا دارد. در این میان در حدود 2 هزار نفر دانشجویان بین‌اللملی هستند، که بیش از 1300 نفر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

همچنین بخوانید : آیا رشته فرش در ایران بازارکار دارد؟

درآمد سالانه این دانشگاه در حدود 140 میلیارد ین در سال است، که معادل 1300 میلیون دلار آمریکا است. این دانشگاه جهت افزایش مبادلات دانشجویی و علمی خود، در حدود 366 موافقتنامه با دانشگاه‌های دیگر از سراسر جهان امضا کرده است، که این توافقنامه‌ها امکان تحصیل دانشجویان این دانشگاه در دیگر نقاط را برای یک یا چند ترم بدون هزینه اضافه فراهم می‌سازد.

تقویم تحصیلی این دانشگاه شامل چهار ترم است، ترم‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان. در این دانشگاه تعطیلات بهار شامل 10 روز، تابستانی 55 روز و زمستانی 12 روز است. دوره‌های تحصیلی کارشناسی این دانشگاه 4 ساله، کارشناسی ارشد 2 ساله و دکترا 5 ساله هستند.

دانشگاه اوزاکا سه پردیس اصلی با مساحتی در حدود 160 هکتار در مناطق شهری و حومه شهر اوزاکا دارد.

زبان تحصیل

زبان این دانشگاه ژاپنی است، اما این دانشگاه در سال 2009، در راستای سیاست‌های جهانی سازی وزارت آموزش دولت ژاپن به نام Global 30، موظف گردید دوره‌های تحصیلی به زبان تحصیلی در این دانشگاه راه اندازی کند. از اینرو دو دوه شیمی-بیولوژی و علوم انسانی در مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرد که از میان شرکت کنندگان در آزمون ورودی این دوره‌ها انتخاب می‌شوند، متقاضیان دوره کارشناسی نیاز به مدرک زبان انگلیسی TOEFL و متقاضیان دوره‌های کارشناسی ارشد نیاز به مدرک TOEIC دارند.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در دانشگاه اوزاکا برای دانشجویان دوره تحصیلی کارشناسی برابر 534 هزار ین و برای دانشجویان دوره تحصیلی کارشناسی ارشد برابر 800 هزار ین برای رشته حقوق و 535 هزار ین برای باقی رشته‌ها است.

دو بورسیه در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. بورس مونبوکاگاکشو که ماهانه 48 هزار ین است و بورسیه موسسات خصوصی که مقدار آن بسته به امتیازات متقاضی از 20 تا 200 هزار ین در ماه متغیر است. این بورسیه‌ها معمولا به 30% دانشجویان بی‌المللی اختصاص داده می‌شود.

از نکات جالب این است که این دانشگاه هیچ نوع کار دانشجویی برای دانشجویان در نظر نمی‌گیرد، براساس سیاست این دانشگاه وظیفه دانشجویان فقط درس خواندن است. اما این دانشگاه در صورت ارائه مدرک دال بر مشکلات مالی دانشجویان را از پرداخت شهریه معاف می‌کند.

لازم به ذکر است ارزش هر 100 ین ژاپن برابر 0.91 دلار آمریکا است.

هزینه زندگی

شهر اوزاکا سومین شهر بزرگ با جمعیتی در حدود 2.5 میلیون نفر است. هزینه اقامت دانشجویی در شهر اوزاکا در حدود 68 هزار ین است. براساس آمار ارائه شده از سوی این دانشگاه، باقی هزینه‌ها شامل هزینه خوراک، ارتباطات، بیمه و تفریحات در حدود 58 تا 75 هزار ین در سال است.

 

شرایط پذیرش

متقاضیان تحصیل در این شرکت باید در آزمون ورودی دانشگاه اوزاکا شرکت کنند. در صورت عدم تمایل به شرکت در این آزمون، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با ارسال مدارک به دانشگاه، توانایی خود در زبان ژاپنی و انگلیسی را ثابت کنند و بعد از تایید از سوی دانشگاه اوزاکا، دعوت به مصاحبه می‌گردند. مدرک معادل N1 و N2 زبان ژاپنی مورد تایید این دانشگاه است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه اوزاکا (ژاپن)
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه الزهرا تهران و شرایط تحصیل در آن
دانشگاه هنگ‌کنگ

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام